אופיר שער, אביו של החטוף גיל-עד, התייצב היום (ב') לראשונה מול המצלמות מאז החטיפה וביקש מעם ישראל להמשיך להתפלל, כשהוא מביע אמונה בחוזק רוחו של הבן. "אנו סומכים על גלעד שיש לו אמונה חזקה וכוחות גדולים", אמר האב בכאב. "אני מחכה לרגע לעטוף אותך בברכת כהנים עם טלית, להגן עליך". 

 רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

האב אופיר הודה על התמיכה מכל הציבור ברגעיה הקשים של המשפחה. "אומרים לנו שאנחנו משדרים עוצמה - העוצמה הזו באה מכם", אמר. "אנחנו מחכים לילדים, לגלעד, לנפתלי, לאייל, הילדים של כולנו. אנו מרגישים שאנו רוצים כבר לראות אותם כאן. אנו מרגישים את החיבור של כל הקהלים, כל הציבור. אנחנו מקבלים טלפונים מכל עם ישראל, אנו מקבלים חיזוק מכל העולם".

אופיר שער הודה גם לכוחות הביטחון. "תמשיכו להתפלל, לחזק אחד את השני, לחזק את כוחות הביטחון והממשלה שעושים לילות כימים למען ילדנו", אמר. "אנו יודעים שהם עושים את המרב".

 

גיל עד שער ז
גיל-עד שאער. "אמונה חזקה" | צילום:

מוקדם יותר, מסרה איריס יפרח, אמו של החטוף אייל יפרח בן ה-19, הודעה לתקשורת וביקשה מהציבור להמשיך בתפילות. "תמשיכו לקרוע שערי שמיים, אני מתחננת מעמקי ליבי", אמרה האם. "זה מה שנותן לנו את הכוח, בזכות התפילות שלכם, עם ישראל שלנו, כולנו חזקים".

בהמשך פנתה לבנה ישירות דרך המצלמות בתקווה שיראה את הדברים. "איילי שלנו, אנחנו אוהבים אותך, עם ישראל מתפלל עליך - תראה איזה יופי של עם", אמרה. "תחבק חזק את גיל-עד ונפתלי, אתה חזק בשבילם ובשביל כולנו".

יפרח הביעה תקווה שבנה ושני הנעדרים הנוספים ישובו במהרה ובשלום: "הלב שלנו קרוע ושבור, הלב מאמין שאתם תחזרו הביתה בשלום בריאים ושלמים. אנחנו רוצים לחבק אותך בשתי ידינו חזק חזק, תחזרו הביתה בשלום. תודה לכל עם ישראל, אנחנו אוהבים אותכם מאוד".

בעלה, אורי יפרח, הביע אף הוא אמונה בתפילה של עם ישראל. "אנחנו מאמינים שהאיחוד הגדול בעם מחזק את אייל, גיל-עד ונפתלי", אמר. "הכוחות האלה מגיעים לילדים, ובזכות זה הם יעמדו חזק ואיתן. אנחנו מאמינים בני מאמינים, אנחנו מאמינים שכל מה שהקודש ברוך הוא עושה הכל לטובה".

בין המניעים: חטיפת 3 הנערים
שלושת הנערים שנחטפו | צילום: פייסבוק ותצפית

"הופכים עולמות כדי להחזירכם"

אתמול דיברו אל העיתונאים אמהותיהם של גיל-עד שער ונפתלי פרנקל, לראשונה מאז חטיפת בניהם. "החיבוק שלכם מחזק את גיל-עד, נפתלי ואייל. תמשיכו לתת לנו כוח", אמרה אמש בדמעות בת גלים שער, אמו של גיל-עד. "אנחנו עוברים תקופה לא פשוטה בימים אלו. אני רוצה לחבק את עם ישראל חיבוק גדול, חיבוק של הכרת הטוב, תודה ותפילה. אנחנו מרגישים את החיבוק שלכם כל הזמן. זה נותן לנו המון כוח. וזה מה שמחזיק אותנו בימים הקשים האלה", אמרה לכלי התקשורת בפתח ביתה. 

רחל פרנקל פנתה אתמול בצהריים לבנה ובקול שבור אמרה: "נפתלי, אבא ואמא שלך אוהבים אותך עד אין קץ ועם ישראל הופך עולמות כדי להביא אותך הביתה. אנו יודעים ומרגישים שהופכים עולמות כדי להביא אותם הביתה. נורא חשוב לנו להגיד תודה לכולם. אנו אסירי תודה לכל חייל בשטח ולכל שב"כניק, לחברי כנסת, להורי החיילים שנמצאים בשטח, ולאנשי התקשורת שמביאים את הסיפור שלנו לעולם".

השרה לימור לבנת ביקרה הערב בבית משפחתו של הנעדר נפתלי פרנקל בנוף איילון. "הורי החטופים מפגינים בימים אלה תעצומות נפש אדירות מעוררות כבוד שמלכדות ומחזקות את אזרחי ישראל", אמרה. "נמשיך ונתפלל כל אחד בדרכו ובדרכה שנפתלי פרנקל, גיל-עד שער ואייל יפרח ישובו במהרה לחיק משפחותיהם".

כאב האימהות, איריס יפרח
אמו של אייל יפרח. "קרעו שערי שמיים" | צילום: חדשות 2

מבצע "שובו אחים" להשבתם של הנערים החטופים החל לפני ארבעה ימים, ובמסגרתו פועלים הכוחות בשטח לאיתורם ולמעצר פעילי טרור בכירים היכולים לשפוך אור על שאירע. הלילה נעצרו כ-50 מבוקשים ברחבי יהודה ושומרון ביניהם עזיז-אל דוויק, ראש המועצה המחוקקת של חמאס. בנוסף, תפסו כוחות הביטחון כמויות גדולות של אמצעי לחימה פשוטים. בסך הכול, מאז החל המבצע לפני שלושה ימים, נעצרו כ-150 מבוקשים, בעיקר פעילי חמאס.