חוזרים לחיים: האח והאחות, בני 4 ו-7, שהושלכו על ידי אמם ממרפסת ביתם בתל אביב שוחררו אחר הצהריים מבית החולים איכילוב בתל אביב, שם היו מאושפזים מאז שהושלכו.

אביהם יצא איתם מפתח בית החולים וייקח אותם ככל הנראה למעון של שירותי הרווחה של עיריית תל אביב. מבית החולים נראו יוצאים גם קרובי משפחה נוספים של הילדים, שיועברו כאמור לידי שירותי הרווחה.

אמם עדיין מאושפזת בבית החולים, למרות שחל שיפור במצבה. במשטרה אומרים היום כי החקירה בפרשה הטרגית הסתיימה. הפרקליטות תבחן כעת האם להגיש כתב אישום נגד האם.

אתמול הוארך בבית משפט השלום בתל אביב מעצרה של האם, שלא בנוכחותה, בעשרה ימים, והיא תישלח לבדיקה פסיכיאטרית על מנת לבדוק אם היא כשירה לעמוד לדין.

ערב חג סוכות: אבי הילדים נחת בישראל

בערב חג סוכות, נחת בישראל אביהם של הילדים, המתגורר באוקראינה. הוא נלקח לחקירת משטרה ומיד לאחר מכן הוסע לבית החולים איכילוב כדי לבקרם. "אם הייתי יודע שכך ייעשה להם, לא הייתי נוסע", סיפר לעיתונאים לאחר שפגש אותם.

למרות טענת הרשויות כי מדובר במשפחה נורמטיבית, עולה כי הילדה התלוננה לפני כשנה על התעללות מינית מצד שני הוריה. טענותיה נחקרו על-ידי הרשויות לפני כשנה, אולם החקירה לא העלתה תשובה חד משמעית.

סימני השאלה שעולים מהתקרית הקשה מצטרפים לחוסר הוודאות בנוגע לדבריה של הילדה, אולם עצם העובדה שהילדה אינה דוברת עברית ברמת שפת אם, הותירה את החוקרים עם ספקות רבים בנושא. המקרה הועבר בחזרה לבדיקת רשויות הרווחה, כאשר לא נמסר בצורה ברורה אם הילדה אכן עברה התעללות מינית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק 

פרשת "האם המשליכה" - סיקור מיוחד:

אב הילדים: חבל שלא נשארתי

הילדה סיפרה בעבר על תקיפה מינית

חשד: השלכת הילדים - נקמה באב שעזב

נציגי הרווחה: "הבית היה נורמטיבי"

הילד שנזרק מהחלון מורדם ומונשם

שכנים: הילדים נפלו וזעקו "אמא"

ת"א: אם זרקה ילדיה מהחלון וניסתה להתאבד