לירן חג'בי, ארכיון (צילום: חדשות 2)
מפקד הגדוד: "לא הטרדתי" | צילום: חדשות 2

אחרי ששמו הותר לפרסום, סא"ל לירן חג'בי, מפקד הגדוד בגבעתי החשוד בהטרדה מינית של חיילות, מכחיש בתוקף וטוען כי הוא יצא לחופשה כדי לא לפגוע בגדוד. הוא מדגיש בשיחה עם מקורביו כי "בסוף כולם יגלו את האמת".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

חג'בי אמר הערב למקורביו: "לא הטרדתי מינית אף חיילת, מנסים להדביק לי דברים. החלטתי לצאת לחופשה כדי שהגדוד לא יהיה קשור לזה".

הוא טען כי מחברים הרבה דברים שלא קשורים אחד לשני ביחד, והדגיש: "חד משמעית לא הייתה הטרדה מינית. מאז פיצוץ הפרשה אני מקבל הרבה טלפונים והודעות תמיכה מהרבה מאוד חיילים וקצינים, כולם יגלו את האמת".

הקצין יצא לחופשה עד הודעה חדשה

הוא הודה כי הייתה החלפת מסרונים לא ראויים עם אחת החיילות, אך היא נפסקה כבר לפני מספר חודשים והייתה הדדית. היום נערך עימות בינו לבין אחת החיילות, זו שלפי החשד נסעה עמו לצימר, והיא טענה שלא היה שום דבר מיני ביניהם.

אחר הצהריים (רביעי) הותר לפרסום חג'בי, מפקד גדוד צבר בחטיבת גבעתי, הוא הקצין החשוד בביצוע מעשה מגונה והטרדה מינית כלפי שתי חיילות ששירתו תחת פיקודו. מדובר צה"ל נמסר כי חג'בי חשוד כי בשיבוש הליכי משפט ובהדחת פקוד למתן עדות שקר.

"בעקבות הפרסומים האחרונים בתקשורת בנוגע לחשדות שהופנו כנגדו, בחר מפקד הגדוד לצאת לחופשה קצרה", מסר סנגורו, אל"מ אשר הלפרין, "מתוך רצון שלא לפגוע בתפקודו התקין של הגדוד ומתוך שאיפה כי התמונה העובדתית תתבהר בהקדם האפשרי".

חיילים: "אנו פוחדים ממנו פחד מוות"

מוקדם יותר היום נחשפו עדויות של חיילים בגדוד שידעו על המקרים ושתקו, לטענתם מכיוון שחששו מהמפקד. "פתאום בזמן ההפוגה במלחמה (מבצע 'צוק איתן') ב-12 וחצי בלילה, אני רואה את המג"ד יוצא מהחדר, אוסף פקידה, ויחד הם נסעו לאורחן אזרחי (צימר) בצאלים", סיפר חייל בגדוד בשיחה עם חדשות 2 Online. "היא ישנה איתו שם. אני לא יודע מה הם עשו, אם הם עשו בכלל. כל זה קרה במהלך המבצע".

לטענת החייל, למחרת התאמץ המג"ד לנסות לטשטש ראיות. "יום לאחר מכן הוא שלח מישהו לשלם במזומן לאורחן, כדי שלא יידעו ולא יהיה זכר לעניין", סיפר. במקביל, סיפרו החיילים על הרדיפה של המפקד אחר ראשת הלשכה שלו: "הוא לא הפסיק לרדוף אחריה, שלח לה הודעות טקסט ואנשים הביתה עד שהיא נעלמה". לדבריו, כולם בגדוד שתקו ולא סיפרו על המקרה כיוון שחששו מאוד. "אנחנו פוחדים ממנו פחד מוות", אמר.

אלא שקשר השתיקה הזה לא התקיים רק בקרב החיילים, אלא הגיע, לטענת גורמים בצבא, עד לדרגות הקצונה הבכירות. "הסמג"ד החדש הגיע, שמע את השמועות על המג"ד, והלך לשאול אותו על זה - הוא פשוט נפנף אותו", טוען גורם צבאי. "הוא הלך למח"ט וגם הוא לא התייחס, ואז זה הגיע לאלוף. אנשים פשוט שיקרו לו שם כי הם פחדו".

לפניות לכתב: Matanh@ch2news.tv