נמל אשדוד (צילום: חדשות 2)
נמל אשדוד | צילום: חדשות 2

במסגרת הדוח השנתי בדק מבקר המדינה יוסף שפירא את נושא הנסיעות לחו"ל של יעקב רז, לשעבר יו"ר דירקטוריון נמל אשדוד.

לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בשלוש השנים שבהן כיהן יו"ר החברה בתפקידו, כך על פי ממצאי הדוח, הוא שהה בחו"ל בשליחות החברה 93 ימים - 77 מהם הוגדרו ימי עבודה, והחברה שילמה עבורם את הוצאות הלינה והאש"ל (הוצאות שהייה) שלו, ו-16 מהם הוגדרו חופשה פרטית. עלות נסיעותיו בשלוש שנות כהונתו הסתכמה עלות נסיעותיו לחברה בכ- 252,000 ש"ח.

הדוח מצא כי החברה לא הודיעה למנהל רשות החברות הממשלתיות על נסיעותיו של יו"ר הדירקטוריון לחו"ל, וכן לא הודיעה מהן הסיבות המיוחדות לנסיעתו, כמתחייב מהנחיות רשות החברות הממשלתיות ומנוהל הנסיעות.

כמו כן לא הגיש יו"ר הדירקטוריון דוח מפורט בכתב על נסיעתו לדירקטוריון, שאישר את נסיעתו, כפי שמתחייב מסדרי מינהל ובקרה תקינים. נוהל החברה, כך מעיר המבקר, לא קבע את דמי הלינה המרביים (בהתאם לרמת האירוח), שהחברה תשלם על לינת עובד השוהה בחו"ל מטעמה, כפי שמתחייב מסדרי מינהל תקין.

"על דירקטוריון החברה והנהלתה להקפיד למלא את נוהלי החברה ואת ההנחיות של רשות החברות הממשלתיות ולאשר את נסיעותיו של יו"ר הדירקטוריון בשכר לחו"ל רק אם יש לכך סיבה מיוחדת. כמו כן על הדירקטוריון וההנהלה להקפיד על שקיפות מרבית בכל הנוגע למטרת הנסיעה, לוח הזמנים שלה, היקף ימי הפעילות ביחס למשך זמן הנסיעה, רמת האירוח וההוצאות המותרות ליו"ר דירקטוריון בשכר", לשון הדוח.

בעקבות הביקורת הודיעה החברה בסוף יוני 2012 כי היא מקבלת את הערות הביקורת וכי היא כבר פעלה באישור הדירקטוריון לתיקון הנוהל.

לקריאת הפרק המלא בנושא בדו"ח המבקר

דוחות נוספים מטעם מבקר המדינה:

אחד מכל חמישה אתיופים נושר מצה"ל

אלפי מטופלים מתים מזיהומים בבתי החולים

תוחלת החיים קצרה יותר בפריפריה

חשש מביצוע ניתוחים שאינם משיקולים רפואיים

המשפחות החד הוריות בישראל חוות קשיים ואין אף גוף אחד שמרכז את הטיפול בהן

אחד מכל שלושה מורים המלמדים בחטיבות ובתיכונים לא הוכשר למקצוע אותו הוא מלמד

טיפול לקוי של האוניברסיטאות בהטרדה מינית

מבקר המדינה: טובות הנאה ברשויות המקומיות

חוסר שוויון בהנצחת ראשי המדינה

המבקר קובע: פחות מתגיירים, יותר חסרי דת

ליקויים חמורים בטיפול הרשויות בילדי הזרים