מה קרה שם במלון "הים האדום" בין יום רביעי ליום חמישי בשבוע שעבר? עברו שבעה ימים מאז שהתפוצצה פרשת האונס הקבוצתי שאירע במלון "הים האדום" שבאילת - פרשה שזיעזעה והסעירה מדינה שלמה. מה התרחש באותו ערב, כמה נעצרו עד כה, מה מצב החקירה ואיך היא מתנהלת. עושים סדר.

לעדכונים נוספים על פרשת האונס באילת ב-N12:

לפני כשבוע נערה בת 16 תושבת אשקלון נסעה לאילת עם חברותיה לבילוי של חופשת קיץ - והן השתכנו באחד המלונות שבעיר. הן שמעו שמתקיימת מסיבה בבריכת מלון "הים האדום" ואחת מהנערות אמרה שידידים שלה נמצאים שם. הבנות "קפצו" למלון ותוך זמן קצר מצאו את עצמן במסיבת הבריכה - מסיבה רווית אלכוהול. באותה בריכה הכירו הבנות גם חלק מהחשודים המרכזיים באונס הקבוצתי.

מלון הים האדום באילת (צילום: החדשות 12, החדשות12)
בבריכה הכירו הבנות חלק מהחשודים המרכזיים באונס הקבוצתי | צילום: החדשות 12, החדשות12

בשלב מסוים חברתה של הנערה הבחינה שהנערה לא מרגישה טוב - כנראה שתתה או "הושקתה" באלכוהול, הרבה אלכוהול. החברה החליטה להרחיק אותה מהבריכה ולקחה אותה לחדר במלון "הים האדום". חדר של אחד מידידיה, שביקשה ממנו לשמור על הנערה בזמן שיצאה מהחדר כדי לקנות לנערה שתייה קלה ואוכל. ואז זה קרה - על פי החשד מספר רב של צעירים היו מעורבים באונס הקבוצתי.

איפה עומדת החקירה?

מהרגע שהנערה הגישה תלונה במשטרת אשקלון, מפקד משטרת מחוז הדרום, ניצב יורם סופר, הבין שמדובר בחקירה מורכבת, מסועפת ורגישה. סופר החליט להטיל את מלאכת החקירה על צוות מיוחד של חוקרים ממשטרת מרחב לכיש.

הצוות עצר עד כה 14 חשודים במעורבות באונס - עשרה קטינים וארבעה בגירים, ואת מנהלת המלון. אף אחד מהחשודים לא הודה במעשה, כל אחד בדרכו ובגרסתו הרחיק את עצמו מהחשדות החמורים נגדו.

החקירה מתבססת על שתי עדויות מרכזיות - של הנערה ושל החברה - והממצאים שאספו החוקרים מחזקים את עדויותיהן.

החקירה מתנהלת ב-3 מעגלים

המעגל הראשון מתמקד במספר חשודים שבפועל אנסו את הנערה. על פי הממצאים מספר צעירים, בגירים וקטינים, אנסו את הנערה כשהייתה בגילופין ומעורפלת הכרה - מצב שבו לא יכלה להתנגד או להזעיק עזרה. בידי החוקרים ראיות דיגיטליות שמחזקות את המעגל המדובר.

אונס, אילת, מחאה, הפגנה, מחאת האונס באילת, מלון הי (צילום: תומר נויברג, פלאש/90 )
מההפגנות בעקבות האונס | צילום: תומר נויברג, פלאש/90

המעגל השני מתמקד במספר חשודים שנכחו בחדר בעת האונס אך לא השתתפו באונס בפועל. על פי החשד, חלק מהם תיעדו את האונס בטלפונים הסלולריים שלהם ואף הפיצו סרטונים לחבריהם.

המעגל השלישי מתמקד במספר חשודים שידעו על האונס הקבוצתי, ואף לפרקים מסוימים נכנסו ויצאו מהחדר בעת האונס אבל לא מנעו מהחברים שלהם את המעשה ולא הזעיקו עזרה.

עד כה בית המשפט האריך את מעצרם של עשרה חשודים - שלושה בגירים ושבעה קטינים. כמו כן, מנהלת המלון ושני קטינים שוחררו למעצר בית בתנאים מגבילים, קטין אחד שוחרר הביתה כי הוכיח שהוא ישן בחדר הסמוך בעת האונס הקבוצתי.

הפגנות בהבימה בעקבות פרשת האונס הקבוצתי באילת (צילום: תומר ניוברג, פלאש/90 )
מההפגנות בעקבות האונס | צילום: תומר ניוברג, פלאש/90

עורכי הדין שני אסייג דרעי, ליאור שביט, ליזה בנאיון, עמית וויצמן, שני פרג'ון ,רותם טובול, מיכאל בוסקילה, ועורכי הדין מהסנגוריה הציבורית ליאור רונן, דימה דוגמן ורז ישועה הכחישו בשם מרשיהם את החשדות החמורים באונס הקבוצתי. פרקליטת מנהלת מלון "הים האדום" עו"ד שני רופא אמרה כי ספק אם יוגש כתב אישום בפרשה נגד מרשתה.

פרקליטת הנערה עו"ד שני מורן: "למרות מצבה הנפשי הקשה של מרשתי, היא מעודדת מהתמיכה ומהגיבוי הציבורי שלו היא זוכה. מרשתי מוכנה לשתף פעולה עם המשטרה בכל מה שתידרש, העיקר שאלה שפגעו בה יועמדו לדין. סומכת את ידי על חקירת המשטרה".