החרדים לא מוותרים: ראשי העדה החרדית נפגשו אמש בירושלים כדי לדון בנושא ההפגנות נגד פתיחת החניון בעיר, ויצאו עם החלטה אחת כפי שמסתמן - "מחריפים את המאבק".

גורמים בעדה החרדית מאשימים את יועציו החרדים של ראש העיר ניר ברקת, שהחליט לפתוח בשבת האחרונה חניון עירוני, כך פורסם באתר "חרדים". על פי הערכותיהם של אותם גורמים, היועצים מייעצים לברקת להתקבע בעמדותיו ולא להתגמש.

כרזת מחאה כנגד מעצרם של 6 חרדים שהשתתפו בהפגנה (צילום: חדשות 24)
פשקוויל נגד המשטרה | צילום: חדשות 24
בזמן פגישת מנהיגי העדה החרדית, המשיכו הלילה המהומות בבירה, בעיקר באזור כיכר השבת בעיר. מאות מפגינים מפלג סאטמר הנחשב לקיצוני במיוחד בעדה החרדית, יצאו לעבר צומת הרחובות שבטי ישראל-מאה שערים בעיר.

המפגינים הציתו פחים, קראו פרקי תהילים וקראו קריאות לשחרור העצורים שנעצרו בהפגנות בשבת האחרונה. בצילומי הווידאו נראים כוחות משטרה רבים במקום, המנסים להרגיע את הרוחות.

מכתבי איום נשלחו ללשכתו של ברקת

אתמול קיבל ראש העיר ניר ברקת מכתבי איום בעקבות מדיניותו בנושא פתיחת החניונים בשבת. במכתב שנשלח ללשכת ראש העיר נכתב בין היתר כי "כל הקללות יחולו עליך ועל ילדיך, כדאי שתסתלק מהארץ, בן שטן".

התפרעויות והצתת פחים. ארכיון (צילום: צילום חדשות 24)
מבעירים פחים, הערב | צילום: צילום חדשות 24

בניגוד למצופה, קיבלה אתמול המשטרה גיבוי ממקור בלתי צפוי: מנהיגה הרוחני של ש"ס - הרב עובדיה יוסף. בראיון לאתר החרדי "כיכר השבת" מצוטט יוסף כיוצא דווקא נגד המפגינים: "למה מתנהגים ככה לשוטרים, זה לא יפה. הם רק עושים את עבודתם".

אתרי האינטרנט החרדיים תקפו השבוע בכל הכוח את התנהגות השוטרים. פעילות השוטרים תוארה כ"ברוטאלית" ואף הושוותה להתנהגות כוחות הביטחון האירניים בטהרן. "משטרת הכפירה החילונית נקטה בשיטות הבאסיז´בטהרן", נכתב באחד הדיווחים. "שלחה אנשים לבושים במדים אזרחיים להכות בחרדים". 

תחרות סיפור השנה במייל האדום - הצביעו והשפיעו

איך מצטרפים לטוויטר של חדשות 2?