חוקרי צוות החקירה המיוחד עצרו במהלך הלילה (בין רביעי לחמישי) חשוד נוסף במעורבות בפרשת החשד לאונס הקבוצתי באילת בשבוע שעבר. החוקרים חיפשו בימים האחרונים את החשוד הזה לאחר שהתברר ששלח לנערה מסרון עם רמיזות מיניות. היום החליט בית המשפט להאריך את מעצרו בחמישה ימים עד ליום שני. גינויים חריפים לאירוע נשמעו מכל קצוות הקשת הפוליטית. גנץ: "יש כאן בדק בית מוסרי שחובה לעשותו". היום בערב יתקיימו הפגנות ברחבי הארץ בעקבות המקרה. בשיחה עם N12 במלון הים האדום - הכחישו שהתקרית התרחשה במבנה שלהם.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

חברי צוות החקירה שלחו את הנערה לבדיקה רפואית המלווה על ידי פסיכולוג, עובדת סוציאלית ואנשי רווחה. מצבה הנפשי קשה מאוד. במשטרה ממתינים כעת לממצאים הראשוניים של הבדיקות הרפואיות‎.

המקרה המזעזע מעורר תגובות זועמות מאישי ציבור ועמותות. ראש הממשלה בנימין נתניהו הגיב ואמר שמדובר בפשע נגד האנושיות. "קראנו הבוקר, רעייתי שרה ואני, על פרשיית האונס באילת כפי שפורסמה", אמר נתניהו. "זה מזעזע, אין מילה אחרת. זהו לא רק פשע נגד הנערה, זה פשע נגד האנושיות עצמה שראוי לכל גינוי ושיש למצות את הדין עם האחראים לו".

גם שר הביטחון בני גנץ הגיב בציוץ בטוויטר: "החקירה המשטרתית עוד מתנהלת, אבל חשוב לי להעביר מסר לאנשים שהשתתפו או שהיו עדים למקרה הזה או לאחרים: הדבר היחיד שהוכחתם, הוא את שפלות הנפש והמוסר אליהם ניתן להגיע. לפני שהולכים לפלילי - יש כאן בדק בית מוסרי שחובה לעשותו. ולמתלוננת חשוב לי לומר - ליבי איתך, את לא לבד".

חברת הכנסת אורנה ברביבאי גינתה גם היא בחריפות את המקרה. "איכשהו ימצא עורך הדין שיסביר לנו כי הנערה שכבה מרצונה עם 30 גברים שהמתינו בנימוס כדי לאנוס אותה", כתבה חברת הכנסת. "חלאות אחד, אחד".

שרת המשפטים לשעבר איילת שקד אמרה שמדובר בפשיטת רגל מוסרית. "האונס האכזרי באילת הוא פשע מזעזע שמעיד על פשיטת רגל מוסרית של החברה בישראל, פילגש בגבעה", כתבה. "הענישה צריכה להיות מחמירה ומהירה. הטיפול בנערה צריך להיות רגיש לאחר שנעוריה נשדדו ממנה ע" חיות אדם.  נדרש גם טיפול אמיתי ונוקב ברמה הערכית החברתית במערכת החינוך".

שדולת הנשים בישראל כתבו בעמוד הטוויטר שלהם: "30 גברים עמדו בתור לאנוס נערה בת 16. והעולם עדיין עומד והכותרות עדיין עוסקות באותן סוגיות, וחיים של נערה אחת התנפצו לרסיסים. הלב שלנו איתך". 

מארגני ההפגנה כתבו בהודעה שמסרו כי המקרה הזה לא עומד לבדו. "הוא המשך ישיר לדרך שבה התקבלו ה'נערים' מאיי נאפה, והוא המשך ישיר לשיח הציבורי סביב 'פרשת הכדורגלנים'. המקרה הזה הוכשר ע"י תרבות האונס שרה"מ, הכנסת והשרים לוקחים בה חלק אם במעשים ואם בשתיקה והעלמת עין".  

ביום שישי בשבוע שעבר נערה בת 16 הגיעה לתחנת המשטרה באשקלון והתלוננה על כך שיומיים קודם לכן, בזמן שהייתה בחופשה באילת, קבוצה גדולה של גברים אנסו אותה באחד מחדרי המלון. 

אתמול האריך בית משפט השלום באשקלון את מעצרו של החשוד הראשון שנחקר במהלך חמשת הימים. החשוד מכחיש בתוקף את החשד שאנס את הנערה אך במשטרה טוענים כי קיימות ראיות שהוא מעורב באירוע.

מחקירת המשטרה עלה כי הנערה הגיעה לעיר עם חברתה, ושם פגשו השתיים קבוצת ידידים של החברה. הם שתו אלכוהול יחד, ובשלב כלשהו נכנסה הנערה לאחד החדרים כדי להתפנות. שם, לטענתה, גברים שונים אנסו אותה בזה אחר זה. לאחר האירוע היא נשארה יום נוסף באילת - ואז חזרה לביתה.

לאור ריבוי החשודים, המשטרה הקימה צוות חקירה מיוחד בניסיון לאתר אותם. החשוד שנחקר אתמול, בן 27 מצפון הארץ, נעצר לאחר שבהתכתבות בינו לבין המתלוננת נאמר כי ישנם סרטונים המתעדים את המקרה. חברתה של המתלוננת אף אישרה כי ראתה אותו בעת שהיה עירום בחדר.

בן ה-27 הכחיש בחקירתו את החשד שאנס את המתלוננת, ואף טען שלא הוא התכתב עימה דרך הטלפון שלו, אלא מישהו אחר. לדבריו, יותר מ-30 צעירים קיימו יחסי מין עם הנערה, אך תיעוד ממצלמות האבטחה יכול להוכיח שהדבר לא נעשה בכפייה. עוד אמר החשוד כי הצעירים עמדו בתור בכניסה לחדר, והנערה - שהייתה תחת השפעת אלכוהול - קראה להם להיכנס בזה אחר זה.