עורך הדין אייל בסרגליק, שגבה ממשפחתו של יורי וולקוב ז"ל למעלה מחצי מיליון שקלים התראיין אמש (חמישי) ל"המהדורה המרכזית", והתייחס לטענות נגדו. בסרגליק טען כי "מדובר בספין תקשורתי", וקישר בין חשיפת הסיפור לחשיפה נגד אבי חימי: "קיבלתי איומים כשהודעתי על מועמדתי לראשות הלשכה". 

מיד לאחר דבריו - החל עימות באולפן בין כתבנו גיא פלג לעורך הדין: "איך אתה לא מתבייש? איזה שירות משפטי? איזה ליווי משפטי של משפחת קורבן שווה 600 אלף שקלים?". בסרגליק השיב: "איך אתה לא מתבייש בהתנהלות שלך המאיימת והבריונית? אני חושב שאתה טרחת לא להראות את כל ההודעות. למה לא הבאת את כל אותם הלקוחות המרוצים?". 

עו"ד בסרגליק ומשפחת וולקוב - סיקור N12:

"סגן מנהל בית החולים איכילוב פנה אליי", המשיך בסרגליק. "אמרתי לו שהלקוחות לא התלוננו מעולם. אמרתי לו בוא ניפגש עם המשפחה, פניתי אליהם - והם לא באו לפגישה". לדבריו של פלג, מי שפנה לבסרגליק הוא בכיר באיכילוב בבקשה לרחם על משפחת הקורבן לאחר ששמע על סכום הענק שגבה מהם, אבל הוא סירב. בסרגליק המשיך לטעון: "יש עוד שיחות שאתה לא הראית".

במהלך הריאיון, שאלנו את בסרגליק מדוע השאיר לעצמו מעל 100 אלף שקלים עבור שכר טרחה. "אתה לחלוטין טועה בעובדות", טען עורך הדין. "הליווי שלי לא היה 4 ימי עבודה, אלא קרוב לחודשיים. אחרי חודשיים של עבודה הייתה פנייה עם שיחות וכל מה שנדרש עבורם. בסרגליק המשיך לטעון שהסיפור נחשף - רק כי הוא איש ימין: "הסיפור הזה נועד למשהו אחר לגמרי, ואני לא מופתע בכלל שהמקהלה התקשורתית נועדה לפגוע בי ולהוריד את מועמדותי". 

גיא פלג ועו"ד בסרגליק (צילום: חדשות 12)
גיא פלג נגד עו"ד בסרגליק: "למה אתה מערבב את הציבור?" | צילום: חדשות 12

כתבנו גיא פלג השיב לטענותיו של עורך הדין: "למה אתה מערבב אותנו ואת הציבור? מה הקשר בין ילנה וולקוב האלמנה האומללה לבין המרוץ שלך ללשכת עורכי הדין? כשפניתי אליך אתמול לתגובה, אני קיוויתי שאתה תגיד לי שלא היו דברים מעולם". בסרגליק ענה: "אני חושב שהטענה שלך מופרכת, ואני חושב שלא טרחת בכלל להסביר מה אתה רוצה".

לטענתו של בסרגליק, הוא היה מחזיר את הכסף למשפחתו של יורי וולקוב - גם אם הסיפור לא היה נחשף בתקשורת: "הייתי פוגש אותם ומדבר איתם, ומבין מה מפריע להם. לקח יומיים כדי לעבור על ההסכם החתום ביחד איתם. את הסכום שהחזרתי, הייתי מחזיר גם בפגישה איתם. ליבי מצר על המשפחה ועם הספין שעושים עליהם".

למרות החשיפה נגדו, בסרגליק הבטיח בריאיון כי הוא "בוודאי" ימשיך במרוץ לראשות לשכת עורכי הדין במקומו של אבי חימי שהתפטר השבוע. "דווקא הסיפור הזה, עם הבליץ התקשורתי הזה, מחזק את דעתי שצריך להגן על עורכי הדין שנמצאים במצב שלי".

עו"ד אייל בסרגליק, דריה וולקוב (צילום: ליאת מנדל)
דריה וולקוב בתו של יורי נגד בסרגליק: "איפה הלב שלו?" | צילום: ליאת מנדל

בעקבות חשיפת "חדשות 12" על כך שבסרגליק גבה סכום כה גבוה על שכר טרחה, דריה וולקוב בתו של יורי - תקפה בפוסט בפייסבוק את עורך הדין. "איפה הלב שלו?", כתבה דריה. "האם לא סבלנו מספיק כשרצחו את אבי? בחודשים האחרונים אנחנו חווים רכבת הרים. לצד הרע ראינו גם את הטוב ואז שוב הגיע הרע. אבי נרצח ע"י בן עוולה, במעבר חצייה בחולון, ללא שום סיבה. לצד השכול והאובדן הקשה, ראינו את עם ישראל ומדינת ישראל מחבקת אותי ואת משפחתי".