"לאבד אימא זה כמו לאבד חיים": הלווייתה של לאה (לוסי) די ז"ל, הנרצחת השלישית בפיגוע שהתרחש בבקעה ביום שישי האחרון, החלה לפני זמן קצר (שלישי). מותה של די נקבע אתמול בבית החולים הדסה עין כרם שבירושלים, לאחר שלושה ימים בהם נלחמו הרופאים על חייה. בפיגוע נרצחו גם שתי בנותיה, מאיה ורינה ז"ל. שלושת בנות המשפחה שנרצחו היו תושבות אפרת. בנותיה ספדו לה בבכי כשאב המשפחה תומך בהן: "הלב שלך יפעם אצל מישהו אחר".

אחת מבנותיה של לאה עלתה והספידה את אימא בדמעות שלא פסקו: "אפילו באלף מילים אני לא יכולה לסכם אותך, אי אפשר, אמא זה הכול. תמיד אמרת לי שאת מחכה לנכדים, להיות סבתא, עכשיו הם לא יזכו להכיר אותך. איזה אימא היית היית תמיד מחכה לשירי שבת שאנחנו היינו שרות כל הבנות ביחד, דאגת שנהיה קרובים תמיד, בזכותך היינו כל כך קרובים. היית אישה חזקה, אני לא מעכלת שזה נגמר ואני לא יודעת איך לסיים את ההספד".

ליאו די בהלוויית אישתו לוסי שנרצחה בפיגוע בבקעה
אב המשפחה בהלוויית אישתו שנרצחה בפיגוע
הלווייתה של לוסי די שנרצחה בפיגוע בבקעת הירדן
הלווייתה של לוסי די שנרצחה בפיגוע בבקעת הירדן

לאחר אחותה, ספדה בת נוספת של לוסי לאימה בבכי: "איך אני יכולה לצאת מהמיטה? תמיד ידעתי שאני יכולה לפנות אליך אם משהו באמת קורה. לא תהיה נשיקה בשביל הילדים שלי, לא יהיו צמות באירועים. אימא יש רק אחת. מי תעזור לי כשאהיה צריכה? מי יהיה חזק בשבילנו?. אמא, אם היה לי חלום רע הייתי נכנסת לחדר שלך בלילה. מי תגן עליי עכשיו"?.

ליאו, אלמנה של לוסי ואביהן של מאיה ורינה, ספד: "בשבילי היית החברה הכי טובה. נסענו בעולם ביחד, עשינו עלייה ביחד. אירגנת שיעורי שבת לנשים, היית מחברת בין אנשים, והיית אמא מדהימה".

לאה, רינה ומאיה די ז"ל שנרצחו בפיגוע בבקעת הירדן (צילום: באדיבות המשפחה)
לאה, רינה ומאיה די ז"ל שנרצחו בפיגוע בבקעת הירדן | צילום: באדיבות המשפחה

בנה של לוסי ספד בקול חנוק: "היית האישה הכי חזקה שהכרתי. היית מארגנת שיעורים לכל הנשים באפרת כל שבת. כל החיים שלך היו רק לעזור ועכשיו שאת לא פה, המשכת לעזור ועם האיברים שלך הצלת 5 אנשים. הייתה לנו זכות ענקית שאת תהיה לנו כל השנים האלו ותמיד תלווי אותנו בנפש".

אב המשפחה, יצא לכלי התקשורת כמה שעות אחרי שנקבע מותה של אישתו, וסיפר על הרגע שהבין שרעייתו ושתי בנותיו נפצעו בפיגוע. "התקשרתי אליהן אבל אף אחד לא ענתה, היינו 7 בני משפחה ונותרנו 4. אני מקווה ששלושת ילדיי ימשיכו את דרכה של אמם".

ליאו די, בעלה של לוסי די שנרצחה בפיגוע בבקעת הירדן
ליאו די, בעלה של לוסי די שנרצחה בפיגוע בבקעת הירדן
הלווייתה של לוסי די שנרצחה בפיגוע בבקעת הירדן
הלווייתה של לוסי די שנרצחה בפיגוע בבקעת הירדן

בשעות הלילה הושתלו איבריה של לאה, ב-5 מטופלים. במסגרת מבצע ההשתלות, הלב הושתל במטופלת בת 51, הכבד בגבר בן 25, שתי הכליות בגברים בני 58 ו-39. בנוסף, ריאותיה של לוסי הושתלו בגופה של מטופלת בת 58 בבית החולים שיבא. ליטל ולנסי, בת ה-51 סבלה זמן רב מאי ספיקת לב קשה, וסיפרה: "פעולה פשוטה כמו לעלות מדרגות, הייתה עבורי בלתי אפשרית".

2 נרצחות בפיגוע ירי בחמרה
2 נרצחות בפיגוע ירי בחמרה

בנות המשפחה שנרצחו היו בדרכן לטיול לרגל חג הפסח, בני משפחה נוספים היו ברכב שנסע קצת קדימה לרכבן. בזמן הנסיעה הגיח לפתע רכב והתנגש במכוון ברכב שבו נסעו הבנות, והסיט אותן לצד הדרך. בתיעוד מזירת הפיגוע נראה המחבל יוצא עם חצי גופו מחלון המכונית בה נסע, ומתחיל לירות בלי הבחנה. נכון ליום הלווייתה של לוסי, עדיין לא נתפסו המחבלים שביצעו את הפיגוע והמצוד אחריהם נמשך כל העת.

פיגוע בבקעת הירדן סיקור N12: