מלשכת ראש הממשלה יצאה הלילה הודעה לכלי התקשורת לפיה העסקה לשיחרורו של גלעד שליט נכשלה, אבל אף אחד שם לא טרח, כנראה, לעדכן את המשפחה של החייל החטוף. את ההודעה קיבל בתדהמה אביו של שליט, נועם, מהעיתונאים הרבים ששהו במאהל המחאה מחוץ למעון ראש הממשלה. "לא קיבלנו שום מידע ואנחנו לא יודעים דבר חדש", אמר שליט כשהוא נראה בהלם.

לאחר דקות ספורות מפרסום הידיעה, אולי בעקבות הביקורת על כך בתקשורת, שוחח נציג מלשכת ראש הממשלה עם שליט ועדכן אותו בקצרה בהתפתחויות. הנציג הוסיף כי ההורים יעודכנו בפרטים המלאים בשיחה פנים מול פנים. מלשכת רה"מ נמסר בתגובה כי "משפחת שליט קיבלה עדכון מיד בתום העדכון שמסרו שליחי ראש הממשלה לראש הממשלה, ובטרם הוצאה הודעה לתקשורת".

בעקבות כישלון המגעים החליטו הלילה במטה המאבק, יחד עם משפחת שליט, להמשיך במאבק ולהתייצב היום בצהריים, כמתוכנן, מול לשכת ראש הממשלה. שם הם מתכוונים להפגין מול ישיבת הממשלה המתוכננת שצפויה להכריז רשמית על כישלון המגעים עם חמאס.

"הידיעות מעציבות, אבל לא נוותר", אמר חבר מטה המאבק שמשון ליבמן במאהל המחאה. "אנחנו דואגים ומחר נפגין בדרך הכי רועמת שאנחנו יודעים". חזי משיטה, מראשי המאבק, אמר הלילה: "יכול להיות שזה ספין של שני הצדדים. מחר נהיה משתתפים מעבר לגדר בישיבת הממשלה".

"מנסים להיות ריאלים"

במדינה כולה כססו אמש ציפורניים לקראת ההכרעה המתקרבת על עסקת שליט. אבל נראה שעיקר המתח התנקז באוהל קטן – מאהל המחאה של משפחת שליט מול בית ראש הממשלה בירושלים. נועם שליט זעם מוקדם יותר הערב על ראשי הקמפיין שאפשרו לאשתו, אביבה, להתראיין, בניגוד לסיכומים.

"לא קיבלנו שום עדכון", אמרה שליט במהדורה המרכזית של חדשות 2 על הדיווחים האחרונים על סיום המגעים בקהיר. "אנחנו מנסים להיות ריאלים ולא להיכנס לאופוריה שזה או-טו-טו קורה. אנחנו שבעי אכזבות. אני מקווה שמחר יצביעו (בממשלה – י.ז) נכון, וגלעד יגיע הביתה".

אחרי הראיון של אביבה שליט, פנה נועם באי נוחות מופגנת לאנשי המטה ונזף בהם על הפרת ההחלטה המשותפת שלא להתראיין לכלי התקשורת בשעות הקריטיות האלה. "חבר'ה, החלטנו שלא מתראיינים כרגע, וזו החלטה סופית", אמר שליט לחזי משיטה, מראשי מטה המאבק.

ההחלטה שלא להתראיין הצביעה על הדריכות הרבה במאהל. המשפחה שיחררה הצהרות בודדות בלבד לתקשורת. במקביל, עשרות אזרחים ועיתונאים התגודדו במקום וחיכו לשמוע את החדשות האחרונות שמגיעות מקהיר לישראל.

הווידאופדיה: גלעד שליט