בעוד המחאה נגד אלימות מינית בישראל צפויה להגיע הערב (ראשון) לשיאה, גורם בכיר במשטרה אישר בשיחה עם N12 כי בידי החוקרים חומר ראייתי רגיש שמחזק את טענותיה של הנערה בת ה-16 שהגישה תלונה לפני כעשרה ימים בנוגע לאונס קבוצתי שעברה באילת בזמן שהייתה בחופשה. לדברי הגורם הבכיר, החשד הוא שהאונס נמשך זמן רב וכי בידי המשטרה חומרים רגישים שהם אינם מוכנים לחשוף בשלב זה.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

"יש לנו 11 עצורים שחשודים במעורבות באונס", אמר הגורם הבכיר במשטרה. "ככל שמתקדמים הימים, עדותה של הנערה מתבררת לנו כמהימנה". הבכיר הדגיש כי ככל שעוברים הימים ונאספות עוד ראיות, הן תומכות באופן חד משמעי בגרסתה של הנערה שרמת אמינותה נותרת גבוהה מאוד. "כל הפרשה הזאת נסמכת על פי העדות שלה, והעדות הזאת נתמכת בין היתר בממצאים שאספנו עד כה", הסביר.

בהתייחסות למספר החשודים המעורבים באונס הנערה, אמר הגורם הבכיר: "גם אחד זה יותר מדי, אך יש לנו בהחלט מספר דו-ספרתי של חשודים והמעצרים נמשכים". במשטרה הגיעו למסקנה ברורה כי האונס התרחש זמן רב. "מדובר באונס מזעזע שנמשך שעות ארוכות", אמר הגורם. "נוכל לומר שיש בידינו חומרים רגישים שאיננו מוכנים או מעוניינים לחשוף אותם. אנחנו מפעילים את כל האמצעים, ביניהם גם יחידות סייבר ויחידות דיגיטליות‎".

מלון  הים האדום (צילום: גוגל)
מלון הים האדום | צילום: גוגל
ניצב משנה רונן אבניאלי ‎ (צילום: דוברות המשטרה)
"צפויים מעצרים נוספים". נצ"מ רונן אבניאלי | צילום: דוברות המשטרה

מפקד מרחב לכיש במשטרה, ניצב משנה רונן אבניאלי, חשף בשעות הצוהריים פרטים נוספים על התקדמות החקירה. "לפני כעשרה ימים ביום שישי הגיעה לתחנה קטינה בת 16 והגישה תלונה בקשר לאונס שעברה באילת בזמן שהייתה בחופשה עם חברות", אמר אבניאלי. "מיד עם קבלת התלונה, נפתחה חקירה והוקם צוות חקירה מיוחד, שעסק בימים הראשונים באיתור ראיות ומציאה של חומרים דיגיטליים, חומרים שהיו ברשות הציבור, וחומרים נוספים בזירה עצמה".

"עד כה עצרנו תשעה חשודים קטינים ועוד שניים בגירים", ציין אבניאלי. "עיכבנו לחקירה חשודה נוספת שביקשה להפיץ את הסרטונים באינטרנט, אנו מאריכים את מעצרה ושוקדים בימים אלה על איסוף הראיות. צפויים להיות מעצרים נוספים בימים הקרובים".

עובדי חברת "פסגות" שובתים
עובדי חברת פסגות שובתים לאות הזדהות עם קורבנות אלימות מינית
עובדי קרסו מוטורס שובתים
עובדי קרסו מוטורוס שובתים גם כן

מוקדם יותר היום האריך בית משפט השלום באשקלון את מעצרו של החשוד המרכזי באונס, תושב חדרה בן 27, בחמישה ימים. במקביל, עוכבו לחקירה שבעה נערים נוספים בחשד למעורבות באונס הנערה. גם עובדת בכירה במלון הים האדום, שבו התרחש לכאורה האונס, עוכבה לחקירה בחשד לאי מניעת פשע ושיבוש הליכי חקירה.

אחד משני הקטינים מהדרום שנעצרו אתמול בחשד למעורבות באונס מסר הבוקר את גרסתו לאירוע. בחקירתו טען הקטין כי כלל לא היה נוכח במקום בעת האירוע, אלא ישן בחדר הסמוך לאחר שלא הרגיש טוב מכיוון שהיה שיכור. עוד טען הנער כי חברתה של המתלוננת יכולה לאמת את דבריו וביקש מהחוקרים לעשות זאת.

"בכלל הייתי בחדר הסמוך", טען הנער בחקירה. "לא הייתי בחדר הזה שבו אתם מציינים שקרה האירוע. הייתי שיכור וישנתי. אני לא הייתי עם הנערה, תשאלו את חברה שלה, היא יכולה לאשר שלא הייתי איתה". כשהחוקרים שאלו את הקטין אם שמע התרחשות חריגה או התגודדות באזור החדר, השיב: "לא זוכר כלום, הייתי שיכור".

השופטת רוני סלע החליטה לקיים את הדיון בדלתיים סגורות ללא נוכחות עיתונאים, זאת בניגוד לעמדת המשטרה ולמרות שהוגשה בקשה מצד העיתונאים להיות נוכחים בשל הסערה והעניין הציבורי הרב סביב הפרשה החמורה.

שני מורן, עורכת דינה של הנערה, התייחסה להד הציבורי שמעוררת הפרשה: "אנחנו מתעלמים מקולות מבקרים ומנחים גם אותה (את הנערה) לא לתת לזה שום משקל. התמיכה הציבורית הרחבה מעניקה לה הרבה כוח, היא מעודכנת בזה. היא רואה את הדברים וזה כמובן מחזק אותה מאוד. המחאות הרחבות נותנות רוח גבית לה ולמשפחתה".