לאגף התנועה במשטרה הגיע לאחרונה מידע לפיו נהגי משאיות שיוצאים מנמל התעופה בן-גוריון משתמשים בסמים. במשטרה הציבו במקום מארב ונדהמו לגלות: שלושה נהגי משאיות נעצרו מול המצלמה אחד אחרי השני כשבדמם, על פי החשד, שרידי סם.

הנהג הראשון שנעצר כמובן הכחיש. הנהג השני שעוכב ונחקר נשמע נחוש במיוחד: בתשובה לשאלת השוטרים 'מתי השתמשת בסמים לאחרונה', השיב הנהג: "עישנתי ג'וינט (סם מסוג חשיש) ביום ההולדת שלי לפני שלושה ימים". למרות הפצרות השוטר, הנהג נשאר בדעתו: "אין חיה כזאת שאני עולה על ההגה עם סמים". הנהג נשלח לתת דגימת שתן, ובינתיים כלבי גישוש לאיתור סמים בדקו את המשאית.

בתוך זמן קצר נעצר נהג נוסף. במקרה השלישי איתר הכלב המרחרח נייר מגולגל ובתוכו חומר החשוד כסם. "זה לא שלי, אני לא מחזיק שום דבר במשאית, לא מחזיק כלום, נשבע בילדה שלי", אמר הנהג.

המשטרה: נפעל למיגור התופעה

47911
נתפס על חם | צילום:

שלושת הנהגים עברו לבקשת המשטרה בדיקות שתן. בשלושתן נמצאו סמים.

אחד הנהגים הגדיל לעשות כדי להסביר את התנהלותו המסוכנת. "אסביר לך למה אני עושה את זה", אמר לשוטר. "זה סוג של בריחה, אני בתקופה לא טובה".

מנתוני משטרת התנועה עולה כי בשנת 2008 התרחשו 925 תאונות בהן היו מעורבות משאיות. ב-71 מהן היו גם הרוגים. במשטרת התנועה אומרים כי אין בכוונתם להרפות מהניסיונות למיגור התופעה. 

איך מצטרפים לטוויטר של חדשות 2?

תחרות סיפור השנה במייל האדום - הצביעו והשפיעו