הרופאים בבית החולים הדסה עין-כרם נלחמים על חייה של תינוקת בת שנה וחצי שנפצעה הערב אנושות בתאונת "פגע וברח" בשכונת רמות פולין בירושלים. צוותי מד"א וזק"א שהוזעקו למקום על ידי עוברי אורח מצאו את הפעוטה שרועה על הכביש עם חבלות בראשה. לאחר כשעה קלה נתפס הנהג החשוד - חרדי בן 19 שנהג, על פי החשד, ללא רישיון נהיגה.

מחקירה ראשונית של המשטרה עולה כי הפעוטה הוסעה בעגלת תינוק בידי בת משפחתה כשניסתה לחצות את הכביש. הנהג, תושב שכונת מאה שערים שמעולם לא הוציא רישיון נהיגה, הגיח, על פי החשד בפתאומיות ופגע בעוצמה בעגלה שהתרסקה לחלוטין.

הנהג, מעריכים במשטרה, המשיך לנסוע, עצר לאחר כ-10 מטרים ואז יצא מהמכונית והבחין בתינוקת על הכביש. הוא ככל הנראה התקשר למד"א - וברח. המטפלת שהייתה עם התינוקת נפצעה קל בבטנה.

"הייתה היסטריה גדולה במקום"

"מצאנו את הפעוטה שרועה על הכביש כשלצדה עגלה מרוסקת", סיפר מתנדב זק"א אהרן פאמפ שהגיע למקום התאונה. "הבנו שמדובר בתאונת פגע וברח מכיוון שעדי ראייה סיפרו לנו שהנהג מיהר מהמקום". המתנדב סיפר עוד כי חלקים מהמכונית הפוגעת נמצאו במקום.

תאונה קטלנית. ארכיון (צילום: חדשות 2)
עגלת התינוק המרוסקת במקום התאונה | צילום: חדשות 2

"קיבלנו הודעה על תאונה קשה ברחוב וולנשטיין, וכשהגענו למקום הבחנו בילדה שרועה על הכביש, ולצדה עגלת תינוקות מרוסקת לחלוטין", סיפר ניסים יזדי, כונן מד"א שהגיע למקום התאונה. "במקום הייתה היסטריה נוראית וצרחות. הנערה שככל הנראה טיילה עם הפעוטה התקשתה לתת פרטים. היא צעקה ורק ידעה לומר את שמה".

התינוקת פונתה על ידי צוותי מד"א לבית החולים הדסה עין-כרם כשהיא סובלת מפגיעת ראש קשה, מונשמת ומחוסרת הכרה.

לפני כחודש נפצע ילד בן ארבע קל ממכונית חולפת בזמן שחצה את הכביש במעבר חצייה בנתניה. נהגים שחלפו במקום נסעו בעקבותיו ואיתרו את המכונית נטושה ליד חוף הים. בהמשך עצרו שוטרי הסיור את הנהג, בן 17.5, שלדבריו נבהל וברח מהמקום.     

איך מצטרפים לטוויטר של חדשות 2?

תחרות סיפור השנה במייל האדום - הצביעו והשפיעו