פרשת רצח יורי וולקוב ז"ל במעבר החצייה בחולון לפני כחודשיים נגעה ללבם של אזרחים רבים. לאחר שבני המשפחה החליטו לפתוח בקמפיין מימון המונים, הישראלים פתחו את הכיס – ותרמו סכום גבוה של כ-915 אלף שקלים כדי לעזור למשפחה. ולמרות זאת, אמש (רביעי) פרסמנו ב"מהדורה המרכזית" כי עורך הדין אייל בסרגליק ששכרה המשפחה לצורכי ליווי משפטי, גבה ממנה שכר טרחה בהיקף אדיר על סך 600 אלף שקלים, כשני שלישים מסך כל התרומות.

יש לציין שלא מדובר בניהול תיק משפטי מורכב, אלא בליווי של קורבנות עבירה. יש עורכי דין רבים שמייצגים בפרויקטים האלה פרו-בונו, כלומר במסגרת עזרה לקהילה – ואחרים גובים אלפי שקלים בודדים. המדינה אף נותנת את הליווי הזה למשפחות של קורבנות עבירה בחינם – דרך הסיוע המשפטי במשרד המשפטים. 

עו"ד אייל בסרגליק (צילום: יח"צ)
עו"ד אייל בסרגליק | צילום: יח"צ

עורך הדין בסרגליק הוא מועמד לתפקיד יו"ר לשכת עורכי הדין. בפנייה שביצענו אליו, הוא אמר שהוא חתם עם המשפחה על הסכם שכר טרחה מפורט. עוד הוא הסביר את גובה השכר שלקח בשל המעטפת המשפטית הכוללת – ובה פעולות מורכבות וארוכות, ולכן גבה סכום כה רב.

הפרקליטות הגיבה: "סמוך להגשת כתב האישום נודע לפרקליטות כי עוה"ד פרטי מייצג את משפחת המנוח. לפיכך, ערב הגשת כתב האישום פנתה הפרקליטות מיוזמתה לעוה"ד על מנת להודיע באמצעותו למשפחת המנוח כי כתב האישום יוגש למוחרת. לאחר הגשת כתב האישום, הקשר עימו התמצה בעדכונו במידע טכני לגבי מועדי הדיונים".