"לא ישנו כל הלילה"
הנער שנרצח | צילום:

עימותים אלימים ופשעי שנאה לאחר מציאת גופת נער בן 16 ביער ירושלים: המונים העלו היום (ד') באש את תחנת הרכבת הקלה בשכונת שועפאט שבצפון ירושלים. לא ידוע על נפגעים. מוקדם יותר הושלכו ארבעה מטענים מאולתרים לעבר שוטרים סמוך למקום ואחד מהם התפוצץ. גם באירוע הזה לא נפגע איש. המפגינים יידו אבנים ובקבוקי תבערה לעבר כוחות הביטחון בשכונת בית חנינא. אדם אחד פונה לקבלת טיפול בבית החולים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

במהלך העימותים נפצעה עיתונאית ישראלית. העיתונאית נפגעה ככל הנראה מירי שכוון לעברה. האישה פונתה על ידי אנשי הסהר האדום לבית החולים הדסה הר-הצופים בירושלים, כשהיא סובלת מפגיעות בפניה.

מוקדם יותר, שוחח ראש הממשלה בנימין נתניהו עם השר לביטחון הפנים יצחק אהרונוביץ', וביקש כי "גורמי החקירה יפעלו במהירות האפשרית לחקור מי עומד מאחורי הרצח הנתעב ומה הרקע למעשה". הוא קרא "לכל הצדדים לא ליטול את החוק לידיים - ישראל היא מדינת חוק וכולם מצווים לפעול על פיו."

במקביל, הטיל דוברו של יו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן את האשמה לאירוע על ישראל, ואמר כי היא "אחראית לחטיפה ולרצח". זאת למרות שטרם התברר האם מדובר באירע על רקע לאומני או פלילי. יחד עם זאת, רוססה כתובת "תג מחיר" על קיר מסעדה בבעלות ערבית באשקלון.

מוקדם יותר הוצת מחסן ורוססה כתובת "נקמת דם" בכפר עקרבא הסמוך לשכם. בתיעוד אחת המהומות שפורסם בסוכנות הידיעות רויטרס נראים עשרות בני אדם כשהם מתנפלים על גבר, מכים אותו ומפילים אותו על האדמה תוך זריקת אבנים.

תג מחיר באשקלון (ארכיון)
כתובת "תג מחיר" באשקלון | צילום:

בשעות הלילה התלוננה במשטרה משפחת הנער מוחמד אבו ח'דיר משועפאט, שנעדר מאז אמש. יחד עם זאת, לא ברור האם גופתו היא שנמצאה הבוקר. עדי ראייה דיווחו כי ראו נער "מוכנס לרכב" באזור בית חנינא. הרקע למעשה אינו ברור וכל כיווני החקירה - אם לאומני, כפעולת נקם על רקע מציאת גופות שלושת הנערים החטופים ואם פלילי - נבדקים.

_OBJ

עם קבלת הדיווח על איתור הגופה, החלו כוחות המשטרה בניסיונות לאתר את המכונית החשודה ובאזור הוקמו מחסומים. מספר שעות לאחר מכן נמצאה הגופה וההערכה היא כי מדובר בנעדר שעליו דווח. השר לביטחון פנים יצחק אהרונוביץ', מפכ"ל המשטרה רב-ניצב יוחנן דנינו ומפקד מחוז ירושלים יוסי פריינטי קיימו דיון בנוגע לאירוע שבסופו לא נמסרו פרטים חדשים, אך הוחלט לסגור את הר הבית למבקרים.

אהרונוביץ': "כל הכיוונים נבדקים, הורינו לתגבר כוחות"

השר לביטחון פנים יצחק אהרונוביץ' אמר כי "כל כיווני החקירה נבדקים. הורינו לתגבר כוחות בירושלים ולפקוח עיניים ברחבי הארץ". הוא פנה לציבור "לגלות איפוק ואורך רוח, ולאפשר לצוותי החקירה לעבוד. נעשה הכל כדי לפענח את המקרה ואנו בודקים את הקשר בין האירועים האחרונים לזה הנוכחי".

_OBJ _OBJ

חוסאם עאבד, תושב שועפאט, סיפר בשיחה עם תכנית הבוקר של "קשת" כי "לפנות בוקר נחטף הנער ליד תחנת הרכב הקלה. הוא היה ליד חבר שלו. החשודים תפסו אותו והכניסו אותו לתוך הרכב. יום לפני כן בדיוק היה ניסיון חטיפה נוסף של ילד בן 14 בשועפט, עדי ראייה התנפלו על האוטו והחשוד ברח מהמקום".

בעקבות האירוע, תחנות הרכבת הקלה בין פסגת זאב לשועפאט נסגרו. נרשמו הפרות סדר בשכונה והכניסה לבית חנינא מפסגת זאב נחסמה לתנועת כלי רכב. עוזאל ותיק, דובר "סיטיפס" המפעילה את הרכבת הקלה, מסר כי "במהלך התפרעויות של תושבים הבוקר בשכונות שועפאט ובית חנינא הושחתו 3 תחנות של הרכבת הקלה; בית חנינא, שועפאט וא-סהל. מנכ״ל 'סיטיפס' ירון רביד נמצא בקשר שוטף עם הגורמים הרלוונטיים במשטרה. גם המצלמות בתחנות אלו הושחתו - כל חומר מצולם שיש בידי 'סיטיפס' עד לרגע שבירת המצלמות יועבר לידי המשטרה במטרה לאתר את הפורעים ולהעמידם לדין".