הצצה לתלוש המשכורת של יועצי השקעות: הם ממליצים ללקוחות בנקים על קנייה, החזקה או מכירה של ניירות ערך - ונדרשים להבין תהליכים כלכליים ולהתמצא בשוק ההון. בסדרת כתבות של החדשות online ואתר AllJobs, נספק מדי שבוע הצצה לתלוש שכר של עובד במקצוע אחר, ולנתונים שמצביעים על פערים בין המינים ובין הפריפריה למרכז. פרק 30: יועצי השקעות

כמה מרוויחים מהנדסי תוכנה?
כמה מרוויחים עורכי דין?
כמה מרוויחים עובדי שירות לקוחות?
כמה מרוויחים קופאים וקופאיות?
כמה מרוויחים עובדים סוציאליים?
כמה מרוויחים רוקחים?
כמה מרוויחים מהנדסי חשמל ואלקטרוניקה?
כמה מרוויחים מנהלי שיווק?
כמה מרוויחים מנהלי רשתות חברתיות?
כמה מרוויחים רואי חשבון?
כמה מרוויחים אדריכלים?
כמה מרוויחים גרפיקאים?
כמה מרוויחים מאבטחים?
כמה מרוויחים מעצבי UX/UI?
כמה מרוויחים הנדסאי בניין?
כמה מרוויחים מדריכי ספורט?
כמה מרוויחים פיזיותרפיסטים?
כמה מרוויחים עורכי וידאו?
כמה מרוויחים מתווכי נדל"ן?
כמה מרוויחים קונדיטורים?
כמה מרוויחים יחצנים ודוברים?
כמה מרוויחים שליחים?
כמה מרוויחים אנשי SEO?
כמה מרוויחים מנהלי דיגיטל?
כמה מרוויחים עוזרים אישיים?
כמה מרוויחים יועצים ארגוניים?
כמה מרוויחים מפתחי אלגוריתמים?
כמה מרוויחים סוכני ביטוח? 
כמה מרוויחים טלרים?

מנתוני מיזם "כמה אתם שווים" - מתחם השכר של AllJobs, שבו השתתפו למעלה מ-300 אלף גולשים, עולה כי השכר הממוצע (ברוטו) ליועצי השקעות הוא 12,300 שקלים. גם במקצוע הזה קיימים פערי שכר בין גברים לנשים: בעוד ששכר ממוצע ליועץ השקעות עומד על 12,460 שקלים, שכרה של אישה באותו המקצוע עומד על 11,680 שקלים.

גם אזור העבודה משפיע על גובה השכר. בשרון השכר הגבוה ביותר ליועצ/ת השקעות: 13,600 שקלים, בדרום - 13,260 ש"ח, בצפון - 12,780 ש"ח, במרכז - 12,100 ש"ח, בשפלה - 11,780 שקלים ובאזור ירושלים - 11,610 שקלים בחודש.

הביקוש ליועצי השקעות עולה: יותר משרות במשק

וכמה תרוויחו במקצוע הזה ככל שתצברו בו ותק? בשנה הראשונה תרוויחו 9,320 שקלים בממוצע, בין שנתיים ל-4 שנות ותק יניבו שכר של 11,290 שקלים, 5-8 שנות ותק שוות שכר חודשי של 13,170 שקלים ועם ניסיון של מעל 9 שנים כיועצי השקעות תרוויחו 14,380 שקלים בממוצע.

בשנים האחרונות מספר המשרות המוצעות במקצוע הזה עולה: בשנת 2018 היו 764 משרות פנויות שעל כל אחת מהן התחרו 21 מועמדים.

"יועץ השקעות הוא אדם שהוסמך על ידי הרשות לניירות ערך, והוא מייעץ וממליץ ללקוחות הבנק (אלא אם הוא עובד באופן עצמאי) בכל הנוגע לניירות ערך (קנייה, החזקה או מכירה) ולנכסים פיננסיים שונים", מסבירה עינב בוימפלד, מנהלת תוכן ומחקר ב-AllJobs.  "כדי לעסוק בייעוץ השקעות יש לעבור הכשרה ייעודית, בסיומה יינתן הרישיון - לאחר תקופת ההתמחות.

"התפקיד דורש ידע בהבנת תהליכים כלכליים וכן היכרות עם שוק ההון ועם חוקים דוגמת חוק ניירות ערך, חוק הגנת הפרטיות ועוד", היא מוסיפה. "בעידן המודרני, ארגונים נמצאים באופן מתמיד בתהליכים של שינוי וצריכים לחזק את כושר ההסתגלות שלהם. זו הסיבה שיש גם גידול עקבי במספר המשרות בתחום שרק ממשיך וגדל".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו