התיק ייסגר, כהן
יפרוש תוך ימים. ניצב קובי כהן | צילום:

ניצב קובי כהן, החשוד בהתנהגות שאינה הולמת, פורש מהמשטרה: לאחר שפורסם לראשונה כאן בחדשות 2 שמפקד מחוז ש"י חשוד שנהג לקיים התכתבויות אינטימיות עם שוטרת הנמצרת תחת פיקודו - המפכ"ל דנינו קיבל את בקשתו לפרוש מהארגון אחרי 33 שנה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

ניצב קובי כהן פנה למפכ״ל המשטרה וביקש לסיים את שירותו כבר בתוך כמה ימים - זאת לאור הנסיבות שהובילו לחקירתו במח״ש.

״כמי ששירת 33 שנים במשטרה, וכמפקד היודע לקחת אחריות, הארגון והמשרתים בו יקרים לו ואין הוא חפץ ואף מצר על כך שהעיסוק בעניינו יפגע באופן כלשהו בהם״, נמסר מטעמו של ניצב כהן.

המפכ"ל יוחנן דנינו קיבל את בקשתו ואמר כי הוא מצר על הנסיבות בהן ניצב כהן מסיים את תפקידו אך הוא רואה הן בקבלת האחריות והן בצעד המשמעותי בהחלטה שקיבל הקצין בעקבותיה מהלך מתחייב.

דנינו הודה לניצב כהן על שירות מסור ומקצועי לאורך שנים, בהן ביצע שורה ארוכה של תפקידים מבצעיים ומרכזיים במשטרת ישראל ובהן תרם רבות לארגון לציבור ולביטחון מדינת ישראל.

מאחורי ניצב קובי כהן (53) קריירה ארוכה בשורות המשטרה. כהן החל את דרכו כסייר במרחב ירקון. בהמשך שירותו מילא מספר תפקידים בולטים ובהם מפקד תחנת באר שבע, ראש מחלקת מבצעים, מפקד מרחב שומרון, ומ"מ מפקד מחוז ש"י, תפקיד אותו מילא במשך 9 חודשים, בטרם מונה באופן רשמי למפקד המחוז.

כהן הודה בחקירתו שחיזר אחרי שוטרת שהייתה תחת פיקודו  

כהן נחקר שלשום (חמישי) במשך שעות ארוכות במשרדי המחלקה לחקירות שוטרים לאחר שזומן למקום בעקבות מכתב אנונימי שנשלח למחלקה לחקירות שוטרים ולבכירים במשטרה, שבו ציטוטים מהתכתבות שהתקיימה לכאורה בין הקצין לבין שוטרת הנמצאת תחת פיקודו.

כפי שפורסם לראשונה בחדשות 2, ניצב קובי כהן נחקר באזהרה במשך 9 שעות ושיתף פעולה עם חוקריו. בחקירה הוא הודה כי חיזר אחר השוטרת, עמה היה בקשר בפייסבוק ובוואטסאפ, וביקש לקיים איתה קשר אינטימי. כמו כן נחשף בחקירה כי לפני כשנתיים המליצו מפקדיה של השוטרת שלא לשבצה למצעד החיים בפולין, אך כהן התעלם מההמלצה וצירף אותה למשלחת - בה השתתף גם הוא.

לניצב קובי כהן מיוחסות עבירות של הפרת אמונים, התנהלות לא ראויה וקשר פסול. עם זאת, במחלקה לחקירות שוטרים הגיעו למסקנה כי אין היבט פלילי בפרשה, ולכן הטיפול בה צפוי להיות במישור המשמעתי בלבד.