משפחת שליט נפגשה עם שליח ראש הממשלה עופר דקל וקיבלה עדכון על תוצאות המגעים שהתנהלו עד אתמול.

עתה יוצאים משפחת שליט מאוהל המחאה לעבר משרד ראש הממשלה שם תתקיים הפגנה במקביל לישיבת הממשלה בה יעדכן ראש הממשלה אהוד אולמרט את הממשלה על כישלון המגעים. ההפגנה צפויה להיות שקטה במטרה להעביר את המסר ש"הכל כבר נאמר". המשפחה מקווה שהודעה על כישלון המשא ומתן היא רק חלק ממשא ומתן מתמשך.

באוהל המחאה של משפחת שליט עדיין לא ויתרו על כך שהממשלה הנוכחית בראשות אהוד אולמרט היא זו שתחזיר את גלעד שליט. יחד עם זאת הם מתחילים להפנים שייתכן מאד וסוגיית שליט תתגלגל לטיפולו של ראש הממשלה הבא, בנימין נתניהו.

משפחת שליט הגיעה הבוקר לאוהל המחאה ושמרה מאז הגעתה על שקט מוחלט. היום הגיעו למאהל ח"כ לשעבר עמי איילון, ח"כ דב חנין, גילת אנקורי ואזרחים רבים נוספים שבאו להביע את תמיכתם עם המשפחה.

מטה שליט: "נתניהו החזיר את יאסין"

"כמובן שאנחנו לא אופטימיים ביחס להתפתחויות ", מודה הבוקר חבר מטה המאבק, שמשון ליבמן. "נגיע היום להפגין ואנחנו מקווים שזה מה שיעשה את ההבדל. אנחנו ממצים את כל האפשרויות עד שתקום ממשלה חדשה".

עופר דקל במכוניתו (חדשות 2) (צילום: חדשות 2)
עופר דקל, אמש | צילום: חדשות 2

אך במטה המאבק, לפחות כלפי חוץ, לא נרתעים מכך שמועמד הליכוד נתניהו הוא זה שייאלץ כנראה להחזיר את גלעד למשפחתו. "נתניהו החזיר את יאסין", מזכיר ליבמן. "ניהלנו שיחות עם נתניהו גם כשהיה באופוזיוציה. גם הוא מקווה שהנושא ייפתר לפני תחילת כהונתו".

בחמאס, לעומת זאת, מכחישים את טענות ישראל כי העסקה נכשלה בגלל שהם הקשיחו את עמדותיהם. בארגון אומרים כי בשיחות שהסתיימו אתמול הייתה התקרבות גדולה ומשמעותית בדרך לעסקה, וכי הם ממתינים לתשובה חיובית של ממשלת ישראל.

גם בכיר חמאס אבו-מרזוק אישר את הדברים. "יש תאוצה שאין לזלזל בה, אבל אין בה כדי להגיע לעסקה של חילופי אסירים", אמר. "ולכן אנו ממתינים שישראל תיתן תשובה חיובית, ובעזרת האל תהיה עסקה". מקור בחמאס השוהה בקהיר אמר קודם לכן כי הפערים בין הארגון לישראל עדיין גדולים. "הישראלים לא רציניים", התבטא הגורם.

 בלשכת ראש הממשלה מתעקשים: עידכנו את משפחת שליט לפני העיתונות

מלשכת ראש הממשלה מתעקשים כי את הדיווח על העיסקה קיבלו משפחת שליט לפני העיתונאים. הודעת לשכת רה"מ מגיעה מאחר שכשנשאל אמש נועם שליט על תגובתו להודעה הרשמית על כישלון המשא ומתן, אמר כי "לא קיבלנו שום מידע ואנחנו לא יודעים דבר חדש".

בתגובה לשאלה בנושא מסרו הבוקר מלשכת ראש הממשלה כי: "משפחת שליט קבלה עדכון מיד בתום העדכון שמסרו שליחי ראש הממשלה לראש הממשלה, ובטרם הוצאה הודעה לתקשורת".

גלעד בדרך הביתה? סיקור מיוחד

הווידאופדיה: גלעד שליט

הווידאופדיה: השיח' אחמד יאסין

אכזבה: חמאס הקשיח עמדות, העסקה נכשלה

משפחת שליט עודכנה מהתקשורת

"מוסא אבו מרזוק נועד עם אל-ג'עברי בעזה"