"ג'וקר" יצא לאקרנים לפני קצת יותר משלושה שבועות, וכבר הספיק לגרום לאנשים להתאהב, ולאחרים לסלוד. אבל בלי קשר למחנה אליו אתם משתייכים, כל מי שצפה בסרט נותר עם מספר סימני שאלה בנוגע לעלילה.

ובכן, צלם הסרט, לורנס שר, התגלה כמכרה זהב בכל הנוגע לשאלות בלתי פתורות: לאחרונה התייחס שר לכמה מהסצנות המוזרות בסרט והסביר כי הן היו למעשה אלתורים של כוכב הסרט, חואקין פיניקס. והיום, בראיון לאתר /Film, הוא מתפנה לסגור קצה עלילתי שנותר פתוח - האם ארתור פלק אכן הרג את שכנתו או שמא דמיין זאת?

כאמור, פלק נכנס לדירתה של סופי השכנה (בגילומה של זאזי ביטס) והתיישב על הספה בסלון בזמן שבתה ישנה בחדר הסמוך, כשסופי הבחינה בו וביקשה ממנו לצאת הוא דימה את כף ידו לאקדח שיורה לעצמו בראש. לאחר שהפחיד את סופי, עמה פנטז שיש לו מערכת יחסים רומנטית לכל אורך הסרט, צחק בכאב בזמן שסירנות משטרתיות נשמעו ברקע. דבר שעלול להוביל את הצופה לחשוב שהוא הרג את סופי ואת בתה.

"רצינו ליצור פרשנות של מה אמיתי לעומת מה לא אמיתי, כחלק מהחוויה של הצופה", אמר שר ודיבר עליו ועל במאי הסרט, טוד פיליפס. "כך למשל, היחסים שלו עם סופי היו פנטזיה עבורו. חלק מהאנשים שאלו אותי 'האם הוא הרג אותה'? ובכן, טוד מבהיר בסרט שהיא לא נהרגה. ארתור הורג אנשים שעשו לו עוול בצורה מסוימת. סופי מעולם לא פגעה בו".

שר ממשיך לפרט ומסביר כי למרות שדמותו של הג'וקר מסיימת את הסרט במוסד לחולי נפש, אין זה אומר שכל הסרט היה הזייה אחת גדולה מבחינתו. "במונחים של מה עשינו מבחינה ויזואלית כדי לשחק עם מה אמיתי ומה לא, יש בסרט התכתבות עם סצנות שמשמשות מראה זו לזו. השארנו רמזים לכך באמצעות דימויים ויזואליים, או באמצעות הדרך שבה צילמנו סצנות שונות בדומה לאחרות. אבל מעבר לזה, אני אוהב את זה שאנשים יכולים לנהל שיחות ולהסיק מסקנות בעצמם".