השריונים של נתניהו אושרו, המשותפת תרוץ יחד: יממה לסגירת הרשימות, מזכירות הליכוד אישרה אמש (רביעי) את השריונים של יו"ר הליכוד וראש האופוזיציה בנימין נתניהו. עמיחי שיקלי שוריין במקום ה-14, עידית סילמן במקום ה-16, סגן ראש מח"ש לשעבר משה סעדה במקום ה-28, צגה מלקו במקום ה-37 ויוסי פוקס במקום ה-42. במקביל, הרשימה המשותפת – על שלושת מרכיביה חד"ש, תע"ל ובל"ד – הכריזה על ריצה משותפת.

אחרי שאושרו השריונים: נתניהו עם חברי הליכוד החדשים
נתניהו וחברי הליכוד החדשים ששוריינו ברשימה

"חברות וחברי הליכוד בחרו בפריימריז רשימה מעולה שתביא לישראל ממשלה יציבה ל-4 שנים טובות שבהן נדכא את הטרור, נחזיר את הגאווה הלאומית ונוריד את יוקר המחיה", אמר נתניהו. "היום אני מביא תוספת כוח לנבחרת שלנו: עמיחי שיקלי, עידית סילמן, עו"ד משה סעדה, ד"ר צגה מלקו ועו"ד יוסי פוקס. כולם מוכשרים, כולם ראויים, לכולם יש הישגים משמעותיים כל אחד בתחומו".

עמיחי שיקלי (צילום: יונתן סינדל, פלאש 90)
עמיחי שיקלי | צילום: יונתן סינדל, פלאש 90
עידית סילמן
עידית סילמן

לנתניהו ניתנה אפשרות לשריין 5 מועמדים ברשימת הליכוד, אך רק 3 מהם נתפסים כריאליים, ו-2 המקומות הנוספים כ"נורווגיים". בליכוד ניסו לשכנע את תא"ל (במיל') גל הירש לקבל את המקום ה-37 ברשימה ולהיכנס לכנסת דרך החוק הנורווגי אם תקום ממשלה, כך שמלקו תשוריין במקום ה-28, אך הוא יישאר מחוץ לרשימה. סעדה הועדף על הירש מחשש שיחבור לאיילת שקד ומתוך מחשבה שיסייע לקחת ממנה קולות.

בתוך כך, אמש אישר מרכז הבית היהודי את הסכם הריצה המשותפת עם מפלגתה של איילת שקד. נציגי מפלגת הבית היהודי ישובצו במקומות ה-2, 4 ו-7. "אנו יוצאים לדרך חדשה בה לציבור הדתי לאומי ולמאות אלפי אזרחי ישראל יש בית ערכי, ציוני וישראלי", מסר יוסי ברודני, ראש עיריית גבעת שמואל וראש רשימת הבית היהודי לכנסת, "ישנה רק מפלגת ימין נורמלית אחת והיא הבית היהודי".

צגה מלקו (צילום: רשות השידור)
צגה מלקו | צילום: רשות השידור

עוד רשימה שנסגרה אתמול היא זו של הציונות הדתית: לאחר פגישה ממושכת בין נתניהו לרב צבי טאו, הסכים מנהיגה הרוחני של מפלגת נעם להתאחד עם יו"ר הציונות הדתית בצלאל סמוטריץ' ויו"ר עוצמה יהודית איתמר בן גביר - ולשבץ את יו"ר המפלגה, חה"כ אבי מעוז, במקום ה-11 ברשימה המאוחדת לכנסת ה-25.

_OBJ

"לאחר ישיבה ממושכת עם רבני המפלגה, הוחלט להיענות לבקשתו של ראש הממשלה לשעבר ולהצטרף לאיחוד בציונות הדתית במקום ה-11 בבלוק טכני", צייץ מעוז.

ביש עתיד מיהרו לתקוף את החיבור - והפנו את האצבע המאשימה לנתניהו. "והיום בפרק ההישרדות האישית, מה הבטיח נתניהו לאבי מעוז? אנחנו מהמרים או על קידום טיפולי המרה בבתי הספר או על איסור הפלות", נכתב בטוויטר של המפלגה.