המשטרה פתחה היום (שישי) בבדיקת הטענות נגד יהודה משי זהב, לפיהן מייסד זק"א וחתן פרס ישראל המיועד ביצע עבירות מין בילדים, נערים, נערות ונשים לאורך שנים רבות. המשטרה תבדוק את העדויות ותבחן האם יש מקום לפתוח בחקירה פלילית נגד משי זהב. בעקבות התחקיר שפורסם אתמול בהארץ נשמעו קריאות לשלול ממשי זהב את הזכייה בפרס ישראל על מפעל חיים. כפי שנחשף ב-N12, יו"ר זק"א הודיע בצהריים כי הוא מוותר עליו.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

ההחלטה לפתוח בבדיקת הטענות התקבלה על ידי ראש אגף החקירות והמודיעין, ניצב יגאל בן-שלום. במשטרה הדגישו כי לא התקבלה כל פנייה מצד אף גורם בבקשה לפתוח בבדיקה, כולל את הפרקליטות או גורמים הקשורים לפרס ישראל.

בשלב הזה עדיין לא ברור האם חלה התיישנות על כל המקרים והתלונות המיוחסות למשי זהב - ובכך בין השאר תעסוק הבדיקה. במשטרה ממתינים להיווכח אם בעקבות המקרים שפורסמו יגיעו תלונות נוספות מהשנים האחרונות.

במכתב שפרסם משי זהב למתנדבי ועובדי זק"א הוא הודיע כי הוא לוקח פסק זמן מהארגון. "מתוך דאגה לארגון הקדוש אותו בניתי בשתי הידיים והכרה עמוקה בחיוניותו למרקם החיים בארץ", כתב משי זהב. "אני מסיק את המסקנה המתבקשת מתוך הסערה הגדולה, גם כשעלילות אלו אינם מבוססים ונחזים יותר כרכילות וסגירת חשבונות מולי".

אתמול פורסם בהארץ תחקיר שהביא 6 עדויות נגד יהודה משי זהב, מהן עולה לכאורה התנהלות עקבית של פגיעה מינית בילדים, נערים, נערות ונשים מצדו של משי זהב. בין היתר סיפר גבר אחד, נ', כי כשהיה בן 16, בשנות ה-90, ניצל אותו משי זהב במשך 4 שנים. על פי עדותו של נ' הוא הפך ל"זונה במלוא מובן המילה".

צעירה חרדית, צ', סיפרה כי כשהייתה נתונה במצוקה כלכלית הציע לה משי זהב סיוע כלכלי. כשנפגשו הוא כפה את עצמו עליה – ואז הזהיר אותה שאם תדבר "ג'יפ של זק"א ידרוס אותך". 6 העדויות שהגיעו לידי הארץ מפרטות גם על מקרים נוספים בהם היו מעורבים קורבנות רבים נוספים.