שניאור חשין, נהרג בתאונת פגע וברח
בתמונה הקטנה: שניאור חשין | צילום: חדשות 2

"אני נוסע, והאוטו קצת סוטה ואני נכנס במעקה בטיחות מאוד חזק, וידעתי שאם אני נשאר באזור אז המשטרה תגיע, וזה יסבך את העניינים, אז החלטתי שפשוט יותר ללכת לתקן את האוטו".

במילים אלו תיאר אמש טל מור את רגעי התאונה שבה היה מעורב במקום שבו נהרג רוכב האופנים שניאור חשין, בנו של שופט העליון לשעבר מישאל חשין.

במשטרה ממשיכים לחקור את גרסתו של מור, שטוען כי לא הבחין שפגע לכאורה באדם, אך במקביל נבדקת גם עדות חברו של חשין, על כך שהיו אנשים נוספים במקום התאונה - שלא דיווחו על הפגיעה למשטרה.

מהמשטרה נמסר כי ישנן כמה סתירות בחקירתו הממושכת של מור, שנחקר כל הלילה עד שעות הבוקר המוקדמות. אחד הדברים שמנסים לברר, זה מה עשה מור בכביש 444 לכיוון דרום, אם אמר שנסע בחזרה לביתו שבצפון. במשטרה חוששים כי 13 השעות שהפרידו בין התאונה ועד לשעת ההסגרה של מור, יפגמו בבדיקה לגילוי אלכוהול וסמים בדמו של הנהג הפוגע.

"אני לא מאמין שפגעתי באנשים אחרים", טען טל מור בן ה-25, שהסגיר עצמו אמש בחשד שדרס  למוות את שניאור חשין, בנו של שופט העליון לשעבר מישאל חשין. "האוטו סטה ונכנס במעקה בטיחות", הוא משחזר. לדבריו, רק לאחר שחזר לביתו וקרא על התאונה אינטרנט הוא החל לחשוד כי הוא מעורב במקרה. "הלב שלי התחיל לדפוק כי הנוף היה לי מוכר", סיפר מור.

בעברו של מור: עבירות סמים ותנועה

_OBJ

בשעת התאונה שאירעה סמוך למחלף קסם, מור היה בדרכו מבילוי לילי ונסע לביתו בכפר ברוך שבעמק יזרעאל. על פי החשד, סמוך למחלף קסם הוא סטה ממסלולו ופגע בחשין שרכב על אופניו סמוך למעקה הבטיחות. עברו 13 שעות מאז התאונה הקטלנית עד שמור החליט לפנות לתחנת המשטרה בחיפה בעצת עורכי דינו, ובמשטרה חושדים שמור נהג תחת השפעת אלכוהול, ולכן המתין זמן רב עד שהסגיר עצמו למשטרה.

לאחר שהסגיר עצמו גילו השוטרים כי לא מדובר במפגש הראשון של מור עם אנשי החוק. בעבר נפתחו נגדו תיקים בגין עבירות סמים קלים, האחרונה שבהן לפני כשבוע. בנוסף הוא נהג ללא רישיון ישראלי בתוקף, לאחר שנתקל בקשיים לחדש אותו בשל ריבוי עבירות תנועה. הוא מצדו ציין כי נהג עם רישיון אמריקני שהיה בתוקף.

לטענתו הוא ניגש לרכב אך לא מצא כתמי דם. רק אחר הצהריים הוא החליט להתייצב בתחנת המשטרה ולהעיד בפני החוקרים. כעת הוא בעיקר חושש מהמפגש עם בני משפחתו של שניאור בן ה-43, שהשאיר אחריו אישה ושלושה ילדים. "אני כל כך מצטער, כואב לי", הוא מייבב. "אני מפחד להסתכל להם בעיניים". הערב הוא יובא לבית משפט השלום בראשון לציון לדיון בהארכת מעצרו.

הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק