אורי אנסבכר ז"ל (צילום: באדיבות המשפחה, חדשות)
אורי אנסבכר ז"ל | צילום: באדיבות המשפחה, חדשות

גובר החשד שהרקע לרצח אורי אנסבכר ז"ל - לאומני: המשטרה עדיין בודקת את כל הכיוונים האפשריים, אולם הערב (שישי) מתחזק החשד שהמעשה המחריד בוצע על רקע לאומני.

כל העדכונים על הבחירות - הצטרפו לטלגרם של החדשות  

במשטרה לא פוסלים תרחיש שלפיו ייתכן והרקע למעשה הוא משולב - גם לאומני וגם פלילי. עם זאת, בשלב זה אין בידי המשטרה אף חשוד בביצוע המעשה ונבדק בנוסף חשד לפיו אנסבכר ז"ל הותקפה מינית לפני הרצח.

המשטרה נלחמת בגל השמועות - ופרסמה הודעה חריגה

מוקדם יותר פרסמה המשטרה הודעה בה תקפה את מפיצי השמועות על מעשה הרצח. "מאז מקרה הרצח שהתרחש אתמול, החלו פרסומים ודיווחים שונים, בפרט ברשתות החברתיות, אודות נסיבות מקרה הרצח לרבות תיאורי זוועה חסרי אחריות", נמסר בהודעת משטרת ירושלים.

"אנו מבהירים כי מדובר בפרסומים חסרי כל שחר, הפוגעים הן בכבוד הקורבן והן בכבוד המשפחה תוך הטעיית הציבור". עוד נמסר בהודעה כי משטרת ישראל "פועלת מרגע האירוע בכלל הכלים והאמצעים העומדים לרשותה על מנת להתחקות אחר החשוד/ים במעשה. אנו קוראים לציבור שלא להפיץ שמועות כזב או דיסאינפורמציה מגורמים בלתי מוסמכים".

ייתכן שהודעת המשטרה החריגה פורסמה הערב בין היתר בעקבות הפוסט שכתב בנו של ראש הממשלה, יאיר נתניהו, בו קבע מי אחראי למעשה הרצח הנורא - ואף תיאר תיאורי זוועה.
"יהודייה טהורה בת 19 נאנסה ונרצחה באכזריות על ידי האויב הערבי", כתב נתניהו הבן בעמוד הפייסבוק שלו ואף קבע בפוסט כי "ראשה נערף".

הפוסט של יאיר נתניהו (צילום: פייסבוק, חדשות)
הפוסט שכתב יאיר נתניהו, היום | צילום: פייסבוק, חדשות

את הפוסט חתם במתקפה על התקשורת: "כמובן שכל התקשורת שותקת ומפהקת, כולה יהודייה ועוד מתנחלת. לא מעניין".

ראש הממשלה נתניהו: "נמצא את האחראים לרצח המזעזע"  

אורי אנסבכר בת ה-19 מהיישוב תקוע, שנמצאה ללא רוח חיים אמש ביער עמק רפאים בירושלים, הובאה היום למנוחות בבית העלמין בתקוע. חקירת הרצח של אנסבכר, בת שירות לאומי שהתנדבה ביעלים - מרכז לטיפול בנוער שנמצא סמוך לזירת הרצח - נמשכת: החשודים שעוכבו אמש לחקירה שוחררו, ובמשטרה ממשיכים לבדוק את כל כיווני החקירה.

נעאה, אימה של אורי ז"ל, אמרה מעל הקבר: "כבר לא תספיקי ללמוד, להתחתן ולטייל בכל המקומות שרצית. לא תצליחי להגשים את כל החלומות שכל כך רצית להגשים. אנחנו מחזירים אותך לאדמה שכל כך אהבת". גם האח דוד ספד לה ואמר: "עכשיו, רגע לפני שאת עוברת לשערי גן עדן, אני רוצה להגיד לך שתמיד תהיי איתי. הפצת כל כך הרבה אור שימשיך להאיר כאן לתמיד".

אחותה תמה אמרה בדמעות: "אורי, אחות מדהימה שלי. זוכרת שלפני שבוע חזרנו מוקדם הביתה ואכלנו כל המשפחה. והיה שם משהו שלם, אושר. לימדת אותי להיות מאושרת, איך לצמוח מהקושי ולעזור לאחרים לצמוח. תכננו לעשות הרבה דברים ביחד. רצינו לטייל, וזה כבר לא יקרה. בשבת שעברה ישבנו ואמרתי לי שאת לא מאמינה שאמרת לי שבסוף השנה תהיי בת עשרים".

הלווייתה של אנסבכר ז"ל (צילום: מאיר אליפור/TPS, חדשות)
הלוויתה של אורי אנסבכר ז"ל | צילום: מאיר אליפור/TPS, חדשות

ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס לרצח וכתב בעמוד הפייסבוק שלו: "אורי אנסבכר ז"ל נרצחה אמש באכזריות מזעזעת בירושלים. בשעה קשה זו כולנו מחבקים את משפחת אנסבכר ואת בית משפחת תקוע. כוחות הביטחון חוקרים את הרצח, אנחנו נמצא את האחראים לו ונמצה עמם את הדין".

גם נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין ספד לה: "אני שולח תנחומיי למשפחת אנסבכר ולבית תקוע כולו על הירצחה ללא עת של אורי ז"ל", כתב בחשבון הטוויטר שלו. "הלב נשבר מול אבדן החיים בשיא ליבלובם והכאב גדול מנשוא. עשייתה הנדיבה של אורי למען האחר וטוב ליבה ימשיכו להאיר גם לאחר שאורה הגדול כבה".

אנסבכר, בתם של נעאה והרב גדי אנסבכר, הותירה אחריה ארבעה אחים - טל, תמה, דוד ושובה. לאחר שהותר שמה לפרסום, הוריה פרסמו הודעה שבה נכתב: "אורי היתה בת שרות לאומי ביעלים, מרכז לטיפול בנוער ביער בעמק רפאים ירושלים, שם מצאה את מותה. נשמה קדושה מבקשת משמעות בעלת נפש רגישה לכל אדם ויצור, ורצון אינסופי לתיקון העולם בטוב".