כוחות ההצלה שהוזעקו היום (שישי) לזירת הפיגוע בבקעה, קיבלו תחילה דיווח ראשוני על תאונת דרכים קטלנית. כשהגיעו לשטח הבינו מהר מאוד: מדובר בפיגוע קשה, שבו נרצחו שתי אחיות תושבות אפרת, ואימן נפצעה אנוש.

מי שהגיע ראשון לזירה הוא דביר דימרי, חובש "הצלה ללא גבולות SSF". הוא שחזר את המראות: "אנחנו נוסעים בדרך לצפון לבילוי בחג ופתאום אנחנו רואים תאונה, אני כמדריך בקורס פרמדיקים וחובש של הצלה ללא גבולות קופץ לשטח ומגלה זירה מורכבת מאוד.  זה משהו שנראה כמו תאונה, אבל אחרי שאתה מתקרב לרכב אתה רואה פגיעות וקליעים בצד הרכב ואתה מבין שלמעשה מדובר בפיגוע ונוקט במשנה זהירות".

פיגוע בצומת חמרה
שמשה מנופצת. זירת הפיגוע בחמרה

"לקח דקה להבין שמדובר בפיגוע ולא סתם ברכב שהידרדר לתעלה", הוסיף דמרי. "באמת, פעולות מצילות חיים שהיינו צריכים לעשות וקבלת החלטות באותו רגע לאן המסוק ינחת, הוא רצה לנחות בזירה אבל בגלל האיומים נחת טיפה יותר רחוק והיה צריך לפנות את הפצועה למסוק"

2 נרצחות בפיגוע ירי בחמרה
2 נרצחות בפיגוע ירי בחמרה, הזירה
המפכ"ל קובי שבתאי נואם (צילום: אבשלום ששוני, פלאש 90)
המפכ"ל שבתאי: "כל מי שמיומן בתפעול נשק - שיישא אותו" | צילום: אבשלום ששוני, פלאש 90

רשף אורי אורבך, מפקד אשכול בקעת הירדן במחוז יו"ש של כבאות והצלה, תיאר: "נקראנו לתאונת דרכים קשה סמוך לחמרה בבקעת הירדן. עם ההגעה למקום זיהינו רכב ובו שלושה נפגעים עם סימני קליעים על הרכב, ופציעות אופייניות לאירוע פח"ע". בשלב הזה, דיווחו הכוחות כי ישנו חשד לפיגוע.

פרמדיק מד"א דניס פולקוב הוסיף כי "כשהגענו למקום ראינו רכב ישראלי עם 3 נשים מעוך ורכב פלשתינאי. מהרכב חולצו 2 צעירות בשנות ה-20 כשהן מחוסרות הכרה ללא דופק וללא נשימה עם פגיעה רב מערכתית ולאחר בדיקות רפואיות נקבע מותן בשטח. אישה כבת 40 סבלה מחבלה רב מערכתית קשה".