לירן חג'בי, ארכיון (צילום: חדשות 2)
סא"ל לירן חג'בי | צילום: חדשות 2

פרסום ראשון: בני משפחתו, חבריו ופקודיו של סא"ל לירן חג'בי, מפקד גדוד צבר בחטיבת גבעתי, יוצאים למאבק על שמו הטוב לאחר שפורסם כי הוא חשוד בעבירות מין בחיילות שהיו תחת פיקודו. עמוד מחאה בשם "נרתמים למען הוצאת האמת לאור" הוקם בפייסבוק, ובינתיים יותר מ-600 בני אדם הצטרפו אליו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"אני מבטיח לכם כמי שיודע את כל הפרטים מקרוב שמדובר בהאשמות שווא כאשר מאחוריהם עומד אדם שפל וחדל אישים אשר שם לו למטרה להכפיש את שמו של לירן", ציין אלעד חג'בי, קרוב משפחתו של המג"ד. "כל האמת תצא לאור, תנו לחקירה זמן".

למעשה, קרוביו טוענים כי קצינים אחרים בצה"ל הם אלה ששמו את בן משפחתם למטרה. "התקשורת בעזרת כמה שקרנים, קצינים כושלים שלא צלחו בתפקידם ואנשים חסרי לב, מכפישים את שמו של אחד מהמפקדים הגדולים והמוערכים ביותר בצה"ל. מפקד גדול אשר הוביל לוחמים רבים ולחם בעשרות קרבות באומץ לב", נכתב בקבוצה הווירטואלית. "נפריח את השקרים הרבים ונוציא את האמת לאור, נעמוד כ'צוק איתן' מאחורי סגן אלוף לירן חג'בי כמו שהוא עמד מאחורי מדינתנו עשרות פעמים".

הקבוצה שנפתחה ברשת (צילום: פיסבוק)
עמוד הפייסבוק למען המג"ד | צילום: פיסבוק

"צו 8 ווירטואלי לחיילים של לירן חג'בי לדורותיהם"

קרובת משפחה נוספת של חג'בי פרסמה הודעה בעמוד הפייסבוק שלה: "צו 8 ווירטואלי לחיילים של סא"ל לירן חג'בי לדורותיהם - התפקדו למען להפסקת רצח האופי שעושים לו כמה קנאים שעברה עליהם דעתם, והתקשורת העלובה שמתנהגת כשופטת בריונית".

אתמול החליט סא"ל חג'בי לצאת לחופשה מהגדוד עד הודעה חדשה, על מנת לא לפגוע בחייליו לטענתו. אלוף פיקוד הדרום אישר את בקשתו והוא נמצא כעת בביתו בחיק משפחתו התומכת ומאמינה בחפותו.

מדובר צה"ל נמסר כי חג'בי חשוד בביצוע מעשה מגונה והטרדה מינית, כמו גם בשיבוש הליכי משפט ובהדחת פקוד למתן עדות שקר.

לאחר פרסום החשדות נגדו סא"ל לירן חג'בי הכחיש את הדברים בתוקף: "לא הטרדתי מינית אף חיילת, מנסים להדביק לי דברים", אמר למקורביו. "מאז פיצוץ הפרשה אני מקבל הרבה טלפונים והודעות תמיכה מהרבה מאוד חיילים וקצינים, כולם יגלו את האמת".

לפניות לכתב: Matanh@ch2news.tv