מעצרו של בנימין רבינוביץ', בן ה-19 שעל פי החשד פגע אתמול בתינוקת בירושלים ופצע אותה קשה, הוארך בצהריים בחמישה ימים. אתמול לאחר התאונה עלה החשד כי הצעיר נהג בתחומי העיר ללא רישיון נהיגה.

"אתמול בשעות הערב רכב שנסע בעקומה ימין איבד את השליטה, עלה על המדרכה ופגע באישה כבת 25 ובעגלה בה הייתה תינוקת בת שנה וחצי", סיפר בדיון רב-פקד משה כהן, ראש מדור תאונות דרכים במשטרה. "הרכב ברח, לא הגיש סיוע ולאחר הקמת מחסומים באזור נתפס הרכב באזור מאה שערים על ידי אחד המחסומים. הנהג נעצר והודה במעשה".

רפ"ק כהן הוסיף כי "לא התקבלה שיחה במוקד המשטרה על האירוע. היה איתו אדם נוסף ברכב והם שניהם הגישו סייעו ונמלטו מן המקום. הוא נחקר ושוחרר מאוחר יותר".

סנגורו של הנהג הדורס, עו"ד יאיר גולן, הסביר לאחר הדיון הקצר את עמדת ההגנה. "אין ספק שמדובר באסון כואב", אמר. "אנחנו מקווים שהנפגעות יחלימו, יחד עם זאת הדברים הוצגו בצורה לא נכונה. הנהג ירד מן הרכב וניסה להגיש עזרה. ברגע ששמע את הצעקות הוא נבהל וברח מן הזירה".

הפרקליט הוסיף כי "כתמי הדם על חולצתו מעידים על כך שהוא אכן ירד מן הרכב והגיש עזרה. העובדות הן אכן שהוא נהג ללא רישיון, אבל צריך להציג את הדברים בפרופורציות".

אחיו של בנימין, מוטי רבינוביץ', סיפר בסוף הדיון על תחושות המשפחה. "אני מאחל רפואה שלמה לתינקות שנפגעה, אנחנו מתפללים כמה שאנחנו יכולים, אנחנו מזדהים עם כל הצער והכאב שיש להם ולנו על הפגיעה הזאת ואנחנו מתפללים שהיא תחלים בקרוב ממש", אמר. בתשובה לשאלה האם יבקרו את משפחת התינוקת הבהיר מוטי: "איזו שאלה? בוודאי. אנחנו נראה מתי זה יקרה".

מצבה של התינוקת - עדיין קשה

זירת תאונה, ארכיון
זירת התאונה, אתמול | צילום: חדשות 2

מצבה של הפעוטה ממשיך בינתיים להיות קשה מאוד. בבית החולים הדסה עין כרם בו מאושפזת הילדה אמרו היום כי בת השנה וחצי נותחה במשך שעות ארוכות, ומאושפזת בחדר טיפול נמרץ ילדים בבית החולים.

"מצבה עדיין קשה מאוד, ולא יציב", אמרה הבוקר יעל בושם-לוי, דוברת בית החולים, לחדשות 2 באינטרנט. לדבריה, כל עוד מדובר במצב הזה - הפעוטה עדיין לא יצאה מכלל סכנת חיים.

בריאיון הבוקר לחדשות 2 אמר מנהל בית החולים "הדסה" ד"ר יובל וייס כי מיד עם הגיעה אמש לבית החולים הועברה הפעוטה לחדר ניתוח. "היא נותחה שם במשך מספר שעות, ולאחר הניתוח הועברה להמשך טיפול ומעקב בחדר טיפול נמרץ ילדים - כשהוא מורדמת ומונשמת", אמר ד"ר וייס. בבית החולים מצפים לראות כיצד היא תגיב היום להמשך הטיפולים.

העגלה התרסקה לחלוטין

אתמול אחר הצהריים אירעה התאונה הקשה בבירה. רבינוביץ' שעל פי החשד כאמור נהג ללא רישיון, פגע בפעוטה, שהוסעה בעגלת תינוק בידי בת משפחתה - בשעה שזו ניסתה לחצות את הכביש. הנהג הגיח, על פי החשד בפתאומיות ופגע בעוצמה בעגלה שהתרסקה לחלוטין.

רבינוביץ', מעריכים במשטרה, המשיך לנסוע, עצר לאחר כ-10 מטרים ואז יצא מהמכונית והבחין בתינוקת על הכביש. הוא ככל הנראה התקשר למד"א - וברח. המטפלת שהייתה עם התינוקת נפצעה קל בבטנה.

סכנה בכביש: נהגי משאיות נתפסו נוהגים תחת השפעת סמים

איך מצטרפים לטוויטר של חדשות 2?

תחרות סיפור השנה במייל האדום - הצביעו והשפיעו