הלווייתה של אנסבכר ז"ל (צילום: מאיר אליפור/TPS, חדשות)
הלוויתה של אורי אנסבכר ז"ל | צילום: מאיר אליפור/TPS, חדשות

רצח הצעירה ביער בדרום ירושלים: אורי אנסבכר בת ה-19 מהיישוב תקוע, שנמצאה ללא רוח חיים אמש (חמישי) ביער עמק רפאים בירושלים, מובאת היום למנוחות בבית העלמין בתקוע. חקירת הרצח של אנסבכר, בת שירות לאומי שהתנדבה ביעלים - מרכז לטיפול בנוער שנמצא סמוך לזירת הרצח - נמשכת: החשודים שעוכבו אמש לחקירה שוחררו, ובמשטרה ממשיכים לבדוק את כל כיווני החקירה.

כל העדכונים על הבחירות - הצטרפו לטלגרם של החדשות

נעאה, אימה של אורי ז"ל, אמרה מעל הקבר: "כבר לא תספיקי ללמוד, להתחתן ולטייל בכל המקומות שרצית. לא תצליחי להגשים את כל החלומות שכל כך רצית להגשים. אנחנו מחזירים אותך לאדמה שכל כך אהבת". גם האח דוד ספד לה ואמר: "עכשיו, רגע לפני שאת עוברת לשערי גן עדן, אני רוצה להגיד לך שתמיד תהיי איתי. הפצת כל כך הרבה אור שימשיך להאיר כאן לתמיד".

אחותה תמה אמרה בדמעות: "אורי, אחות מדהימה שלי. זוכרת שלפני שבוע חזרנו מוקדם הביתה ואכלנו כל המשפחה. והיה שם משהו שלם, אושר. לימדת אותי להיות מאושרת, איך לצמוח מהקושי ולעזור לאחרים לצמוח. תכננו לעשות הרבה דברים ביחד. רצינו לטייל, וזה כבר לא יקרה. בשבת שעברה ישבנו ואמרתי לי שאת לא מאמינה שאמרת לי שבסוף השנה תהיי בת עשרים". האחות הוסיפה: "למדתי ממך המון, איך לכתוב, לשמוח, לבכות. היית כולך אור ועשית רק טוב. כל הזמן ניסית לתקן את עצמך וללמוד ולצמוח. אני מבטיחה לך שאני אנסה לחיות בשבילך ואני כל כך אוהבת אותך. סליחה שלפעמים לא אמרתי לך את זה. סליחה אורי".

ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס לרצח וכתב בעמוד הפייסבוק שלו: "אורי אנסבכר ז"ל נרצחה אמש באכזריות מזעזעת בירושלים. בשעה קשה זו כולנו מחבקים את משפחת אנסבכר ואת בית משפחת תקוע. כוחות הביטחון חוקרים את הרצח, אנחנו נמצא את האחראים לו ונמצה עמם את הדין". גם נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין ספד לה: "אני שולח תנחומיי למשפחת אנסבכר ולבית תקוע כולו על הירצחה ללא עת של אורי ז"ל", כתב בחשבון הטוויטר שלו. "הלב נשבר מול אבדן החיים בשיא ליבלובם והכאב גדול מנשוא. עשייתה הנדיבה של אורי למען האחר וטוב ליבה ימשיכו להאיר גם לאחר שאורה הגדול כבה".

אנסבכר, בתם של נעאה והרב גדי אנסבכר, הותירה אחריה ארבעה אחים - טל, תמה, דוד ושובה. לאחר שהותר שמה לפרסום, הוריה פרסמו הודעה שבה נכתב: "אורי היתה בת שרות לאומי ביעלים, מרכז לטיפול בנוער ביער בעמק רפאים ירושלים, שם מצאה את מותה. נשמה קדושה מבקשת משמעות בעלת נפש רגישה לכל אדם ויצור, ורצון אינסופי לתיקון העולם בטוב".

