צעיר פלסטיני תושב חברון נעצר אמש (שישי) בחשד לרצח אורי אנסבכר בעין יעל שבירושלים. הצעיר נתפס מדרום לירושלים בפעילות מיוחדת של השב"כ והיחידה המיוחדת ללוחמה בטרור, בזכות ממצאים פורנזיים וממצאי DNA שנתגלו בזירת הרצח על ידי הימ"ר והשב"כ שאפשרו לזהות את החשוד. הוא ככל הנראה נמלט לאזור רמאללה לאחר הרצח, ואותר ונעצר באל בירה הסמוכה לעיר, שם הסתתר בסמוך למסגד.

כל העדכונים על הבחירות - הצטרפו לטלגרם של החדשות  

לאחר שנתפס החשוד והועבר לחקירה בשב"כ, הגיעו נציגי משטרת ירושלים בשעת לילה מאוחרת לבית משפחת אנסבכר בתקוע, ורק לאחר שעדכנו אותם בתפיסת החשוד הותרה הידיעה לפרסום. כוחות הימ"מ, שהסתייעו בחיילי צה"ל, פעלו באל בירה, בין השאר כדי לאסוף תיעודים ממצלמות אבטחה, הן נתקלו בהפרות סדר במהלם עשרות תושבים מקומיים יידו לעברם אבנים וחפצים שונים. לפי מקורות פלסטיניים, באירוע נפצעו מספר מתפרעים. לכוחות הימ"מ וצה"ל שלום.

בתגובה לפרסומים החדשים אודות החשוד, שגריר ישראל לאו"ם דני דנון יזם פגישה עם נשיא מועצת הביטחון ודרש שהמועצה תגנה בפומבי את מעשה הטרור בו נרצחה אורי אנסבכר. "על מועצת הביטחון להשמיע גינוי ברור לרצח הברברי ולפעול בתקיפות נגד תרבות הטרור ברש"פ שפוגעת בחפים מפשע", אמר. "בזמן שמועצת הביטחון מלווה בשתיקתה את מדיניות המשכורות למחבלים ואת החינוך להסתה, נערה בת 19 נרצחה באכזריות בישראל".

 

מעצר בראמללה (צילום: ללא, חדשות)
הפשיטה על בית החשוד | צילום: ללא, חדשות

ראש הממשלה נתניהו: "נמצא את האחראים לרצח המזעזע"  

אורי אנסבכר בת ה-19 מהיישוב תקוע, שנמצאה שלשום ללא רוח חיים ביער עמק רפאים בירושלים, הובאה אתמול למנוחות בבית העלמין בתקוע. נעאה, אימה של אורי ז"ל, אמרה מעל הקבר: "כבר לא תספיקי ללמוד, להתחתן ולטייל בכל המקומות שרצית. לא תצליחי להגשים את כל החלומות שכל כך רצית להגשים. אנחנו מחזירים אותך לאדמה שכל כך אהבת". גם האח דוד ספד לה ואמר: "עכשיו, רגע לפני שאת עוברת לשערי גן עדן, אני רוצה להגיד לך שתמיד תהיי איתי. הפצת כל כך הרבה אור שימשיך להאיר כאן לתמיד".

אחותה תמה אמרה בדמעות: "אורי, אחות מדהימה שלי. זוכרת שלפני שבוע חזרנו מוקדם הביתה ואכלנו כל המשפחה. והיה שם משהו שלם, אושר. לימדת אותי להיות מאושרת, איך לצמוח מהקושי ולעזור לאחרים לצמוח. תכננו לעשות הרבה דברים ביחד. רצינו לטייל, וזה כבר לא יקרה. בשבת שעברה ישבנו ואמרתי לי שאת לא מאמינה שאמרת לי שבסוף השנה תהיי בת עשרים".

אורי אנסבכר ז"ל (צילום: באדיבות המשפחה, חדשות)
מתחזקת ההערכה כי המניע לרצח - לאומני | צילום: באדיבות המשפחה, חדשות

ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס לרצח וכתב בעמוד הפייסבוק שלו: "אורי אנסבכר ז"ל נרצחה אמש באכזריות מזעזעת בירושלים. בשעה קשה זו כולנו מחבקים את משפחת אנסבכר ואת בית משפחת תקוע. כוחות הביטחון חוקרים את הרצח, אנחנו נמצא את האחראים לו ונמצה עמם את הדין".

גם נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין ספד לה: "אני שולח תנחומיי למשפחת אנסבכר ולבית תקוע כולו על הירצחה ללא עת של אורי ז"ל", כתב בחשבון הטוויטר שלו. "הלב נשבר מול אבדן החיים בשיא ליבלובם והכאב גדול מנשוא. עשייתה הנדיבה של אורי למען האחר וטוב ליבה ימשיכו להאיר גם לאחר שאורה הגדול כבה".

אנסבכר, בתם של נעאה והרב גדי אנסבכר, הותירה אחריה ארבעה אחים - טל, תמה, דוד ושובה. לאחר שהותר שמה לפרסום, הוריה פרסמו הודעה שבה נכתב: "אורי היתה בת שרות לאומי ביעלים, מרכז לטיפול בנוער ביער בעמק רפאים ירושלים, שם מצאה את מותה. נשמה קדושה מבקשת משמעות בעלת נפש רגישה לכל אדם ויצור, ורצון אינסופי לתיקון העולם בטוב".

נתניהו: נמצא את האשמים (צילום: יונתן זינדל, פלאש 90, חדשות)
נתניהו: נמצא את האשמים | צילום: יונתן זינדל, פלאש 90, חדשות

המשטרה: "השמועות אודות הרצח - חסרות שחר"

אמש דווח כי במשטרה מתחזקת ההערכה שהרקע למעשה הוא לאומני, אך נבדקים כיווני חקירה נוספים. עוד נבדק החשד לפיו אנסבכר ז"ל הותקפה מינית לפני הרצח. המשטרה פרסמה הודעה בה תקפה את מפיצי השמועות על מעשה הרצח. "מאז מקרה הרצח שהתרחש אתמול, החלו פרסומים ודיווחים שונים, בפרט ברשתות החברתיות, אודות נסיבות מקרה הרצח לרבות תיאורי זוועה חסרי אחריות", נמסר בהודעת משטרת ירושלים.

"אנו מבהירים כי מדובר בפרסומים חסרי כל שחר, הפוגעים הן בכבוד הקורבן והן בכבוד המשפחה תוך הטעיית הציבור". עוד נמסר בהודעה כי משטרת ישראל "פועלת מרגע האירוע בכלל הכלים והאמצעים העומדים לרשותה על מנת להתחקות אחר החשוד/ים במעשה. אנו קוראים לציבור שלא להפיץ שמועות כזב או דיסאינפורמציה מגורמים בלתי מוסמכים".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו