קו ההגנה החדש של יהודה משי זהב: לאחר שהמשטרה פתחה בחקירה פלילית נגד יו"ר זק"א הפורש, כעת הוא מנסה לשנות את הטון ולהתאים את קו ההגנה שלו לחשדות החמורים שמיוחסים לו, לפחות בתקשורת - כך פרסמנו לראשונה אמש (שלישי) ב"מהדורה המרכזית". הפרסום הגיע אחרי ההכחשה הגורפת מצידו בנוגע למפגשים מיניים.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

גורם בסביבתו אמר לנו כי קו ההגנה של יהודה משי זהב יהיה שהוא לא תקף אף אחת או אחד. מדובר ביחסים בהסכמה. לדברי הגורם, אם ילחצו עליו - הוא לכל היותר יודה שמדובר ביחסים תמורת תשלום, או מתנה, או הבטחה לסייע.

באמצעות דרך זו מנסה משי זהב להקל את החשדות החמורים שמדברים על אונס או על פגיעות מיניות שמלוות בכוח. התשובה לשאלה כיצד הוא ינהג עם החשדות שמייחסים לו יחסים עם קטינים או קטינות - לא ברורה בשלב זה לנוכח קו הגנה זה.

במשטרה אוספים עדויות נוספות

העובדה שעד כה לא הוגשה שום תלונה נגד משי זהב במשטרה לא מפתיעה את הגורמים העוסקים בפרשה, שרואים בעיסוק הבולט והאינטנסיבי בפרשה בתקשורת כמרתיע עוד יותר. בינתיים, אוספים במשטרה עדויות נוספות וממתינים לימים שקטים יותר, שבהם מאמינים כי יהיה קל יותר לגבות תלונות מהנפגעים.

משי זהב הגיע שלשום (שני) לתחנת המשטרה מיוזמתו, וביקש למסור גרסה לנוכח מה שהוא מכנה "עלילת הדם" שמופצת נגדו בימים האחרונים. לטענתו, שופכים את דמו ומעלים חשדות קשים ומופרכים מבלי שהוא יכול להתייחס אליהן.

עו"ד אפרים דמרי, פרקליטו של יהודה משי זהב, הגיע שלשום לאולפן "המהדורה המרכזית" והגיב לראשונה על התחקיר שהצביע על כך שמרשו תקף מינית במשך שנים ילדים, ילדות, גברים ונשים. "הוא לא תקף ילדים ולא פגע באף אחד", אמר עו"ד דמרי. "הכול זה שמועות זדוניות של מישהו שמנסה לפגוע בו".

יהודה משי זהב ופרקליטו עו"ד אפרים דמרי (צילום: N12)
עו"ד אפרים דמרי, פרקליטו של יהודה משי זהב | צילום: N12

לטענת עו"ד דמרי, התקשורת עורכת משפט שדה למרשו, וזו הסיבה שהוא החליט להגיע אתמול למשרד להב 433 כדי למסור את גרסתו. "כרגע כל החשדות המיוחסים לו הם על ידי התקשורת. משטרת ישראל היא הגוף שזכאי ורשאי לגבות עדויות. נפתחה חקירה, יזמנו אותו והוא יענה. ניתן למשטרה לעשות את עבודתה".

עם פרסום התחקיר בהארץ שחשף שורת עדויות נגד משי זהב שלפיהן הטריד מינית לכאורה במשך שנים ארוכות נשים, גברים וילדים - הצטברו עוד ועוד תלונות נגד משי זהב. מאז סוף השבוע, לארגון "מגן" הגיעו שש עדויות חדשות על פגיעה מינית ובמקרה אחד גם על אונס. לפי התחקיר, משי זהב הפחיד ואיים על הקורבנות כדי שלא יספרו על מעשיו. הוא הזהיר צעירה חרדית שכפה את עצמו עליה כי אם תדבר, "ג'יפ של זק"א ידרוס אותך".