צמרת המשטרה קורסת
מבוכה אחר מבוכה בזמן כהונת דנינו | צילום:
שישה ניצבים פורשים בתוך חודשים בזה אחר זה, ובמשטרת ישראל שוררת בושה ומבוכה גדולה: חמישה ניצבים, מהקצינים הבכירים ביותר במשטרה, הסתבכו בפרשות שונות - ונאלצו לפרוש מהארגון. היום הצטרף לרשימה המפוקפקת קצין בכיר נוסף במשטרה שנחשד בהטרדה מינית ונראה כי גם הוא ייאלץ להתפטר מתפקידו בהקדם. כל המקרים התרחשו במהלך כהונתו של המפכ"ל יוחנן דנינו, שעד כה נמנע מלשאת באחריותו לנעשה בצמרת המשטרה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק 

שלשום הודיע מפקד מחוז ש"י במשטרה ניצב קובי כהן על פרישה מהארגון - זאת בעקבות החשדות נגדו שלפיהם חיזר אחרי שוטרת, ערך עמה התכתבויות אינטימיות בפייסבוק ובוואטסאפ, וביקש לקיים איתה קשר אינטימי. לניצב כהן מיוחסות עבירות של הפרת אמונים, התנהלות לא ראויה וקשר פסול.בספטמבר 2014, הודיעו שני ניצבים במשטרה על פרישה: הראשון שבהם היה מפקד מחוז המרכז ניצב ברונו שטיין. הוא פרש בבוקר שבו פורסם בעיתון "הארץ" שבילה במסיבה פרטית שערך עורך הדין רונאל פישר, שנחשד במתן שוחד לשוטרים - זאת בתמורה לסגירת תיקים ללקוחות.

התיק ייסגר, כהן
קובי כהן | צילום:שבועיים אחריו, היה זה מפקד מחוז ירושלים ניצב יוסי פריינטי שהימם את המשטרה - והודיע על פרישה מתפקידו. על פריינטי, שהוזכר כמועמד לתפקיד המפכ"ל הבא, נטען שעזב עקב תלונה של עוזרת הבית שלו לשעבר בגין ניצול מיני לכאורה. אלא שפריינטי הודיע כי הוא פורש "לא עקב תלונה, לא בגלל מכתב אנונימי או שלד בארון. ההחלטה על הפרישה באה ממקום נקי בעקבות מגוון של שיקולים אישיים וזאת לאחר שירות ארוך בתפקידי פיקוד מרכזיים במשטרת ישראל".

ברונו שטיין (צילום: פלאש 90, קובי גדעון)
ברונו שטיין | צילום: פלאש 90, קובי גדעוןבפברואר 2014 פרש מפקד להב 433 ניצב מנשה ארביב, עקב מעורבותו לכאורה בפרשה הגדולה שכונתה פרשת הרב והניצב. ארביב נחשד בקבלת טובות הנאה מהרב יאשיהו פינטו ומאנשיו. "החלטתי שאני לא יכול להשלים עם מהלכים של אי העמדה לדין של עבריין החשוד בפשעים רבים, ובחרתי למנוע את המשך הסחיטה המסוכנת של שלטון החוק", מסר ארביב בהודעת הפרישה שלו.

יוסי פריינטי (צילום: פלאש 90)
יוסי פריינטי | צילום: פלאש 90באוקטובר 2013 פוטר מהמשטרה מפקד מחוז ירושלים ניצב ניסו שחם, זאת עקב כתב אישום שהוגש נגדו בגין עבירות מין שביצע בשוטרות. "כל מי ששיקר בתיק הזה ומי שהיה בעל עניין להפליל אנשים חפים מפשע יהיה אצלי בבית המשפט שלי, אמר אז שחם. "אני מוכן לכל התרחישים. אותי תלו כבר בכיכר העיר, אי אפשר להפחיד אותי. אני מעבר לזה".

ארביב הורשע בהסדר טיעון (צילום: יוסי זליגר, פלאש 90)
מנשה ארביב | צילום: יוסי זליגר, פלאש 90
הואשם בהטרדה. ניצב ניסו שחם (צילום: משטרת ישראל)
ניצב ניסו שחם | צילום: משטרת ישראל