שעות לאחר האירוע המחריד בדרום תל אביב בו השליכה אם את שני ילדיה מהחלון וקפצה אחריהם, מתפזר הערפל סביב ההיסטוריה המשפחתית. גורמי הרווחה בעיר מגלים כי הם מכירים את המשפחה ופקחו אחריה, אך מספרים כי לאחר בדיקה נמצא שהבית "נורמטיבי לחלוטין".

גורמי הרווחה בעיריית תל-אביב מספרים היום כי המשפחה נמצאת במעקב כבר למעלה משנה לאחר שהאם נמצאה משוטטת שיכורה. "הגיע אלינו דיווח חד פעמי לאחר שהאם נמצאה משוטטת עם ילדיה שיכורה בפארק דרום", סיפרו לחדשות 2.

"האם התנהגה בשכרות ובצורה חריגה ולכן באמצעות המשטרה הופעלה פקידת סעד מקומית", מסרו גורמי הרווחה. בעקבות האירוע החריג שהתרחש במאי 2009 נערך מפגש עם שני ההורים במהלכו חתם אב הילדים כי הוא לוקח עליהם אחריות.

בנוסף, נערך ביקור בית בבית המשפחה בדרום תל-אביב שם נמצא כי הבית נורמטיבי לחלוטין וכי ההורים משטפים פעולה עם הרשויות ואף יזמו עימם פגישות. רק לפני שלושה שבועות נפגשה עובדת סוציאלית עם האם שלא דיווחה על כל ממצאים חריגים.

הילד שנפל מורדם ומונשם

במרכז הרפואי איכילוב מטפלים מאז שעות הבוקר בשני הילדים שנפצעו בעקבות הנפילה הקשה מחלון ביתם.

האם עדיין מאושפזת במצב קשה, וכך גם בנה. מצבה של בתה מוגדר בינוני. ד"ר שטיינברג, אורתופד מומחה מבית החולים איכילוב אמר בתדרוך העיתונאים: "הצוות האורתופדי טיפל באם לאחר שנפלה מגובה רב עם שברים בבית החזה, באגן ובגפיים תחתונות. היא הועברה לחדר הניתוח שם בוצע קיבוע ראשוני. לאחר שיצאה מכלל סכנה הועברה לטיפול נמרץ במטרה שתמשיך בימים הקרובים ניתוחים נוספים". האם כרגע מונשמת ומורדמת.

ד"ר אפרים שדות שטיפל בילדים בבית החולים דנה סיפר: הילד הונשם והגיע מורדם. הילדה הגיעה כשהיא בהכרה מלאה ומדברת, עם פגיעות בבית החזה ובבטן, ועם שברים באגן וביד. היא כעת במצב יציב ולא נותחה".

לדברי ד"ר שדות, כעת נראה שלא נשקפת סכנה לחייהם. הילדה היא היחידה שבהכרה אך סיפרה כל פרטים על האירוע. הילדה לא שאלה על אחיה או אמה.

"שמעתי ילד נופל וצועק אמא"

סמוך לשעה 5:30 בבוקר השליכה אם את שני ילדיה מחלון ביתם שבקומה הרביעית, וקפצה אחריהם. לאחר הדיווח הגיעו כוחות משטרה גדולים לדירה, ברחוב מבוא ולקר.

שכנם של האם והילדים סיפר הבוקר לחדשות 2 באינטרנט: "שמעתי הבוקר ילד צועק אמא אמא ולא הבנתי מה קרה. הלכתי לחלון ושמעתי משהו נופל. לא הבנתי מה זה, עברתי לחדר השני להסתכל וראיתי על הדשא אישה ושני ילדים לא זזים".

סנ"צ יגאל סנקר, מפקד תחנת השכונות בת"א סיפר כי השוטרים הגיעו למקום לאחר שהתקבלו קריאות על כך שהאם וילדיה נמצאו מוטלים על הרצפה. סנ"צ פנקר סיפר כי האם סיפרה לשוטרים כי היא "רצתה להרוג את ילדיה ולמות".

שני הילדים, ילד בן 4 וילדה בת 5, פונו לבית החולים לילדים "דנה", כשהם סובלים בעיקר מפגיעות ראש וגפיים, שני הילדים מוגדרים כעת במצב בינוני. האם, שגם היא סובלת מפגיעות ראש ומפגיעות בגפיה, פונתה לבית החולים איכילוב כשהיא במצב קשה.

כוחות המשטרה הגדולים שהגיעו למקום מנסים עדיין לברר את נסיבות המקרה, כאשר למקום הגיעו גם גורמי חינוך ורווחה מעיריית ת"א. מחקירה ראשונית שמתבצעת על ידי השוטרים בזירת האירוע, עולה כי המשפחה עברה להתגורר ברחוב לפני שלושה חודשים, וכי מדובר במשפחה שקטה שלא משכה תשומת לב מיוחדת.

שוש, הגננת של בן ה-4, סיפרה הבוקר לחדשות 2 באינטרנט כי "הוא ילד שמח ותוסס, תמיד צוחק ומשחק עם חברים. את האמא בכלל לא ראיתי אף פעם". הגננת אמרה כי בכל פעם, אחותו בת ה-5 הייתה מביאה את אחיה הקטן והולכת לגן שלה, בצד השני של הרחוב.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק 

פרשת "האם המשליכה" - סיקור מיוחד:

הילד שנזרק מהחלון מורדם ומונשם

שכנים: הילדים נפלו וזעקו "אמא"

ת"א: אם זרקה ילדיה מהחלון וניסתה להתאבד