49 ימים לבחירות: מפלגת "יש עתיד" בראשות יאיר לפיד הציגה הערב (שלישי) את רשימתה לכנסת ה-25. בראש הרשימה, אחרי לפיד, ממוקמים השרים אורנה ברביבאי, מאיר כהן, קארין אלהרר, מירב כהן ויואל רזבוזוב.

בנוסף ל-3 השרות בעשירייה הראשונה, נמצאת גם עם יו"ר הועדה לביטחון הפנים, חה"כ מרב בין ארי, שממוקמת תשיעית. מיכל שיר, שעברה ליש עתיד מתקווה חדשה ממוקמת במקום ה-13.

רשימת "יש עתיד" המלאה לכנסת ה-25

1. ראש הממשלה, יאיר לפיד

2. השרה אורנה ברביבאי

3. השר מאיר כהן

4. השרה קארין אלהרר

5. השרה מירב כהן

6. השר יואל רזבוזוב

7. השר אלעזר שטרן

8. יו"ר הכנסת, ח"כ מיקי לוי

9. ח"כ מרב בן ארי

10. ח"כ רם בן ברק

11. סגן השר יואב סגלוביץ

12. ח"כ בועז טופורובסקי

13. מיכל שיר

14. סגן השר עידן רול

15. ח"כ יוראי להב הרצנו

16. ח"כ ולדימיר בליאק

17. ח"כ רון כץ

18. מטי הרכבי

19. ח"כ טניה מזרסקי

20. ח"כ יסמין סאקס פרידמן

21. עו"ד דבי ביטון

22. ח"כ משה (קינלי) טור פז

23. ח"כ סימון דוידסון

24. נאור שירי

25. שלי טל מירון

26. ירון לוי

27. עו"ד עדי עזוז

28. עו"ד עוז חיים

29. מוחמד אבו אילהיגא ("שוקו")

30. מיכל סלבני כבביה

31. רוני פנטנש מלאכי

32. תומר וינר

33. רונית ארנפרוינד

34. שגית גמליאל

35. חנה גול

36. ד"ר לידיה חטואל

לפיד: "אנחנו יודעים להקים ממשלה"

לפיד התייחס בכנס הצגת הרשימה להסכם בין נתניהו למפלגות החרדיות ולפיו בתמורה לריצה משותפת שלהן בבחירות - המוסדות החרדיים לא יחויבו להגדיל את שיעור לימודי הליבה: "אנחנו צריכים לוודא שכל ילד בישראל לומד מתמטיקה ואנגלית ועברית. לימודי ליבה הם העתיד של המדינה הזו. יש פה הזדמנות היסטורית לשלב את החרדים בשוק העבודה".

"הקבוצה הזו אומרת מכאן למדינת ישראל", אמר על רשימתו, "יש לכם במי לבחור. יש לכם בחירה. אתם יכולים לחזור אחורה, לשלטון שהושחת והתקלקל וינסה לרסק את הדמוקרטיה שלנו, או להמשיך לצעוד קדימה כדי שהילדים שלנו יקבלו את העתיד שאנחנו רוצים בשבילם".

"למדנו על עצמנו הרבה בשנה האחרונה. למדנו שאנחנו יודעים לנצח בחירות, למדנו שאנחנו יודעים להקים ממשלה, למדנו שאנחנו יודעים לנהל מדינה, ואנחנו יודעים לעשות את כל זה בלי לאבד קשר עין עם הערכים שלנו ועם הסיבות שבגללן יצאנו לדרך".

נשיא איראן ראיסי ויאיר לפיד (צילום: פלאש 90 / ap)
לפיד: "אומר בזהירות - הצלחנו לבלום את הסכם הגרעין" | צילום: פלאש 90 / ap

"בשבועות האחרונים מנענו את שביתת המורים, כי עבדנו יחד. יצאנו למבצע בעזה שהשיג את כל מטרותיו, כי עבדנו יחד. פתרנו את משבר המתמחים, כי עבדנו יחד", הוסיף רה"מ לפיד. "הצלחנו – לפחות בטווח הנוכחי, אני אומר את זה בזהירות – לבלום את הסכם הגרעין עם איראן כי שילבנו כוחות ועבדנו בשקט ודאגנו שכולם יהיו מתואמים".

"הניסיון של נתניהו למכור את העתיד של הילדים שלנו בשביל דיל פוליטי הוא אובדן עשתונות וחוסר אחריות. הוא לא ייקח אותנו אחורה, אנחנו נעצור אותו". לפיד התייחס בהצגת הרשימה גם להסכם הגרעין שלדבריו "נבלם": "הצלחנו לבלום את הסכם הגרעין כי עבדנו בשקט".

בליכוד מסרו בתגובה על דברי לפיד: "בניגוד לטענות השקריות של לפיד - אין שום פגיעה בלימודי ליבה במגזר החרדי. מי שלומד ליבה ימשיך ללמוד ליבה. הסטטוס קוו נשמר, והחרדים לא קיבלו דבר שלא היו מקבלים מלפיד".