אורי אנסבכר ז
התפתחות משמעותית בחקירת הרצח | צילום: באדיבות המשפחה, חדשות

התפתחות דרמטית בחקירת רצח הצעירה אורי אנסבכר ז"ל בירושלים: בעקבות פעילות משולבת של שב״כ ויחידות מיוחדות של המשטרה, חלה אמש (שישי) התפתחות משמעותית בפרשה. לא ניתן למסור פרטים נוספים אודותיה עקב צו איסור פרסום המוטל על יתר פרטי המקרה.

כל העדכונים על הבחירות - הצטרפו לטלגרם של החדשות  

אתמול דיווחנו כי במשטרה מתחזקת ההערכה שהרקע למעשה הוא לאומני, אך עם זאת - עדיין נבדקים כיווני חקירה נוספים. עוד נבדק החשד לפיו אנסבכר ז"ל הותקפה מינית לפני הרצח.

עוד פרסמה אתמול המשטרה הודעה בה תקפה את מפיצי השמועות על מעשה הרצח. "מאז מקרה הרצח שהתרחש אתמול, החלו פרסומים ודיווחים שונים, בפרט ברשתות החברתיות, אודות נסיבות מקרה הרצח לרבות תיאורי זוועה חסרי אחריות", נמסר בהודעת משטרת ירושלים.

"אנו מבהירים כי מדובר בפרסומים חסרי כל שחר, הפוגעים הן בכבוד הקורבן והן בכבוד המשפחה תוך הטעיית הציבור". עוד נמסר בהודעה כי משטרת ישראל "פועלת מרגע האירוע בכלל הכלים והאמצעים העומדים לרשותה על מנת להתחקות אחר החשוד/ים במעשה. אנו קוראים לציבור שלא להפיץ שמועות כזב או דיסאינפורמציה מגורמים בלתי מוסמכים".

ראש הממשלה נתניהו: "נמצא את האחראים לרצח המזעזע"  

אורי אנסבכר בת ה-19 מהיישוב תקוע, שנמצאה ללא רוח חיים אמש ביער עמק רפאים בירושלים, הובאה אתמול למנוחות בבית העלמין בתקוע. נעאה, אימה של אורי ז"ל, אמרה מעל הקבר: "כבר לא תספיקי ללמוד, להתחתן ולטייל בכל המקומות שרצית. לא תצליחי להגשים את כל החלומות שכל כך רצית להגשים. אנחנו מחזירים אותך לאדמה שכל כך אהבת". גם האח דוד ספד לה ואמר: "עכשיו, רגע לפני שאת עוברת לשערי גן עדן, אני רוצה להגיד לך שתמיד תהיי איתי. הפצת כל כך הרבה אור שימשיך להאיר כאן לתמיד".

הלווייתה של אנסבכר ז
הלוויתה של אורי אנסבכר ז"ל | צילום: מאיר אליפור/TPS, חדשות

אחותה תמה אמרה בדמעות: "אורי, אחות מדהימה שלי. זוכרת שלפני שבוע חזרנו מוקדם הביתה ואכלנו כל המשפחה. והיה שם משהו שלם, אושר. לימדת אותי להיות מאושרת, איך לצמוח מהקושי ולעזור לאחרים לצמוח. תכננו לעשות הרבה דברים ביחד. רצינו לטייל, וזה כבר לא יקרה. בשבת שעברה ישבנו ואמרתי לי שאת לא מאמינה שאמרת לי שבסוף השנה תהיי בת עשרים".

ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס לרצח וכתב בעמוד הפייסבוק שלו: "אורי אנסבכר ז"ל נרצחה אמש באכזריות מזעזעת בירושלים. בשעה קשה זו כולנו מחבקים את משפחת אנסבכר ואת בית משפחת תקוע. כוחות הביטחון חוקרים את הרצח, אנחנו נמצא את האחראים לו ונמצה עמם את הדין".

גם נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין ספד לה: "אני שולח תנחומיי למשפחת אנסבכר ולבית תקוע כולו על הירצחה ללא עת של אורי ז"ל", כתב בחשבון הטוויטר שלו. "הלב נשבר מול אבדן החיים בשיא ליבלובם והכאב גדול מנשוא. עשייתה הנדיבה של אורי למען האחר וטוב ליבה ימשיכו להאיר גם לאחר שאורה הגדול כבה".

זירת הרצח בעין יעל שבירושלים
זירת הרצח בירושלים | צילום: חדשות

אנסבכר, בתם של נעאה והרב גדי אנסבכר, הותירה אחריה ארבעה אחים - טל, תמה, דוד ושובה. לאחר שהותר שמה לפרסום, הוריה פרסמו הודעה שבה נכתב: "אורי היתה בת שרות לאומי ביעלים, מרכז לטיפול בנוער ביער בעמק רפאים ירושלים, שם מצאה את מותה. נשמה קדושה מבקשת משמעות בעלת נפש רגישה לכל אדם ויצור, ורצון אינסופי לתיקון העולם בטוב".