אף עין יבשה לא נשארה הלילה (ב') בעצרת התפילה שנערכה ביישוב טלמון, ביתו של החטוף גיל-עד שער. בתוך מעגלי המתפללים עמדו אביו ואמו של הנער, פניהם מסגירות את הכאב העצום, והם שרים שירי תפילה עם שכניהם, מקווים לשובו של הבן. גם מחוץ לבתיהם של החטופים נפתלי פרנקל אייל יפרח מתפללים לאורך כל היום חברים וקרובים.

 רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

מאות השתתפו בעצרת התפילה בטלמון. הם עמדו במעגלים מחובקים, שרו ורקדו כשברקע הזמר אהרון רזאל נושא תפילה. את העצרת סיימו התושבים בשיר "עם ישראל חי", מלאים בתקווה שהייסורים של משפחת שער יגיעו אל קיצם.

"אנו סומכים על גלעד שיש לו אמונה חזקה וכוחות גדולים", אמר מוקדם יותר האב כשגרונו נחנק מדמעות ופנה אל בנו: "אני מחכה לרגע לעטוף אותך בברכת כהנים עם טלית, להגן עליך".

אביהם של הנערים
אביו של גיל-עד מחובק בתפילה | צילום: חדשות 2

האב אופיר הודה על התמיכה מכל הציבור ברגעיה הקשים של המשפחה. "אומרים לנו שאנחנו משדרים עוצמה - העוצמה הזו באה מכם", אמר. "אנחנו מחכים לילדים, לגלעד, לנפתלי, לאייל, הילדים של כולנו. אנו מרגישים שאנו רוצים כבר לראות אותם כאן. אנו מרגישים את החיבור של כל הקהלים, כל הציבור. אנחנו מקבלים טלפונים מכל עם ישראל, אנו מקבלים חיזוק מכל העולם".

אופיר שער הודה גם לכוחות הביטחון. "תמשיכו להתפלל, לחזק אחד את השני, לחזק את כוחות הביטחון והממשלה שעושים לילות כימים למען ילדנו", אמר. "אנו יודעים שהם עושים את המרב".

גיל עד שער ז
גיל-עד שער. מייחלים לשובו | צילום:

נתניהו: "להיערך לאפשרות שהמבצע ייקח זמן"

מוקדם יותר, מסרה איריס יפרח, אמו של החטוף אייל יפרח בן ה-19, הודעה לתקשורת וביקשה מהציבור להמשיך בתפילות. "תמשיכו לקרוע שערי שמיים, אני מתחננת מעמקי ליבי", אמרה האם. "זה מה שנותן לנו את הכוח, בזכות התפילות שלכם, עם ישראל שלנו, כולנו חזקים".

אלפי חיילים משתתפים במבצע "שובו אחים", להשבתם של החטופים אייל יפרח, גיל-עד שער ונפתלי פרנקל - שהגיע היום ליומו הרביעי. "עלינו להיות ערוכים לאפשרות שהמבצע ייקח זמן, מדובר באירוע חמור ויהיו לו השלכות חמורות", התריע היום ראש הממשלה בנימין נתניהו. "כרגע אנו מתמקדים במשימה אחת: השבת נערינו שנחטפו".

סיקור מיוחד: חטיפת הנערים

ראש הממשלה: "להיערך לאפשרות שייקח עוד זמן"

גורם צבאי: "צה"ל ערוך גם בפיקוד צפון ודרום"

דובר צה"ל: "נמשיך בפעילות בעוצמה רבה בכל יהודה ושומרון"

מזכיר המדינה קרי על חטיפת הנערים: "קורא לשחרורם המיידי, מתפלל לשובם המהיר"

רה"מ על מבצע החיפושים אחר הנערים החטופים: "נדרשת פעולה מורכבת"

פולארד: "מחזק את משפחות החטופים"

המבצע לאיתור החטופים: "לא פועלים באפלה מוחלטת"

חמאס מכחיש: לא חטפנו את הנערים

למנוע חטיפות: כך זה נראה מהחמ"ל ביהודה ושומרון