מחאת ההורים מעמנואל - עכשיו הפן האומנותי: שיר חדש המביע תמכה בהורים שצפויים להיכנס היום בשערי בית הסוהר, צובר תאוצה באתרי אינטרנט חרדיים ברשת. השיר, "כולנו עם עמנואל", הוכרז עד מהרה כשיר המחאה הרשמי של המוחים נגד החלטת בג"ץ.

"בית המשפט בישראל....בילדיו הוא מתעלל, בערכיו הוא מזלזל ואת זכויותיו הוא שולל", מילות השיר. "כולם עם תושבי עמנואל, שם שמים לא נחלל, נלך לכלא ונהלל, נקרא ל-ה' ונתפלל, עד שיביא את הגואל".

השיר כבר הושמע עשרות פעמים באתרי האינטרנט החרדיים, וזמין להורדה באתרים. כמו כן, ייתכן והוא יושמע על במות הענק בעצרות בבני ברק ובירושלים.

מסמך להורים: זה מה שצריך לקחת לכלא

מכתב מה לקחת לכלא - חרדים
המכתב שהופץ להורים הלילה | צילום: חדשות 24

בתוך כך, בעקבות החלטת בג"ץ המורה להורים מעמנואל להתייצב בבית המעצר עד לשעה 12:00, נמשכת ההיערכות בקרב ההורים הסרבנים. הלילה, בתום דיון מיוחד שנערך במקביל בעמנואל ובישיבת אגודת ישראל בירושלים, סיכמו הרבנים על גיבושו של מסמך משותף שחולק להורים הסרבנים, ובו כללים, הנחיות מפורטות ואף רשימת ציוד אותן צריכים ההורים לקחת עמם אל מאחורי הסורגים.

שני המסמכים פורסמו במהלך הלילה, והגיעו לידי חדשות 2 באינטרנט. רשימת ההנחיות מפורטת עד מאוד ומסבירה אילו פעולות הן בגדר חובה ואילו לא, ויורדות לרזולוציות נמוכות מאוד, כמו מתן ארוחות צהריים לילדים ושליחתם להסעות. ההורים אף הונחו "להשאיר את התיקים שהוכנו לבית הסוהר באוטובוס במהלך עצרת המחאה", ובנוסף אורגנה "קייטנה" לבנות שהוריהן ייאסרו.

צעדת החרדים לכלא - כל הפרטים

במסמך השני פורטה רשימת ציוד מיוחדת ומומלצת להורים - "מה מותר להביא לבית הכלא" שמה. בין השאר הומלץ להורים להצטייד בכלי מיטה, סבון, מברשת שיניים, מגבות, ספרי קודש ותפילין. בהמשך ניתן הסבר קצר להורים על נהלי בית הכלא. "אין להביא כסף - משום שאין לו שום משמעות בבית הסוהר", נכתב להורים. "בעניין סיגריות - לכל בית כלא יש את הנוהל שלו".

רוצים לקבל עדכונים על העצרת? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק