רק בשבוע שעבר יצא הנהג טל מור מהברים של תל אביב, לאחר שעל פי החשד שתה כמות גדולה של אלכוהול ועישן סמים. התוצאה הייתה קטלנית: רוכב האופניים שניאור חשין ז"ל נהרג. שוטרי אגף התנועה נחושים למנוע מקרים דומים כאלה.

רוצים לקבל עדכונים על קטעי וידאו חזקים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק 

שוטרי ימ"ר אגף התנועה של מחוז תל אביב עוצרים כל נהג ונהגת ומבצעים בדיקת שכרות. הם עושים את זה כמעט כל שבוע, אבל הפעם, בצורה יוצאת דופן, הם איפשרו למצלמה שלנו לתעד את המבצע.

יום חמישי, שתיים לפנות בוקר, מתחם הבילויים "יד חרוצים" בתל אביב. שוטרי התנועה עוצרים עשרות נהגים לבדיקה שגרתית, והתוצאות – קשות למדי.

"אתה לא מזיז את האוטו מילימטר!!"

טל מור בביהמ"ש, ארכיון (צילום: חדשות 2)
טל מור. עוד תאונה קטלנית בגלל אלכוהול | צילום: חדשות 2

"בבקשה נכשלת", אומר השוטר לנהג לאחר בדיקת ה'ינשוף'. "תראה, אני מחשיד אותך כרגע בנהיגה בשכרות. מהרגע הזה אסור לך לאכול, לשתות, ללעוס מסטיק ולעשן". הנהג ממשיך להתווכח, והשוטר עוצר אותו באחת: "אתה לא יכול לנהוג. הבנת? אתה שיכור. אתה לא מזיז את האוטו מילימטר!!"

"עד עכשיו יש לנו שבעה שיכורים. יש לנו שני פסולי נהיגה, אבל הלילה רק התחיל", אומר שוטר התנועה למצלמת חדשות 2. כן, הלילה רק התחיל. המועדונים מלאים בבליינים שאצל חלקם האלכוהול זורם בדם כמו מים. השוטרים הסמויים מבלים איתם בתוך המועדון, ואילו השוטרים הגלויים ממתינים להם ביציאה ומחליטים מי ינהג ומי לא.

מפקד המחוז לנהג: "הבירה יוצאת לך מהפה"

התוצאות משתנות מאדם לאדם (צילום: חדשות 2)
בדיקת 'ינשוף'. עשרות נהגים נמצאו שיכורים | צילום: חדשות 2

מפקד מחוז ת"א, ניצב שחר איילון, השתתף בעצמו במבצע לכידת הנהגים השיכורים. "תקשיב חבר", אומר מפקד המחוז לאחד הנהגים, "קשה לעמוד לידך. אתה פשוט לא מריח את עצמך. הבירה יוצאת לך מהפה".

"יש ירידה במספר תאונות הדרכים בשנה האחרונה", אומר לנו ניצב איילון, "אבל אנחנו רוצים עדיין שההרתעה תהיה מלאה. האחריות היא של הציבור ולא של השוטר".

בסוף המבצע הלילי הזה נעצרו 43 נהגים. 46 רישיונות נפסלו ו-34 כלי רכב הושבתו - וזה בשלוש שעות בלבד. המבצע בשבוע הבא יהיה, כנראה, לא פחות פורה.

 דריסת שניאור חשין - סיקור מיוחד:

חברו של טל מור מדבר לראשונה

מור: "הלוואי שהייתי יכול להיות במקומו"

החשד נגד מור: הריגה והפקרה

חשד: אנשים נוספים היו עם מור בזמן התאונה

במשטרה חושדים: מור נהג בשכרות

דורס בנו של השופט חשין הסגיר עצמו למשטרה

"דריסת בנו של חשין - כמו רצח"