במשטרה עדיין מנסים להבין מה גרם לאם בת ה-38 להשליך את שני ילדיה מהחלון בקומה הרביעית ולנסות להתאבד בקפיצה אחריהם, הבוקר בדרום תל אביב. בשעות הצהריים חל שיפור מסויים במצבם הפיזי של הילד בן ה-4 והילדה בת ה-5. חוקרי ילדים וגורמי רווחה חקרו את הילדה שמצבה מוגדר קל-בינוני על מנת להבין מה בדיוק אירע, אולם מצבה הנפשי אינו מאפשר לדלות מידע רב בשלב זה. מצבו של הילד עדיין מוגדר בינוני והוא מורדם.

האם, שקפצה מהחלון, נותחה בבית החולים איכילוב, מצבה יציב והיא יצאה מכלל סכנת חיים. עדיין לא ברור מה גרם לאם להשליך את ילדיה מהקומה הרביעית ולקפוץ אחריהם. מאז המקרה הקשה הבוקר היא אושפזה במצב של תרדמת, והיא מורדמת ומונשמת באופן מלאכותי.

ברגע שיחול שיפור במצבה היא תיחקר במשטרה, אולם בשלב זה החוקרים בודקים מספר כיווני חקירה,  ובין היתר את החשד שהאם ביצעה את המעשה כנקמה בבעלה על שעזב אותה. כיוון חקירה נוסף הוא הרגלי השתייה של האם. לדברי גורמי הרווחה, האם מוכרת כאלכוהוליסטית ונתפסה מוקדם יותר השנה על ידי שוטרים בגן ציבורי כשהיא בגילופין. היא שוחררה בערבות על ידי בעלה ונותרה במעקב של הרשויות בעיריית תל אביב.

אנשי משרד החוץ יצרו קשר עם האב שנמצא בביקור קרובים באוקראינה והודיעו לו על התקרית הקשה. גורמים המקורבים לאב מספרים כי הוא התקשה לעכל את הבשורה הטרגית, ובשעות אלה הוא עושה את דרכו בחזרה לארץ.

גורמי הרווחה: "מדובר במשפחה נורמטיבית"

שעות לאחר האירוע המחריד בדרום תל אביב בו השליכה אם את שני ילדיה מהחלון וקפצה אחריהם, מתפזר הערפל סביב ההיסטוריה המשפחתית. גורמי הרווחה בעיר מגלים כי הם מכירים את המשפחה ופיקחו עליה, אך הם מספרים כי לאחר בדיקה נמצא שהבית "נורמטיבי לחלוטין".

גורמי הרווחה בעיריית תל-אביב אומרים כי המשפחה נמצאת במעקב כבר למעלה משנה לאחר שהאם נמצאה משוטטת שיכורה. "הגיע אלינו דיווח חד פעמי לאחר שהאם נמצאה משוטטת עם ילדיה שיכורה בפארק דרום", סיפרו לחדשות 2.

"האם התנהגה בשכרות ובצורה חריגה ולכן באמצעות המשטרה הופעלה פקידת סעד מקומית", מסרו גורמי הרווחה. בעקבות האירוע החריג שהתרחש במאי 2009 נערך מפגש עם שני ההורים במהלכו חתם אב הילדים כי הוא לוקח עליהם אחריות.

בנוסף, נערך ביקור בית בבית המשפחה בדרום תל-אביב שם נמצא כי הבית נורמטיבי לחלוטין וכי ההורים משטפים פעולה עם הרשויות ואף יזמו עימם פגישות. רק לפני שלושה שבועות נפגשה עובדת סוציאלית עם האם שלא דיווחה על כל ממצאים חריגים.

"שמעתי ילד נופל וצועק אמא"

סמוך לשעה 5:30 בבוקר השליכה אם את שני ילדיה מחלון ביתם שבקומה הרביעית, וקפצה אחריהם. לאחר הדיווח הגיעו כוחות משטרה גדולים לדירה, ברחוב מבוא ולקר.

שכנם של האם והילדים סיפר הבוקר לחדשות 2 באינטרנט: "שמעתי הבוקר ילד צועק אמא אמא ולא הבנתי מה קרה. הלכתי לחלון ושמעתי משהו נופל. לא הבנתי מה זה, עברתי לחדר השני להסתכל וראיתי על הדשא אישה ושני ילדים לא זזים".

סנ"צ יגאל סנקר, מפקד תחנת השכונות בת"א סיפר כי השוטרים הגיעו למקום לאחר שהתקבלו קריאות על כך שהאם וילדיה נמצאו מוטלים על הרצפה. סנ"צ פנקר סיפר כי האם סיפרה לשוטרים כי היא "רצתה להרוג את ילדיה ולמות".

שוש, הגננת של בן ה-4, סיפרה הבוקר לחדשות 2 באינטרנט כי "הוא ילד שמח ותוסס, תמיד צוחק ומשחק עם חברים. את האמא בכלל לא ראיתי אף פעם". הגננת אמרה כי בכל פעם, אחותו בת ה-5 הייתה מביאה את אחיה הקטן והולכת לגן שלה, בצד השני של הרחוב.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק 

פרשת "האם המשליכה" - סיקור מיוחד:

נציגי הרווחה: "הבית היה נורמטיבי"

הילד שנזרק מהחלון מורדם ומונשם

שכנים: הילדים נפלו וזעקו "אמא"

ת"א: אם זרקה ילדיה מהחלון וניסתה להתאבד