אילוסטרציה
אילוסטרציה | צילום: יוסי זילברמן, חדשות 2

מבוכה וטלטלה נוספת במשטרה: קצין משטרה בכיר בדרגת ניצב נעצר הלילה (שני) ונשלח למעצר בית של חמישה ימים בחשד להטרדה מינית. זאת יומיים בלבד לאחר שמפקד מחוז ש"י במשטרה הודיע על פרישה בשל יחסים אסורים עם פקודה שלו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

הקצין נחקר במהלך הלילה במשך מספר שעות במחלקה לחקירות שוטרים, בחשד שהטריד מינית בחודשים האחרונים שוטרת זוטרה שהייתה זקוקה לסיועו.

על פי החשד, הוא ביצע בה מעשה מגונה תוך ניצול יחסי מרות. הקצין נחשד גם בשיבוש מהלכי חקירה ובהשמדת ראיות, ונבדק בנוסף קשר עם שוטרות זוטרות נוספות.

המפכ"ל רב ניצב יוחנן דנינו אמר הבוקר בתגובה לפרשה החדשה: "יש תחושה קשה של תסכול ושל חוסר אונים".

המפכ
"תסכול וחוסר אונים". דנינו | צילום: פלאש 90

מפקד מחוז ש"י פורש עקב החשדות נגדו

לאחר שפורסם לראשונה בחדשות 2 שמפקד מחוז ש"י ניצב קובי כהן חשוד שנהג לקיים התכתבויות אינטימיות עם שוטרת הנמצאת תחת פיקודו - המפכ"ל דנינו קיבל שלשום (שבת) את בקשתו לפרוש מהארגון אחרי 33 שנה. כהן פנה למפכ״ל המשטרה וביקש לסיים את שירותו כבר בתוך כמה ימים - זאת לאור הנסיבות שהובילו לחקירתו במח״ש.

קובי כהן נחקר ביום חמישי במשך שעות ארוכות במשרדי המחלקה לחקירות שוטרים לאחר שזומן למקום בעקבות מכתב אנונימי שנשלח למחלקה לחקירות שוטרים ולבכירים במשטרה, שבו ציטוטים מהתכתבות שהתקיימה לכאורה בין הקצין לבין שוטרת הנמצאת תחת פיקודו.

״כמי ששירת 33 שנים במשטרה, וכמפקד היודע לקחת אחריות, הארגון והמשרתים בו יקרים לו ואין הוא חפץ ואף מצר על כך שהעיסוק בעניינו יפגע באופן כלשהו בהם״, נמסר מטעמו של ניצב כהן.

התיק ייסגר, כהן
ניצב קובי כהן | צילום:דנינו קיבל את בקשתו ואמר כי הוא מצר על הנסיבות בהן ניצב כהן מסיים את תפקידו אך הוא רואה הן בקבלת האחריות והן בצעד המשמעותי בהחלטה שקיבל הקצין בעקבותיה מהלך מתחייב.