פשקוויל שקורא לצאת להפגנה (צילום: אבי יוספי, דוברות איחוד הצלה)
פשקוויל שקורא לצאת להפגנה | צילום: אבי יוספי, דוברות איחוד הצלה

נערכים לכניסה לכלא: אם לא צפוי שינוי דרמטי, בזה אחר זה צפויים היום 86 ההורים מעמנואל שסירבו שבנותיהם ילמדו עם ספרדיות להיכנס בשערי בית הסוהר. אולם נראה כי לא רק במשטרה נערכים, כי אם גם בקרב המשפחות הסרבניות.

בתום דיון מיוחד שנערך במקביל בעמנואל ובישיבת אגודת ישראל בירושלים, סיכמו הרבנים על גיבושו של מסמך משותף שחולק להורים הסרבנים, ובו כללים, הנחיות מפורטות ואף רשימת ציוד אותן צריכים ההורים לקחת עמם אל מאחורי הסורגים.

קייטנה לבנות ההורים שייאסרו

שני המסמכים פורסמו במהלך הלילה, והגיעו לידי חדשות 2 באינטרנט. רשימת ההנחיות מפורטת עד מאוד ומסבירה אילו פעולות הן בגדר חובה ואילו לא, ויורדות לרזולוציות נמוכות מאוד, כמו מתן ארוחות צהריים לילדים ושליחתם להסעות. ההורים אף הונחו "להשאיר את התיקים שהוכנו לבית הסוהר באוטובוס במהלך עצרת המחאה", ובנוסף אורגנה "קייטנה" לבנות שהוריהן ייאסרו.

צעדת החרדים לכלא - כל הפרטים

במסמך השני פורטה רשימת ציוד מיוחדת ומומלצת להורים - "מה מותר להביא לבית הכלא" שמה. בין השאר הומלץ להורים להצטייד בכלי מיטה, סבון, מברשת שיניים, מגבות, ספרי קודש ותפילין. בהמשך ניתן הסבר קצר להורים על נהלי בית הכלא. "אין להביא כסף - משום שאין לו שום משמעות בבית הסוהר", נכתב להורים. "בעניין סיגריות - לכל בית כלא יש את הנוהל שלו".

רוצים לקבל עדכונים על העצרת? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק