בעוד המאמצים לאיתור שלושת הנערים החטופים נמשכים, ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס הערב (א') להתפתחויות במבצע "שובו אחים" באזכרה לציון 66 שנים להטבעת ספינת הנשק אלטלנה, ואמר כי על ישראל "להשתמש בכל הניסיון באופן שקול, אחראי ונחוש". את הדברים העברנו בשידור ישיר בחדשות 2 Online.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"אני מגיע לכאן היום מהערכות מצב ביטחוניות בקריה, ואשוב מכאן לקריה ואמשיך לטפל בנושא השבת נערינו שנחטפו על ידי הטרוריסטים של חמאס", אמר נתניהו בפתח דבריו. "אנחנו נמצאים בעיצומה של פעולה מורכבת, שמחייבת אותנו להשתמש בכל הניסיון שלנו". 

"כך אנחנו פועלים במשך שנים כדי להבטיח את ביטחונם של אזרחי ישראל", הוסיף ראש הממשלה, שמנה "אין ספור פעולות בצפון ובדרום ובמרחק רב מחופי ומגבולות ישראל, לחילוץ אנשינו מהשגרירות בקהיר במבצע עמוד ענן, כך אנחנו צריכים לפעול גם עכשיו - בשיקול דעת, באחריות ובנחישות. לאירוע הזה יהיו השלכות , ואנחנו כבר דנים בהן. אבל כרגע אנחנו מתמקדים בראש ובראשונה בהשבת נערינו החטופים".

גם הנשיא הנבחר, ראובן (רובי) ריבלין, התייחס לאירועים האחרונים: "ביממות הקשות האחרונות לב כולנו נמצא עם הבנים אייל, גיל-עד ונפתלי, ועם משפחותיהם הממתינות לשובם. קשה לתאר את האכזריות והפחדנות של אלה החוטפים נערים צעירים שעושים את דרכם לביתם. מערכת הביטחון עושה כמיטב יכולתה כדי להחזיר את הבנים הביתה, ואנחנו נושאים תפילה לשובם לביתם בשלום".

אייל יפרח, נפתלי פרנקל וגיל-עד שער ז
הנערים הנעדרים | צילום:

שעות ספורות קודם לכן האשים ראש הממשלה נתניהו את תנועת חמאס בחטיפת שלושת תלמידי הישיבה בליל יום חמישי האחרון. נתניהו הדגיש כי אנשי ארגון הטרור עומדים מאחורי היעלמותם של נפתלי פרנקל, גיל-עד שאער ואייל יפרח. בחמאס דחו את ההאשמות מצד ישראל וטענו כי מדובר ב"טענות טפשיות".

דובר חמאס, סמי אבו זוהרי אמר שמדובר ב"בלוף שנועד להשיג מידע נוסף". אבו זוהרי, שדבריו צוטטו בסוכנות הידיעות הפלסטינית "מען", אמר כי המעצרים ביהודה ושומרון נועדו "לשבור את אנשי חמאס", אך הבהיר כי ישראל לא תשיג את מטרתה. באתר של ארגון "אלקסאם", אבו זוהרי קרא ל"קהילה הבינלאומית לקחת אחריות ולהפסיק את הפשעים של הכובשים".

הדובר הבהיר כי ישראל "אחראית לכל ההשלכות של מבצע המעצרים", וטען כי ההסלמה שנובעת מפעילות ישראל בעזה ובגדה "משקפת את הבלבול של ישראל". אבו זוהרי טען בהודעה שיותר ממאה אנשי חמאס "נחטפו" ביממה האחרונה בגדה המערבית וברצועת עזה.