אנסבכר נולדה בתקוע והתחנכה בבית הספר אח"י בישוב ובאולפנת ראש צורים בגוש עציון. המורה שחינכה אותה באולפנה סיפרה: "אורי הייתה בחורה חכמה וכנה ובעלת פתיחות מחשבתית מקורית ויצירתית. היא הייתה אהובה מאד על הסביבה והיתה בה רגישות לזולת". אנסבכר התגוררה עם חברותיה בדירה שכורה במרכז ירושלים. היא הוכרזה נעדרת אתמול בצהריים ובמשך כמה שעות חיפשו אחריה עד שגופתה נמצאה באזור עין יעל, על אם הדרך, עם פצעי דקירה בפלג גופה העליון.

אורי אנסבכר ז"ל (צילום: באדיבות המשפחה, חדשות)
אורי אנסבכר ז"ל | צילום: באדיבות המשפחה, חדשות

"שימשה גורם דומיננטי ואהוב"

מרשות השירות הלאומי-אזרחי והמשרד הממונה על השירות נמסר: "אנו מרכינים ראש וכואבים את הרצח הטראגי והנפשע של בת השירות אורי אנסבכר, שהתנדבה במסירות במסגרת שירותה. זו הייתה שנת ההתנדבות השניה של אורי, במסגרתה ליוותה וחנכה באופן צמוד - נערים ונערות עם מוגבלויות בחברה ושימשה גורם דומיננטי ואהוב בקרב הנוער עמו עבדה ובקרב הממונים עליה". עוד נמסר כי מנכ"ל הרשות ראובן פינסקי מלווה את המשפחה והרשות מציעה להם סיוע

עשרות חוקרי משטרה, אנשי שב"כ ומשמר הגבול הגיעו הבוקר לזירה שבה נמצאה גופת הצעירה. האירוע - שתחילה נחשד כאירוע אובדני - נחקר כחשד לרצח, גם בשל סימני האלימות והדקירה שנמצאו על גופת הצעירה. על כל פרטי החקירה וגם על זהות הנרצחת הוטל צו איסור פרסום. 

חוקרי המשטרה - היחידה המרכזית של משטרת ירושלים - והשב"כ שהצטרפו לחקירה עיכבו מספר צעירים פלסטינים במקום, אבל בחלוף חקירה קצרה הם שוחררו. נכון לשעה זו אין בידי המשטרה חשודים. כל הכיוונים נחקרים – גם האפשרות שמדובר ברצח על רקע לאומני וגם האפשרות שמדובר באירוע פלילי.

על גופתה של הצעירה נמצאו סימני אלימות. צוות מד"א הוזעק למקום ונאלץ לקבוע את מותה. בשעות הערב נמצאה בשטח מיוער בדרום ירושלים צעירה כשעל גופתה סימני אלימות קשים ופצעי דקירה בחזה ובבטן. צוות של מד"א שהגיע למקום נאלץ לקבוע את מותה. למקום הגיעו כוחות גדולים של צבא, משטרה וכוחות חקירה מיוחדים - שב"כ ובכירי מחוז ירושלים.‎

נתניהו: נמצא את האשמים (צילום: יונתן זינדל, פלאש 90, חדשות)
זירת מציאת גופתה של הצעירה | צילום: יונתן זינדל, פלאש 90, חדשות

בהתחלה התייחסו חוקרי המשטרה למקרה כאירוע אובדני, אבל הסימנים המאוד קשים שנמצאו על הגופה הרחיקו את החשד הזה והובילו את החקירה לכיוון רצח. בשלב זה צו איסור פירסום הוטל על כל פרטי החקירה.

על פי הודעת המשטרה, הגופה אותרה באזור מיוער סמוך לעין יעל. לאוויר הועלה בניסיונות לסייע בסריקת האזור. נפתחה חקירה ובשלב זה כלל כיווני החקירה נבדקים. החשד המסתמן הוא שמדובר ברצח.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו