ראש עיריית אור יהודה דוד יוסף (צילום: חדשות 2)
ראש עיריית אור יהודה דוד יוסף | צילום: חדשות 2

בדוח מבקר המדינה מפורסם עיסוק חדש ומעניין של ראש עיריית אור יהודה דוד יוסף. יוסף החליט לבצע מופע סטנד אפ בהיכל התרבות בעיר ובמקומות נוספים, והעירייה שילמה חלק ניכר מהעלות: לראש העיר ניתנו עשרות רבות של הזמנות בחינם והשימוש באולם שולם על ידי העירייה. מעבר לכך, החוק אוסר על ראש העיר לעסוק בעבודה נוספת, והמבקר קובע כי הופעותיו היו עיסוק שלא תאם הנחיות משרד הפנים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

ראש עיריית אור יהודה דוד יוסף החליט שככל הנראה תפקידו כראש העיר לא ממלא די את זמנו, והוא החליט להעלות מופע סטנד-אפ. הוא הופיע בין השאר בהיכל התרבות העירוני, בגבעתיים, באילת ובים המלח. תוך קבלת הטבות חריגות מהמרכז הקהילתי בעיר ובלי שקיבל את אישור מועצת העיר ומשרד הפנים לעיסוק נוסף כפי שנדרש. למשל, רק לקצת יותר ממחצית מהבאים למופעים בהיכל התרבות נקנו כרטיסים, ושאר הכרטיסים חולקו על ידי ראש העיר - בשווי כולל של 14,000 שקל.

העירייה שילמה למרכז הקהילתי על כל אחד מהאירועים בין 9,800 ל-13,500 שקלים. במקביל, העירייה לא שילמה למרכז הקהילתי על אירועי קיץ ועל אירועים אחרים שהופקו והתקיימו בהיכל התרבות העירוני.

נערכו רק שני אירועים ליוצאי עדות אחרות

המבקר ביקש את תגובתו של דוד יוסף, שהשיב מצידו כי הוא רק בירך את ראש המועצה לשעבר ולא העלה מופע סטנד אפ, שחברי המועצה יודעים על עיסוקו ושהוא אינו עוסק בהרכבת רשימות המוזמנים. יוסף הוסיף שהמרכז הקהילתי מחלק את ההזמנות ולא הוא - וכמובן שהוא לא מקבל תמורה להופעותיו שנעשות בהתנדבות.

מבקר המדינה יוסף שפירא (צילום: חדשות 2)
מבקר המדינה יוסף שפירא | צילום: חדשות 2

המבקר מעלה ספקות בנוגע לטענותיו של יוסף לפיהם הוא אינו מועלה מופעי סטנד אפ. בתקופה האמורה מצא המבקר כי התקיימו בהיכל התרבות רק שני אירועים ליוצאי עדות אחרות ואלו לא מומנו על ידי העירייה. האירועים היחידים עליהם שילמה העירייה להיכל התרבות לבד מהתשלום עבור שכירת האולם היו תשלומים למימון האירועים בהם ראש העירייה העלה את המופע שלו.

מבקר המדינה: חשש שההטבות ניתנו לרה"ע בשל סמכותו

מבקר המדינה קובע כי לשכת ראש העיר היא שהכינה את רשימת המוזמנים להופעה אחת לפחות, וייתכן שגם לאירועים האחרים. עוד עולה כי לראש העיר ניתנו הקלות חריגות בכל הנוגע להעלאת המופע בהשתתפותו. הקלות אלה - העמדת האולם לרשותו ללא תמורה, חלוקה של עשרות הזמנות לאירועים שפירושם ויתור על הכנסות של אלפי שקלים וכן השתתפות העירייה בכיסוי העלויות הישירות והעקיפות של האירועים בסכום של אלפי שקלים - לא ניתנו לשום גורם חוץ ממנו.

יוסף שפירא כותב בפירוש בדוח המבקר כי קיים חשש כי ההטבות שניתנו לראש העיר דוד יוסף ניתנו לו בשל היותו ראש העירייה ובשל סמכותו להקצות כספים למרכז הקהילתי.

בהכנת הכתבה השתתף יונתן בייסקי

לקריאת הפרק המלא בנושא בדו"ח מבקר המדינה

דוחות נוספים מטעם מבקר המדינה:

אחד מכל חמישה אתיופים נושר מצה"ל

אלפי מטופלים מתים מזיהומים בבתי החולים

תוחלת החיים קצרה יותר בפריפריה

חשש מביצוע ניתוחים שאינם משיקולים רפואיים

בכיר לשעבר בנמל אשדוד שהה 93 ימים בחו"ל ב-3 שנים

המשפחות החד הוריות בישראל חוות קשיים ואין אף גוף אחד שמרכז את הטיפול בהן

אחד מכל שלושה מורים המלמדים בחטיבות ובתיכונים לא הוכשר למקצוע אותו הוא מלמד

טיפול לקוי של האוניברסיטאות בהטרדה מינית

מבקר המדינה: טובות הנאה ברשויות המקומיות

חוסר שוויון בהנצחת ראשי המדינה

המבקר קובע: פחות מתגיירים, יותר חסרי דת

ליקויים חמורים בטיפול הרשויות בילדי הזרים