הזוג כדורי ז''ל
הזוג כדורי ז''ל | צילום: מרדכי אסרף, חדשות

התפתחות בפרשת חקירת הרצח של יהודה ותמר כדורי ז"ל: אחיו של בן המשפחה החשוד ברצח בירושלים לפני כחודש עוכב לחקירה באזהרה. החשוד עוכב כאשר הגיע לדיון הארכת המעצר של אחיו, החשוד המרכזי בפרשה: בית המשפט החליט להאריך היום (שלישי) את מעצרו של החשוד. רוב פרטי הפרשה עדיין אסורים לפרסום. 

כל העדכונים על הבחירות - הצטרפו לטלגרם של החדשות

אשתו של החשוד המרכזי, החשודה בשיבוש הליכי משפט בפרשת רצח הזוג כדורי שנרצחו בביתם בארמון הנציב בירושלים לפני כחודש, שוחררה לביתה בתחילת השבוע בתנאים מגבילים. למרות החשד שעלה נגדה ונגד בעלה, אין ראיות הקושרות אותם ישירות לרצח.

בשבוע שעבר הותר לפרסום כי החשוד המרכזי ברצח הוא קרוב משפחה של הזוג, וכי אשתו חשודה בשיבוש הליכי חקירה ובקשירת קשר לביצוע פשע. קרוב משפחה אחר שנחקר באזהרה שוחרר לביתו בשבוע שעבר. במהלך הדיון השופט קיבל את טענת המשטרה שבני משפחה אחרים לא יכולים להשתתף בדיון מחשש שגם הם ישבשו חקירה.

אשתו של החשוד
החשודה בשיבוש הליכי חקירה | צילום: פלאש 90, יונתן זינדל, חדשות

אביה של אשת החשוד, שחשודה בעצמה בשיבוש חקירה, דחה בתוקף את החשדות ומתח ביקורת קשה על התנהלות המשטרה. האב, שהגיע בשבוע שעבר לדיון בבית המשפט, אמר: "היא לא קשורה בכלל, צריך קצת היגיון ושכל. יכול להיות שהם תמימים לגמרי. אנחנו כועסים על כל ההתנהלות מסביב, זה מייסר את כל המשפחה. נטפלים אליהם במקום לחפש את הרוצח".

החשוד המרכזי שישוחרר
בעלה של החשודה, החשוד המרכזי | צילום: פלאש 90, יונתן זינדל, חדשות

עוד סיפר האב כי לבתו ולבני הזוג כדורי היו יחסים מצוינים. "היא אמרה לי שמענים אותם בחקירת משטרה ובחיפושים", אמר. "היא הייתה המומה כששמעה על הרצח".

שלושת בני המשפחה נחקרו באזהרה בשבוע שעבר בפעם הראשונה ביחידה המרכזית של משטרת ירושלים בחשד שהיו מעורבים במידה כזו או ברצח הכפול של בני הזוג כדורי. על פרטי החקירה עדיין מוטל צו איסור פרסום, אך חקירת קרובי המשפחה מהווה התפתחות מסוימת - שעדיין לא ברור עד כמה היא משמעותית.

זירת הרצח בארמון הנציב
זירת הרצח בארמון הנציב | צילום: עוזי פרלמוטר תעוד מבצעי מד"א, חדשות

לפני כשבועיים הותר לפרסום כי במסגרת החקירה נעצר עובד ניקיון ערבי בחשד למעורבות ברצח, אך הוא שוחרר לביתו בהוראות בית המשפט לאחר שעבר שתי בדיקות פוליגרף. "התחושה של המשפחה שלא מיצו את ההליך מול החשוד", אמר עו"ד איתמר בן גביר, שמייצג את משפחת כדורי, בתגובה לשחרור החשוד בפרשה.

בני הזוג, בני 68 ו-71, נמצאו מתים בדירתם. גופותיהם אותרו בדירה הנעולה כשעליהן סימני אלימות קשים. לפי הערכות המשטרה השניים נרצחו כמה ימים לפני מציאתם, והרצח בוצע באמצעות סכין שהרוצח נטל עמו מהזירה. הגופות אותרו ביום ראשון, 13 בינואר, לאחר שקרוביהם דיווחו לרשויות שלא הצליחו ליצור עמם קשר מאז יום חמישי שקדם לכך.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו