לאחר הודעתו של ניצב בר-לב כי פרץ מהמירוץ למפכ"לות, נחשפים פרטים חדשים מהפרשה המסועפת. חברתה הטובה של מ', הטוענת כי סוממה ונאנסה על ידי בר-לב טוענת היום: "לא היתה לה יכולת להתנגד".

ח', חברתה הטובה של מ', מתוודה כי עוד באוגוסט 2007 סיפרה לה חברתה על מקרה האונס שאירע כביכול במלון השרון בהרצליה. לדברי מ', כבר בהתחלה היה מדובר בתרגיל שככל הנראה תוכנן מראש.

"ש' הזעיקה את מ' ואז הגיעה עם שתייה. הן ניהלו עם בר-לב שיחת רעים ואז הטילו מטבע מי ילך לקנות עוד רד-בול", מספרת החברה הטובה של מ'. "מ' כבר היתה סוחררת לחלוטין ואמרה שזה היה מוזר ולא קרה לה מעולם".

לדבריה, לאחר שש' יצאה מהחדר ושכנעה אותה להישאר בחדר התחיל דבר ש"אי אפשר היה התנגד לו". מ' סיפרה לחברתה: "אני לא יודעת להסביר. הייתי שכובה ישובה, הופשטתי לחלוטין והובלתי למיטה. התקיים שם אקט מיני שלא יכולתי להתנגד אליו".

לטענת מ', היא ניסתה להתנגד בזמן שניצב בר-לב ביצע בה את האונס ואף חזרה וקראה "די די". לאחר שחשפה חברתה של מ' בפני החוקרים את מה שאירע נערך עימות בין מ' לבר-לב וש', במהלכו הם הכחישו כי היה מדובר באונס וטענו שהכל היה בהסכמה.

בר-לב פרש מהמירוץ למפכ"לות

הבוקר פורסם ממשרד המשפטים שניצב אורי בר-לב הודיע ליועץ המשפטי לממשלה כי הוא מסיר את שמו מרשימת המועמדים לתפקיד מפכ"ל המשטרה. בר-לב העביר מכתב ליועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין, עם עותק למפכ"ל המשטרה, ובו הודיע כי בכוונתו לצאת לחופשה.

בר-לב החליט להשעות עצמו בעקבות החקירה המתנהלת נגדו בימים אלו בפרשת המתלוננות אורלי אינס, מ' ו-וש'. באמצעות עורכת דינו, יידע גם את השר לביטחון פנים כי בנסיבות אלה הוא מסיר את מועמדותו לתפקיד מפכ"ל המשטרה הבא. "אין מניעה בקידום הליך מינוי המפכ"ל הבא, וזאת בהתאם לשיקול דעתו של השר", נמסר ממשרד המשפטים.

במחלקה לחקירת שוטרים הדגישו היום כי החקירה בפרשה נמשכת, ותתנהל כסדרה - "מתוך שאיפה להגיע לממצאים ולמסקנות בהקדם".

בתוך עשרה ימים: מפכ"ל חדש

ביום שישי פרסם לראשונה כתבנו משה נוסבאום, כי השר לביטחון הפנים יצחק אהרונוביץ' החליט להקדים את מועד הכרזתו על המפכ"ל הבא של משטרת ישראל. בכך מנסה השר להביא לסיום את "מחול-השדים" בצמרת המשטרה, שפרץ בעקבות פרשת "בר-לב".

בתוך שבוע עד עשרה ימים, עם סיום החקירה במחלקה לחקירות שוטרים, יקיים השר מספר הערכות מצב ודיונים, בסופם יכריז מיהו המפכ"ל הבא. אהרונוביץ', כך נודע לחדשות 2, הודיע על ההקדמה ליועץ המשפטי לממשלה ותיאם עמו את הצעד.

לפי ההערכות, אהרונוביץ' כבר החליט מיהו המפכ"ל הנכנס ועל כן ניתן להניח כי ניצב אורי בר-לב לא מועמד לתפקיד. ביום ההכרזה על המפכ"ל, יכריז השר גם על ניצב שירות בתי הסוהר החדש.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק  

סערה במשטרה - סיקור מלא:

הערכה: ניצב בר-לב יוצא לחופשה כפויה או יושעה

נאום החשיפה של אורלי אינס

תשתית לכתב אישום נגד בר-לב

"פרשת בר-לב מביכה את המשטרה"

החשד: בר-לב אנס את המתלוננת מ'

בעלה של א' מדבר: האמת תצא לאור

בקרוב: עימות בין א' לניצב בר-לב

"א' ניסתה לקדם את מינויו של ניצב אילן פרנקו למפכ"ל"

א' לחוקרים: "בר-לב גהר עליי ולא הרפה"