שמואל חג'בי, אביו של מג"ד צבר בחטיבת גבעתי, סא"ל לירן חג'בי, מדבר לראשונה ומגיב על החשדות נגד בנו בגין הטרדה מינית של חיילות. "קשה לי, כי אני מכיר מאיזה חומר הוא קורץ, אתה מבין?", אמר האב בשיחה עם חדשות 2 Online.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"הוא לא יעשה דברים כאלו בחיים שלו, בחיים, אין מצב", טען האב. "הוא הדיח את הסמג"ד ואז הוא שלח מכתב לאלוף. אין מצב, אני יודע, גידלתי ילדים מלח הארץ וזה בחור שנתן מהחיים שלו 18 שנה, צריכים להגיד לו תודה המדינה הזאת. אם זה בחטיבת שגיא, באילת, בעין נטפים, במנהרות, מבוקשים בחברון, עוד המון דברים. המדינה הזאת חוצפנית".

"אני הולך להילחם על השם שלו גם אם אצטרך למכור את עצמי", הבטיח האב. "הוא קצין מוערך מאוד מאוד, אחד הקצינים הטובים בצה"ל. רק בשבוע שעבר הוא היה במרכז הערכה, הוא היה אמור לקבל בקרוב אלוף משנה ולהיות מפקד חטיבת מילואים".

"ילד מלח הארץ שמעולם לא חטא"

אחת התחושות הקשות ביותר שעוברות בימים אלו על אביו של חג'בי היא שאנשים לא יאמינו לגרסה של בנו: "אני שאלתי אותו אם היה משהו והוא אמר: 'אבא, לא היה כלום, הכל התחיל מהסמג"ד שפיטרנו אותו אני והאלוף, הוא לא מתאים לתפקיד, לכלך'. הוא כל כך אוהב את החיילים שלו".

"זה בן אדם מיוחד, אנושי", המשיך לטעון האב. "כשהוא היה סגן משנה, הוא היה קונה אוכל מהכסף שלו לחיילים במצוקה ולמשפחות שלהם. חיילים שנשלחו לבית סוהר מצדיעים לו, אמרו שמגיע להם ואוהבים אותו. המדינה הזאת בוגדנית ואני לא צוחק. יכול להיות שזה מתוך הכאב אני אומר, אבל למדינה אין זכות קיום".

"הבן שלי מייצג את הפנים האמיתיות של המדינה", הוסיף האב, "ילד מלח הארץ שמעולם לא חטא ולא עשה שום דבר קטן, הכל שחור-לבן. גם אצל החיילים, גם בגדוד - אין אצלו לטייח, אין מצב כזה. במדינה שלנו עטים על כל בן אדם, עוד לא עשה כלום, הכל חשדות לכאורה. אגן עליו גם בגופי, זה איש צבא שמגיל 18 הוא בצבא וגם אשתו הייתה רב סרן".

חבריו של חג'בי פתחו עמוד מחאה בפייסבוק

מוקדם יותר הבוקר דיווחנו לראשונה על כך שבני משפחתו, חבריו ופקודיו של חג'בי יצאו למאבק על שמו הטוב ופתחו עמוד מחאה בפייסבוק בשם "נרתמים למען הוצאת האמת לאור". מאות בני אדם הצטרפו לעמוד.

הקבוצה שנפתחה ברשת (צילום: פיסבוק)
עמוד הפייסבוק למען המג"ד | צילום: פיסבוק

למעשה, קרוביו טוענים שקצינים אחרים בצה"ל הם אלה ששמו את בן משפחתם למטרה. "התקשורת בעזרת כמה שקרנים, קצינים כושלים שלא צלחו בתפקידם ואנשים חסרי לב, מכפישים את שמו של אחד מהמפקדים הגדולים והמוערכים ביותר בצה"ל. מפקד גדול אשר הוביל לוחמים רבים ולחם בעשרות קרבות באומץ לב", נכתב בקבוצה הווירטואלית. "נפריח את השקרים הרבים ונוציא את האמת לאור, נעמוד כ'צוק איתן' מאחורי סגן אלוף לירן חג'בי כמו שהוא עמד מאחורי מדינתנו עשרות פעמים".

אתמול החליט סא"ל חג'בי לצאת לחופשה מהגדוד עד הודעה חדשה, על מנת לא לפגוע בחייליו לטענתו. אלוף פיקוד הדרום אישר את בקשתו והוא נמצא כעת בביתו בחיק משפחתו התומכת ומאמינה בחפותו.

לירן חג'בי, ארכיון (צילום: חדשות 2)
"לא הטרדתי". סא"ל חג'בי | צילום: חדשות 2

מדובר צה"ל נמסר אמש כי חג'בי חשוד בביצוע מעשה מגונה והטרדה מינית, כמו גם בשיבוש הליכי משפט ובהדחת פקוד למתן עדות שקר.

לאחר פרסום החשדות נגדו סא"ל לירן חג'בי הכחיש את הדברים בתוקף: "לא הטרדתי מינית אף חיילת, מנסים להדביק לי דברים", אמר למקורביו. "מאז פיצוץ הפרשה אני מקבל הרבה טלפונים והודעות תמיכה מהרבה מאוד חיילים וקצינים, כולם יגלו את האמת", הוא אמר למקורביו.

לפניות לכתב: Matanh@ch2news.tv