איחוד בימין: לאחר פגישה ממושכת שנערכה היום (רביעי) בין יו"ר הליכוד בנימין נתניהו לרב צבי טאו, הסכים מנהיגה הרוחני של מפלגת נעם להתאחד עם יו"ר הציונות הדתית בצלאל סמוטריץ' ויו"ר עוצמה יהודית איתמר בן גביר - ולשבץ את יו"ר המפלגה, חה"כ אבי מעוז, במקום ה-11 ברשימה המאוחדת לכנסת ה-25.

סיקור N12 בנושא:

אבי מעוז
חה"כ אבי מעוז

רק בימים האחרונים הפציר הרב צבי טאו כי לא יסכים להצעתם של בן גביר וסמוטריץ': "גם הסיכוי לפגיעה בגוש הימין מוצדק למען המטרה ההכרחית שנעם תיכנס לכנסת ותבלום את התרבות הפוסט מודרנית. בטוח שנעבור את אחוז החסימה", אמר. גם הבוקר סירבו נציגי נעם להצעות החוזרות ונשנות.

בצלאל סמוטריץ' ואיתמר בן גביר  (צילום: AP / FLASH 90, פלאש/90 )
בצלאל סמוטריץ' ואיתמר בן גביר | צילום: AP / FLASH 90, פלאש/90

עם זאת, נראה כי הפגישה עם ראש האופוזיציה נתניהו עשתה את שלה, ולפני זמן קצר הודיע חה"כ מעוז כי יצטרף רשמית לבלוק הטכני: "לאחר ישיבה ממושכת עם רבני המפלגה, הוחלט להיענות לבקשתו של ראש הממשלה לשעבר ולהצטרף לאיחוד בציונות הדתית במקום ה-11 בבלוק טכני", צייץ.

במפלגת יש עתיד מיהרו לתקוף את החיבור - והפנו את האצבע המאשימה לנתניהו: "והיום בפרק ההישרדות האישית, מה הבטיח נתניהו לאבי מעוז? אנחנו מהמרים או על קידום טיפולי המרה בבתי הספר או על איסור הפלות", נכתב בטוויטר של המפלגה.

מי שהשיב לביקורת של יש עתיד היה חה"כ שמחה רוטמן מהציונות הדתית: "ישבתם בקואליציה עם מפלגה איסלמיסטית, שההתבטאויות של ראשיה על להט"ב מסיתות רק במעט יותר מהאמירות שלהם על יהודים. מיניתם לראש ועדת הפנים את וואליד טאהא. אף אחד בחיים יותר לא יאמין לזעם הקדוש שלכם על סוגיות להט"ב".