חשד לאונס קבוצתי באילת: נערה בת 16 הגיעה ביום שישי האחרון לתחנת המשטרה באשקלון והתלוננה על כך שיומיים קודם לכן, בזמן שהייתה בחופשה באילת, קבוצה גדולה של גברים אנסו אותה באחד מחדרי המלון. בית משפט השלום באשקלון האריך היום (רביעי) את מעצרו של החשוד היחיד שנחקר עד כה בפרשה במהלך חמשת הימים. החשוד מכחיש בתוקף את החשד שאנס את הנערה אך במשטרה טוענים כי קיימות ראיות לכך.

לעדכונים נוספים על פרשת האונס באילת ב-N12:

מחקירת המשטרה עלה כי הנערה הגיעה לעיר עם חברתה, ושם פגשו השתיים קבוצת ידידים של האחרונה. הם שתו אלכוהול יחד, ובשלב כלשהו נכנסה הנערה לאחד החדרים כדי להתפנות. שם, לטענתה, גברים שונים אנסו אותה בזה אחר זה. לאחר האירוע היא נשארה יום נוסף באילת - ואז חזרה לביתה.

לאור ריבוי החשודים, הקימה המשטרה צוות חקירה מיוחד בניסיון לאתר אותם. החשוד היחידי שנחקר עד כה, בן 27 מצפון הארץ, נעצר לאחר שבהתכתבות בינו לבין המתלוננת נאמר כי ישנם סרטונים המתעדים את המקרה. חברתה של המתלוננת אף אישרה כי ראתה אותו בעת שהיה עירום בחדר.

תמונת אילוסטרציה (צילום: חדשות 2)
אילוסטרציה | צילום: חדשות 2

בן ה-27 הכחיש בחקירתו את החשד שאנס את המתלוננת, ואף טען שלא הוא התכתב עימה דרך הטלפון שלו, אלא מישהו אחר. לדבריו, יותר מ-30 צעירים קיימו יחסי מין עם הנערה, אך תיעוד ממצלמות האבטחה יכול להוכיח שהדבר לא נעשה בכפייה. עוד אמר החשוד כי הצעירים עמדו בתור בכניסה לחדר, והנערה - שהייתה תחת השפעת אלכוהול - קראה להם להיכנס בזה אחר זה.

נציג המשטרה סתר את טענות החשוד בדיון הארכת המעצר, וטען כי חברתה של הנערה אף זיהתה שחברתה במצוקה וביקשה לעזור לה. "היא הייתה בחדר אחר והבינה שיש בעיה", אמר נציג המשטרה על החברה. "היא ניסתה לסייע אבל זה לא צלח". לדבריו, חברתה של הנערה אף ביקשה מחברות נוספות לעזור, אך גם הן לא הצליחו. נציג המשטרה גם ציין כי קיימות ראיות לכך שהחשוד היה מעורב במעשה. 

החשוד הובא היום להארכת מעצר בבית משפט השלום באשקלון, בחשד לאונס, קשירת קשר לביצוע פשע ואי מניעת פשע, שם הורה השופט על הארכת מעצרו. "עיון בחומר החקירה מעלה חשד סביר כנגד המשיב, וזאת חרף היותה של החקירה בראשיתה", כתב השופט בהחלטה.

עו"ד עופרה סיבוני, המייצגת את החשוד מטעם הסנגוריה הציבורית, מסרה: "הצעיר משתף פעולה עם החוקרים, מכחיש את החשדות ומסר גרסה להשתלשלות האירועים. אנו ממתינים שהמשטרה תבדוק את גרסתו בהקדם".