במשטרה ממשיכים לחקור את גרסתו של טל מור שדרס שלשום למוות את שניאור חשין, בנו של מישאל חשין, שופט בית המשפט העליון בדימוס. מור טוען כי לא הבחין שפגע לכאורה באדם, אך במקביל נבדקת גם עדות חברו של חשין, על כך שהיו אנשים נוספים במקום התאונה - שלא דיווחו על הפגיעה למשטרה.

מעצרו של מור הוארך הלילה בחמישה ימים נוספים. בבקשתה מציינת המשטרה כי נגד מור עומדים חשדות של הריגה, גרימת מוות ברשלנות, הפקרה וכן נהיגה תחת השפעת אלכוהול.

מור אמר הלילה בבכי: "אני רוצה למסור למשפחת ההרוג שאני מתנצל, אני אקבל כל עונש שמגיע לי".

סתירות נמצאו בעדותו של מור

מהמשטרה נמסר היום כי ישנן כמה סתירות בחקירתו הממושכת של מור, שנחקר שעות ארוכות לאחר שהסגיר עצמו. אחד הדברים שמנסים לברר, זה מה עשה מור בכביש 444 לכיוון דרום, אם אמר שנסע בחזרה לביתו שבצפון.

עוד אומרים במשטרה כי מור מנסה לשבש את החקירה. לדברי החוקרים, קיים חשש כי מור המתין 13 שעות בכוונה אחרי התאונה, לפני שהסגיר עצמו כדי לפגום בבדיקה לגילוי אלכוהול וסמים בדמו.

דבר נוסף שינסו לגלות החוקרים, כיצד מור טען כי לא הבחין בפגיעה כששמשת מכוניתו מנופצת לגמרי. מחקירת המשטרה עולה כי מור וחבריו שתו בפאב אחד ומשם עברו לפאב נוסף. החוקרים ינסו להתחקות אחר עקבותיהם של מור וחבריו ולמצוא באילו פאבים שותים, כדי שיוכלו לבדוק כמה משקאות שתו ומתי יצאו לדרך, כדי לבחון האם מור דיבר אמת כשאמר שנח לפני שהחל לנהוג.

בעברו של מור: עבירות סמים ותנועה

"אני לא מאמין שפגעתי באנשים אחרים", טען טל מור בן ה-25, שהסגיר עצמו בערב שישי בחשד שדרס  למוות את שניאור חשין, בנו של שופט העליון לשעבר מישאל חשין. "האוטו סטה ונכנס במעקה בטיחות", הוא משחזר. לדבריו, רק לאחר שחזר לביתו וקרא על התאונה אינטרנט הוא החל לחשוד כי הוא מעורב במקרה. "הלב שלי התחיל לדפוק כי הנוף היה לי מוכר", סיפר מור.

תאונת פגע וברח, ארכיון
הרכב בו נסע מור | צילום: חדשות 2

בשעת התאונה שאירעה סמוך למחלף קסם, מור היה בדרכו מבילוי לילי ונסע לביתו בכפר ברוך שבעמק יזרעאל. על פי החשד, סמוך למחלף קסם הוא סטה ממסלולו ופגע בחשין שרכב על אופניו סמוך למעקה הבטיחות. עברו 13 שעות מאז התאונה הקטלנית עד שמור החליט לפנות לתחנת המשטרה בחיפה בעצת עורכי דינו, ובמשטרה חושדים שמור נהג תחת השפעת אלכוהול, ולכן המתין זמן רב עד שהסגיר עצמו למשטרה.

לאחר שהסגיר עצמו גילו השוטרים כי לא מדובר במפגש הראשון של מור עם אנשי החוק. בעבר נפתחו נגדו תיקים בגין עבירות סמים קלים, האחרונה שבהן לפני כשבוע. בנוסף הוא נהג ללא רישיון ישראלי בתוקף, לאחר שנתקל בקשיים לחדש אותו בשל ריבוי עבירות תנועה. הוא מצדו ציין כי נהג עם רישיון אמריקני שהיה בתוקף.

שניאור חשין, נהרג בתאונת פגע וברח
בתמונה הקטנה: שניאור חשין | צילום: חדשות 2

לטענתו הוא ניגש לרכב אך לא מצא כתמי דם. רק אחר הצהריים הוא החליט להתייצב בתחנת המשטרה ולהעיד בפני החוקרים. כעת הוא בעיקר חושש מהמפגש עם בני משפחתו של שניאור בן ה-43, שהשאיר אחריו אישה ושלושה ילדים. "אני כל כך מצטער, כואב לי", הוא מייבב. "אני מפחד להסתכל להם בעיניים".

הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

תאונת פגע וברח - סיקור נרחב:

חשד: אנשים נוספים היו עם מור בזמן התאונה

במשטרה חושדים: מור נהג בשכרות

דורס בנו של השופט חשין הסגיר עצמו למשטרה

"דריסת בנו של חשין - כמו רצח"