סקר ראשון אחרי סגירת הרשימות: הפיצול הדרמטי ברשימה המשותפת משאיר את בל"ד, שהגישה את רשימתה בנפרד מהרשימות הערביות הנוספות, מתחת לאחוז החסימה – כך עולה מסקר מנדטים חדש של מכון מדגם בראשות מנו גבע בשיתוף iPanel שפרסמנו אמש (שישי) ב"אולפן שישי". בניגוד למפלגתו של סאמי אבו שחאדה, חד"ש-תע"ל של איימן עודה ואחמד טיבי מקבלת 4 מנדטים – נתון זהה לזה שמשיגה רע"ם של מנסור עבאס, שממשיכה לכוון אל הממשלה.

בחירות 2022 - סיקור נרחב ב-N12:

אילו הבחירות לכנסת היו מתקיימות היום, הליכוד הייתה מתחזקת במנדט ל-33 מנדטים בהשוואה לסקר הקודם, יש עתיד יציבה עם 23 והמחנה הממלכתי בראשות בני גנץ עם 12 מנדטים. הציונות הדתית בראשות בצלאל סמוטריץ' ואיתמר בן גביר מתחזקת במנדט ל-12 מנדטים, ש"ס נחלשת במנדט ל-8 מנדטים ויהדות התורה יציבה עם 7 מנדטים. ישראל ביתנו והעבודה מתחזקות במנדט ל-6 מנדטים כל אחת. מרצ בראשות זהבה גלאון נחלשת במנדט ל-5 מנדטים והמפלגות הערביות – חד"ש-תע"ל ורע"ם – מקבלות 4 מנדטים האחת.

 

 

בל"ד, שעד הרגע האחרון לא היה ברור אם תרוץ עם הרשימה המשותפת, מתרסקת הרחק מאחוז החסימה עם 0.9%. הבית היהודי של איילת שקד (1.9%), צעירים בוערים של הדר מוכתר (1.2%), ישראל חופשית של אלי אבידר (0.4%), המפלגה הכלכלית החדשה של ירון זליכה (0.3%), עלה ירוק (0.1%) ואוסרת אל איסלמיה (0.1%).

הפיצול ברשימה המשותפת משנה גם את מפת הגושים: גוש נתניהו עם 60 מנדטים, הגוש שנגד נתניהו עם 56 וחד"ש-תע"ל עם 4 מנדטים.

 

 

כששאלנו מי מבין האישים הבאים, ראש הממשלה יאיר לפיד או ראש האופוזיציה בנימין נתניהו, הכי מתאים לתפקיד ראש הממשלה – 46% השיבו נתניהו, בעוד 29% השיבו לפיד. כשהצבנו את נתניהו מול בני גנץ, מי שעמדו בראשות ממשלת החילופים הקודמת, נתניהו מוביל עם 46% לעומת גנץ עם 25%.

ברקע סערת לימודי הליבה בחברה החרדית, שאלנו גם אם המדינה צריכה או לא צריכה לחייב מוסדות חרדיים ללמד מתמטיקה ואנגלית. 65% מהמשיבים סבורים כי המדינה צריכה לחייב ואילו 25% שלא.

אחרי שנתניהו הבטיח לחרדים להשוות את תקציבי החינוך החרדי והחינוך הממלכתי גם ללא לימודי ליבה, שאלנו אם הבטחה זו משפיעה או לא משפיעה על הצבעתך לליכוד. 10% השיבו שההבטחה מגדילה את הסיכוי שיצביעו לליכוד, 20% השיבו שההבטחה מקטינה את הסיכוי שיצביעו לליכוד ו-31% השיבו שההבטחה לא משנה את הסיכוי שיצביעו לליכוד.


מזמין הסקר: חברת החדשות

עורך הסקר: מדגם ייעוץ ומחקר בראשות מנו גבע

מועד איסוף הנתונים: 16/9/2022

אוכלוסיית המחקר: מדגם מייצג של כלל האוכלוסייה בישראל בגיל 18 ומעלה

מספר המשיבים בפועל: 626

טעות הדגימה המרבית: 3.9%+

שיטה סטטיסטית: הסקר בוצע בשיטות סטטיסטיות מקובלות

שיטת הדגימה: דגימת שכבות ובתוך השכבות דגימה אקראית. המדגם שוקלל למדגם מייצג. כל מגזר קיבל את משקלו היחסי באוכלוסיית היעד

אופן ביצוע הסקר: אינטרנטי + טלפוני

ישראל בדרך לבחירות - הזירה הפוליטית