החשוד המרכזי שישוחרר
קרוב המשפחה החשוד ברצח, אתמול | צילום: פלאש 90, יונתן זינדל, חדשות

בן משפחה של יהודה ותמר כדורי שנרצחו בביתם בארמון הנציב בירושלים לפני כחודש הוא החשוד המרכזי ברצח - כך הותר לפרסום היום (רביעי). אשתו חשודה בשיבוש הליכי חקירה ובקשירת קשר לביצוע פשע. בבית משפט השלום בירושלים הוארך אתמול מעצרו של בן המשפחה בשמונה ימים ושל אשתו בחמישה ימים.

כל העדכונים על הבחירות - הצטרפו לטלגרם של החדשות

קרוב משפחה אחר שנחקר באזהרה שוחרר לביתו כבר שלשום. במהלך הדיון השופט קיבל את טענת המשטרה שבני משפחה אחרים לא יכולים להשתתף בדיון מחשש שגם הם ישבשו חקירה.

אשתו של החשוד
אשתו של החשוד שחשודה בעצמה בשיבוש | צילום: פלאש 90, יונתן זינדל, חדשות

אביה של אשת החשוד, שחשודה בעצמה בשיבוש חקירה, דחה בתוקף את החשדות ומתח ביקורת קשה על התנהלות המשטרה. האב שהגיע אתמול לדיון בבית המשפט אמר: "היא לא קשורה בכלל, צריך קצת היגיון ושכל. יכול להיות שהם תמימים לגמרי. אנחנו כועסים על כל ההתנהלות מסביב, זה מייסר את כל המשפחה. נטפלים אליהם במקום לחפש את הרוצח".

תמר כדורי ז''ל
תמר כדורי ז''ל | צילום: באדיבות המשפחה, חדשות

עוד סיפר האב כי לבתו ולבני הזוג כדורי היו יחסים מצוינים. "היא אמרה לי שמענים אותם בחקירת משטרה ובחיפושים", אמר. "היא הייתה המומה כששמעה על הרצח".

שלושת בני המשפחה נחקרו באזהרה שלשום בפעם הראשונה ביחידה המרכזית של משטרת ירושלים בחשד שהיו מעורבים במידה כזו או ברצח הכפול של בני הזוג כדורי. על פרטי החקירה עדיין מוטל צו איסור פרסום, אך חקירת קרובי המשפחה מהווה התפתחות מסוימת - שעדיין לא ברור עד כמה היא משמעותית.

זירת הרצח בארמון הנציב
זירת הרצח בארמון הנציב | צילום: עוזי פרלמוטר תעוד מבצעי מד"א, חדשות

לפני שבוע וחצי הותר לפרסום כי במסגרת החקירה נעצר עובד ניקיון ערבי בחשד למעורבות ברצח, אך הוא שוחרר לביתו בהוראות בית המשפט לאחר שעבר שתי בדיקות פוליגרף. "התחושה של המשפחה שלא מיצו את ההליך מול החשוד", אמר עו"ד איתמר בן גביר, שמייצג את משפחת כדורי, בתגובה לשחרור החשוד בפרשה.

בני הזוג, בני 68 ו-71, נמצאו מתים בדירתם. גופותיהם אותרו בדירה הנעולה כשעליהן סימני אלימות קשים. לפי הערכות המשטרה השניים נרצחו כמה ימים לפני מציאתם, והרצח בוצע באמצעות סכין שהרוצח נטל עמו מהזירה. הגופות אותרו ביום ראשון, 13 בינואר, לאחר שקרוביהם דיווחו לרשויות שלא הצליחו ליצור עמם קשר מאז יום חמישי שקדם לכך.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו