חשיפת המהדורה - עורך הדין שגבה הון ממשפחת הנרצח מגיב: עו"ד אייל בסרגליק שגבה מאות אלפי שקלים ממשפחת וולקוב עבור הייצוג המשפטי שלהם חשף הבוקר (חמישי) שהחזיר להם את רוב הסכום. זאת, אחרי שלדבריו החליטו לסיים את ההתקשרות עימו. בציוץ בטוויטר, בסרגליק צירף צילום של צ'ק על סך 468 אלף שקלים שהחזיר למשפחת וולקוב, וטען שהפרסום הוא ניסיון לפגוע בו במסגרת מועמדותו ליו"ר לשכת עורכי הדין. 

"זכותה של המשפחה לסיים את ההתקשרות עמי, ולכן אני מחזיר לה את הסכום היחסי עבור העבודה שטרם בוצעה", כתב בציוץ בטוויטר. "כשהחלטתי  על מועמדותי לראשות לשכת עורכי הדין לקחתי בחשבון שיהיו גורמים שינסו לפגוע בי בכל מחיר. צר לי שלהכריזמישהו בחר לעשות סיבוב על משפחה אבלה בניסיון לפגוע בי ולפרסם בשמם פרטים לא מדויקים. בשיח האלים שנוצר לא היה לי כל סיכוי". יצוין כי גם אחרי החזרת הכסף שעליו הצהיר בסר גליק, ההערכה היא ששכר הטרחה שקיבל עומד על יותר מ-100 אלף שקלים.

למרות דבריו של בסרגליק, משפחת וולקוב טוענת שטרם קיבלה את הכסף. עורכי הדין גיורא אבן צור ואביתר קציר שמייצגים אותם מסרו כי עצם העברת התשלום פורסם באמצעי תקשורת, אבל הסכום עצמו טרם התקבל. "ככל שהדברים אכן נכונים, יש לקוות שעו"ד בסרגליק יפעל להשלים את השבת מלוא הסכום כולו לאלמנת המנוח וליתומיו. וטובה שעה אחת קודם", נמסר מטעמם. 

הם הוסיפו: "נזכיר כאן שמדובר בכספים שאותם תרם הציבור הישראלי ברוב אצילותו בכדי שישמשו למחיית המשפחה שעולמה התרסק לרסיסים. מובן מאליו שאם לא ייעשה כן יעמדו מרשנו על זכותם החוקית לקבל לידיהם החזר מלא של הסכומים שלמיטב הערכתנו המקצועית נגבו מהם שלא כדין". 

עורך הדין מחזיר את הכסף
הצ'ק שהחזיר בסרגליק למשפחת וולקוב

"משפחת וולקוב הגיעה אליי בעקבות האסון הנורא שפקד אותה, רצח אבי המשפחה, על בסיס המלצה", כתב בסרגליק. "באותה עת, המשפחה הייתה מלווה על ידי סיוע משפטי חינמי, אשר לטענתם לא נתן להם את מבוקשם. בנוכחות עורך דין מטעם המשפחה ומתורגמן, הבהרתי למשפחה שעלויות הטיפול צפויות להיות יקרות, אך בתמורה אעמיד לרשותם את צוות המשרד כולו לטיפול בכל היבטי התיק כנפגעי עבירה – עד ואחרי הגשת כתב האישום, ליווי תקשורתי, ייצוג בהליך הפלילי וכלה בטיפול בתביעה נזיקית".

"מדובר במאות שעות עבודה שיתפרסו על פני מספר שנים", הוסיף. "המשפחה לא חתמה על ההסכם באותו רגע, אלא רק יומיים לאחר מכן, לאחר התייעצויות והתלבטות מבלי שהופעל עליהם כל לחץ, ואז נחתם עמם הסכם שכר טרחה מסודר שכלל את כל הפרטים עליהם סוכם".

לנה וולקוב אלמנתו של  הנרצח יורי וולקוב (צילום: החדשות 12)
לנה וולקוב אלמנתו של הנרצח יורי וולקוב | צילום: החדשות 12

בסרגליק הזכיר גם שבתחילה כתב האישום אמור היה להינתן בגין המתה בקלות דעת, ורמז שבזכות התערבותו ופעולותיו - בתביעה החליטו לשנות את האישום לרצח. "תכתובות שיש לי עם המשפחה מראות כי בכל שלבי העבודה מולם הם היו שבעי רצון מאוד ואסירי תודה, ואין סיבה להניח שלא היו ממשיכים להיות מרוצים מהמשך הטיפול בתיק – ההליך הפלילי והנזיקי שיבוא אחריו", אמר. 

הוא הוסיף: "לתדהמתי, לפני מספר ימים, צד שלישי פנה בדרישה לקבל את כל כספם בחזרה. ניסיונותיי ליצור קשר עם המשפחה לא צלחו. ביקשתי לקיים מפגש לדון בדברים, אך סורבתי. מיד לאחר מכן פורסם בתקשורת מידע שקרי המציג אותי כביכול כמי שעשק את המשפחה. לדברים אין כל שחר. אין לי שום טענות כלפי המשפחה האבלה".

אייל בסרגליק (צילום: ליאת מנדל)
עורך הדין אייל בסרגליק | צילום: ליאת מנדל

יורי וולקוב ז"ל נרצח במעבר החצייה בחולון לפני כחודשיים. אתמול נחשף במהדורה המרכזית כי ישראלים רבים תרמו בסך הכול סכום גבוה של כ-915 אלף שקלים כדי לעזור למשפחת וולקוב. הסכום שגבה בסרגליק, על סך 600 אלף שקלים, מהווה כשני שלישים מסך כל התרומות, שנועדו לסייע למשפחתה בשעתה הקשה.